21

2012 után 2016-ban jön el a világvége

Roland Emmerich profi abban, hogy miképp kell megtépázni a Földet, illetve veteránnak számít azon a téren hogyan kell egyes nagyobb városokat leamortizálni. A sváb Spielberg rendezte a 2012 katasztrófafilmet a Paramount égisze alatt és igen szépen muzsikált a produkció a kasszáknál, közel 770 milliót termelt az alkotás. A stúdió ezért keresett egy hasonló témájú forgatókönyvet, no nem éppen Hollywoodban, hanem Németországban leltek rá a nekik tetsző témára, a Tim Fehlbaum által papírra vetett szkriptet nagyon megkedvelték , ezért be is álltak a produkció háta mögé és a tervek szerint 2011-ben már be is mutatnák a filmet, a rendezői feladatokat Fehlbaum bízták. Elképzelhető, hogy Emmerichnek komoly vetélytársat kap a katasztrófa bizniszben?

A projekt a 2016: The End of Night címre hallgat, a történet szerint a Nap elviselhetetlen, forró napsugarai miatt a Föld lakhatatlan pusztasággá válik. Egy csapatnyi túlélő a hegyek felé veszi az irányt,  hátha ott vizet és élelmet találnak.

0

Konvertálnak, konvertálnak

A titánok harcát az utolsó pillanatokban konvertálták át 3D-be, az Avatar hiszti után mindenki több millió dolláros bevéli pluszt lát ebben a technikában. Azonban Louis Letterrier feldolgozása nem lett éppen a legjobb, többen arra panaszkodtak, hogy a film egyes helyein csak homályos foltok láthatóak.

Ám ettől függetlenül tovább folyik a konvertálás, a Paramount úgy döntött, hogy Az utolsó léghajlító fantasyt is átalakíttatja 3D-s változatba, ezért megbízták a Stereo D céget (ami dolgozott James Cameron sci-fijén is), hogy hajtsa végre a nagy feladatot.

A Zöld Lódarázs is hasonló eljáráson fog átesni, a produkció producere, Frank Marshall a twitterjén jegyezte meg nemrég, hogy korábban is gondolkodtak ezen. Az is kiderült, hogy nem december 22-én fogják bemutatni a filmet, hanem január 14-én. December 22-én eredetileg 4 filmet mutattak volna be,  a Hupikék törpikék volt az első alkotás, amely meghátrált, most pedig a Zöld Lódarázs is átkerült 2011-re. A Seth Rogen főszereplésével készülő művel elég sok gond adódott már így is és felreppentek olyan pletykák, miszerint a film egy nagy katyvasz, amit nem lehet bemutatni, ám ezt a Sony felsőbb vezetése gyorsan meg is cáfolta.

5

Ridley Scott telhetetlen

Ridley Scott kezd telhetetlen lenni, nem is egy, hanem két Alien előzményfilmben gondolkodik. Az már nem is kérdés a mai világban, hogy 3D-s lesz, természetesen. Nagy hátrány azonban, hogy a 3D-s kamerák az erős fényviszonyokat szeretik, márpedig az Alien világa a sötétség, benne a titokzatos árnyakkal. Scott azt mondja, ez az utómunkálatokat végzők problémája lesz. A szörny egyébként így néz ki nappali világosságban:

0

Még egy Shrek 4 trailer

Állítólag ez már az utolsó rész lesz, én a másodiknál kiszálltam.

Nagyon nyomatják. Kiadtak egy új előzetest és a címet megváltoztatták, Forever After-ből The Final Chapter lett, megerősítve, hogy tényleg nem lesz több.

A befejező rész nagyjából arról szól, hogy Shrek unja a családi éltetet Fiónával és a gyerekekkel. Alkut a Rumpelstiltsiknnel, aki nem az ördög, hanem egy kobold, hogy visszakapja régi életét, de a gonosz manó elrepíti egy olyan Óperencián túlra, ahol Shrek nem létezik. Abban a világban a Szamár valószínűleg ugyanolyan idegesítő lesz mint eddig, a Csizmás Pandúr pedig kövér és ő uralja a világot.

Trailer:

8

Még egy Sex and the City 2 poszter, trailer

 

A korábban kijött előzetes után már talán nem túl nagy meglepetés, hogy a Sex és New York mozifilm következő részében Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) a sivatagba menekül, amikor kapcsolata Mr. Biggel unalomba fullad. Ott aztán kész divatshow-t tart barátnőivel karöltve, ezzel kiváltva az ott élő csadorba kényszerített hölgyek irigységét és a bediun férfiak se bírják a sokkot, melyet a csupasz női lábak és karok okoznak. Szerencsére Carrie összefut a piacon régi szerelmével, Aidennel (John Corbett).

Érdekesség még hogy a második részben Penélope Cruz és Lisa Minelli is színre lép.

Ahogy közeleg a film, a trailer is egyre bővül.

4

Az utolsó léghajlító legújabb trailere

A filmben a tűz, víz, föld és levegő harcosai csapnak össze egymással. A történet szerint a Tűz nemzetsége háborút indít. A pusztítás már négy évszázada tart és semmi remény sincs a befejezésére. Egy harcos, Aang (Noah Ringer) azonban rájön, hogy képes irányítani mind a négy elemet. Összeáll Katarával (Nicola Peltz), a Vízhajlítóval, és Katara bátyjával, Sokkával (Jackson Rathbone), hogy visszaállítsák a békét.

A film rendezője M. Night Shyamalan (Hatodik érzék), és a tervek szerint 3- és 2D-ben is megnézhetjük.

5

Saoirse Ronan a kőszívű kislány

Saoirse Ronan legutóbbi filmjében a Komfortos Mennyországban áldozat volt, a Hanna-ban viszont egy kegyetlen gyilkológép szerepében láthatjuk, magát Hannát alakítja. A készülő filmről most jelent meg az első fotó:

Hanna egy tizenéves erős, kitartó lány, akit az apja (Eric Bana) ex-CIA-s,egy érzelem nélküli katonának nevelt valahol a vad Finnországban. A lány életében fordulópont következik be, amikor apja más országokba küldi, keresztül Európán, hogy egy megbízást teljesítsen. Végre megismerkedhet a valódi világgal, és számos kérdéssel és újdonsággal kerül szembe az emberi értékekkel kapcsolatban.

Az film a rendezője Joe Wright (Büszkeség és balítélet, Vágy és vezeklés), és a tervek szerint jövő évben kerül a mozikba.

0

Saját filmet kaphat a Fekete Özvegy

A Marvel egy női szuperhős filmben gondolkodik, mely a Fekete Özvegyről szólna. A Fekete Özvegy a képregényben egy profi orosz kém volt, aki átállt az amerikaiakhoz, és egy időben a Bosszú Angyalai tagja is volt. A hősnőt hamarosan láthatjuk a Vasember 2-ben, ami még nem tudjuk, mennyire fogja hűen követni a képregény karakterét. Eredetileg Emily Blunt játszotta volna a képregényfigurát, de egyeztetési problémák miatt kénytelen volt kilépni, ezért Scarlett Johnassoné lett a szerep.

Olvasd tovább

0

Woody Allen Párizsba készül

Woody Allen általában a végsőkig titokban tart mindent készülő filmjeivel kapcsolatban. Most azonban úgy döntött felfed néhány információt. A következő filmjének címe Éjfél Párizsban (Midnight in Paris), mely egy romantikus vígjáték lesz. A filmben egy fiatal jegyespár utazik Párizsba és az út alatt az egész életük megváltozik. A filmben lesz legalább egy bizonytalankodó karakter. A főbb szerepekben Owen Wilson, Michael Sheen, Rachel McAdams, Marion Cotillard,  Kathy Bates és Carla Bruni lesz látható. A forgatást nyáron kezdik Párizsban.

 

8

Sam Worthington titkosügynök lesz?

Nem olyan rég még arról lehetett hallani, hogy az MGM szénája nem áll valami jól és ezért a következő James Bond film előkészületei is leálltak, igaz nem véglegesen. Daniel Craig akkor még úgy nyilatkozott, hogy a jövő év elejére nem terveznek semmit, de bízik a készítőkben és várja a folytatást. Most viszont már azt pletykálják, hogy a sziklaarcú színész egyáltalán nem tér vissza Bond-filmbe és keresik az utódját. Sam Worthington neve merült fel, mint esélyes utód.

Tény, hogy a Craig-féle 007-est nem mindenkinek volt ínyére. Kérdés, hogy az ausztrál színész mennyire lenne elfogadott a szerepben. Mindenesetre a rajongók Clive Owenért kiáltanak.

 

14

Top 10 Betétdalok

01singingRég játszottunk, és arra gondoltam összedobom a saját kis top 10-es betétdal listám. Nem tudom ki hogy van vele, de számomra az utóbbi évek betétdal palettáján fellelhető darabok, mind-mind csalódások voltak. (Számítottam volna egy ütős kis zúzásra a Terminator 4-hez, de nem volt semmi.) Aztán amikor megláttam az AC/DC dalát az Ironman 2-höz, azt gondoltam, te jó ég, ez az amit olyan nagyon hiányoltam. (Értelemszerűen ez azt is jelenti, hogy nekem, ez az utóbbi évek legjobb betétdala.)

Olvasd tovább