Alejandro Gonzalez Inarritu a Bábel (Babel) és a 21 gramm (21 Gramms) rendezője ezúttal Guillermo Arriaga nélkül vágott bele legutóbbi filmjébe, a Biutifulba. Eddig közösen írták a forgatókönyveket, ám a Bábel után összezördültek és útjaik különváltak. A főszerepet Javier Bardem játssza, aki Cannes-ban megkapta a legjobb férfi főszereplőnek járó díjat és a produkció az Arany Pálmára is esélyes volt. Bardem Uxbalt formálja meg, aki képes beszélni a holtakkal és illegális üzletekbe is belekeveredik. A férfinek rákja van, az orvosok nem tudnak rajta segíteni és már csak napjai vannak hátra, de még halála előtt megpróbál helyrehozni néhány dolgot.
Anderson/Coppola/Artois
A Stella Artoisnak mindig is nagyon ötletes kampányai vannak, ezúttal Wes Andersont és Roman Coppolat kérték fel egy reklám megrendezésére, ami a jelenlegi arculatnak megfelelően a 60-as éveket idézi. A brand gazdái szerint a Stella közönsége “uniszex, művelt, átlagosnál jobban keres és értékeli az ambíciót,” akárcsak Anderson és Coppola rajongói. Téged megszólított?
Ryan Murphy-re bíznák a Rocky Horror Picture Show feldolgozását
1975-ben mutatták be a Rocky Horror Picture Show musicalt, amely hatalmas sikert aratott és nem is lehetne ráfogni, hogy elfeledték az emberek, ugyanis a film még 25 év elteltével is szerepel az amerikai mozik műsorán. A feldolgozás be van tervezve jó ideje, utoljára 2 éve hallhattunk róla, ám azóta csend honolt a projekt háza táján.
A Fox stúdió most Ryan Murphyt környékezte meg az új változattal kapcsolatban, azt szeretnék, ha a Glee sorozat atyja dirigálná le a produkciót. Murphy nemrég fejezte be a The Rocky Horror Glee Show epizódot, ami (ahogy a címből is látszik) az egykori musicalen alapszik és a fejesek valószínűleg teljes mértékben elégedettek voltak a látottakkal, ezért esett Murphyre a választásuk.
Az eredeti film tartalma: A meghökkentő horror és sci-fi paródia olyan filmeket figuráz ki, mint a Dracula, a Flash Gordon vagy a King Kong. A frissen eljegyzett pár, Janet (Susan Saradon) és Brad (Barry Botstwick) az eső elől egy elhagyott kastélyban keres menedéket, miután teljesen eltévedtek és az autójuk és lerobbant. A kastély ura bőrszoknyát, női fehérneműt visel és sminkeli is magát, hiszen a valóságban ő nem más, mint a távoli Transszexualis bolygóról érkezett űrlény. A házigazda éppen legújabb munkájával büszkélkedik el a megszeppent párnak, amikor kitör a fagyasztóból Eddie (Meat Loaf), az őrült motoros és közben a házi személyzet is összeesküvést sző. (port.hu)
Harry Potter és halál ereklyéi tévéreklámok
A Warner megunta a poszterek gyártását és inkább tv spotokat készíttetett, nem is egyet, hanem több, mint fél tucatot. Ha a temérdek plakátot vesszük alapul, akkor még számíthatunk 10-20 fél perces reklámra, majd ha ezzel is végeznek valószínűleg jeleneteket fognak mutogatni. A hátra lévő egy hónapban biztosra veszem, hogy legalább 10 percet biztosan bemutatnak a produkcióból.
A Negyedik típusú találkozások után jöhet a Hold megvizsgálása
A Warner stúdió vette meg a Dark Moon forgatókönyvet, amelyet Olatunde Osunsanmi vetett papírra és a rendezői teendőket is maga láthatja el. Az úriember legutóbb a Negyedik típusú találkozás (The Fourth Kind) thrillert készítette Milla Jovovich-csal.
Többen feltételezik, hogy a Holdon rejtélyes tevékenységet folytatnak egyes kormányok, ezt arra alapozzák, hogy valamilyen oknál fogva nem küldenek “expedíciót” oda, pedig kézenfekvő lenne, hogy tüzetesebben megvizsgálják. A produkció abból indul ki, hogy nem az Apollo 17 volt az utolsó űrhajó, amelynek úticélja a Hold volt, a NASA a média és a nyilvánosság tudta nélkül ezután is küldött embereket oda, hogy megvizsgálják néhány fura dolgot, amelyet titkosítottak. A történet elnyerte Akiva Goldsman tetszését és producerként beállt a projekt mögé. Osunsanmi úgy tervezi, hogy “found footage” formában meséli el a sztorit, azaz kézikamerával forgatja le az anyagot és valamely szereplő szemszögéből láthatjuk a cselekményt.
Januárban a rendező két filmet is betervezett, az egyik a The Commuter volt, amely egy ingázó férfiról szól és az ő halálos utazását mutatják be, a másik a Zero-G, az alkotás Daniel Jevons számítógépes játékán fog alapult volna Ebben egy pusztító, eddig soha nem látott fegyvert vetnek be egy amerikai városban, ennek gyümölcse pedig az lesz, hogy a városban zéró gravitációs erő jön létre. Előbbi forgatása nyáron vette volna kezdetét, de ez nem történt meg, egyelőre nincs info, hogy a két projekt meg fog-e valósulni valaha.
Képek a Dangerous Methodból
David Cronenberg éppen a végső simításokat végzi az A Dangerous Method filmjén, amely Christopher Hampton színdarabján alapszik. Viggo Mortensen játssza Sigmund Freud-ot, asszisztensét Michael Fassbender alakítja. A két tudós igazán jó barátok voltak, azonban egy nő miatt megromlott a viszonyuk. A hölgyet Keira Knightley formálja meg.


Hogyan nézz 3D-s filmeket egyszerűen
3D-s filmeket egyelőre nem nézhetünk otthon. Illetve de, ám a szükséges eszközök beszerzése nem éppen olcsó, sőt egy 3D-s tévé is legalább 5-600.000 Ft. De akkor mégis miképp tudnánk ilyen műveket megtekinteni komoly pénzösszeg elköltése nélkül? Kaptam egy e-mailt, amelyben elárulják a megoldást. “BKF-es hallgatókkal készítettünk egy kisfilmet, amelyik azt hirdeti, hogy azok is nézhetnek 3D-s filmet otthon, akiknek nincsen speciális szemüvegük. Ezt a filmet egy tükör segítségével lehet megnézni.”
“Készítettünk egy olyan videot is, amelyik megmutatja, hogyan lehet a tükörrel nézni az ilyen típusú filmeket. ”
Feketén-fehéren
A Lumiere-fivéreket gondolom senkinek nem kell bemutatni. Egy csapásra megváltoztatták a világ menetét. Nézzétek meg az alábbi kis szösszenetet 1895-ből.
A fekete-fehér filmek egészen más hangulatúak, mint színes társaik, a némafilmek pedig csak fokozzák ezt a különlegességet. Higgyétek el, néha egy némafilm sokkal beszédesebb mint egy hangos. Az alábbi összeállításban a legkedvesebb fekete-fehér filmjeimet állítottam össze (kivételesen rangsorban). Sajnos túl sok van, amelyeket még nem sikerült megnéznem, de szerencsére a youtube a barátunk. 🙂 Kis segítség hogy könnyebben emlékezzetek régi filmekre és tudjatok játszani.
Wild Target
Öregedő veterán bérgyilkos, aki mindig tökéletesen hajtja végre megbízásait, ám úgy dönt, hogy az újabb áldozatjelöltet nem teszi hidegre, sőt ezentúl maga fogja megvédelmezni. Temérdek filmben láthattuk ezt a sztorit, mondhatni lerágott csont, de ez nem jelenti azt, hogy unalmas is lenne a téma, főleg ha hozzáértő kezekbe kerül a produkció. Ráadásul még hozzájuk csapódik egy srác is, akiből tökéletes utódot faraghat. Ezt a felállást is láthattuk már pár alkotásban, nem? Ezúttal azonban nem egy izgalmas thrillerről vagy kőkemény akciófilmről van szó, hanem egy angol vígjátékról, ahelyett hogy ezer golyót lőnének el lassítások közepette inkább a humorra helyezték a hangsúlyt.
Helicarrier a Bosszú Angyalaiban
A Vasember 2 -ben (Iron Man 2) Nick Fury a SHIELD vezetője már többet volt jelen és elvileg úgy volt, hogy a képregényben látott hatalmas Helicarriert is bemutatták volna, ám ez végül nem valósult meg. Kevin Feige, a Marvel fejese azt szeretné, ha a 2011-es Comic-Conra megépítenék az egyiket és az épület tetején látni is lehetne, az viszont biztos, hogy a Bosszú Angyalaiban biztosan meg lehet szemlélni ezt a repülő mostrumot, amelyen több száz ember utazik és dolgozik, több repülőt is cipe. Alább láthatod a vázlatrajzot


Még egy filmfesztivál. Uwe Bollról nevezték el. Hogy miii?
A mostani idők Ed Woodja – szokták mondogatni Uwe Bollról, aki mindent megtett azért, hogy a számítógépes játékok rajongóit magára haragítsa nézhetetlen filmadaptációval és ha manapság bejelentik, hogy el fog készülni egy játék mozis verziója, akkor mindenki csak azt reméli, hogy az nem kerül Boll kezébe. Talán 50 év múlva valaki meg fogja filmesíteni az életét, talán évtizedek múltán egy elismert rendező úgy fogja gondolni, hogy az élete megér egy mozifilmet. Amíg erre várunk (?), addig alkalmunk lesz megnézni egy dokumentumfilmet (itt látható a honlapja az alkotásnak) az olykor dühödt rendezőről, aki képtelen belátni, hogy munkái enyhén szólva is rosszak.
Ki gondolta volna, hogy lesz egy olyan filmfesztivál, amit Bollról neveznek el? December 17-én és 18-án Los Angelesben a Downtown Independent Theaterben tartják meg eme neves eseményt, ahol természetesen a rendező műveit le fogják vetíteni és maga a “mester” is meg fog jelenni, hogy megvédje munkát és válaszoljon a neki feltett kérdésekre. (Vajon hány embert fog kihívni egy bokszmeccsre?)
Tinihorror lesz a következő Hellraiser
Régóta tervezgetik a Hellraiser horror feldolgozását, két éve még Alexandre Bustillo és Julien Maury A betolakodó (Inside) direktorai melegíthették a rendezői széket, majd Victor Garciának adták át a helyüket, aki legutóbb a Tükrök (Mirrors) második részét szállította le. A stúdió szándékai szerint egy alacsony költségvetésű film készült volna ekkor, majd később kiderült, hogy mégsem feldolgozást, hanem folytatást fogunk látni. Idővel Garcia is távozott a projekt éléről, jelenleg Christian E. Christiansen (The Roommate) téblábol a rendezői poszt környékén. Ezen kívül a stúdió nem R kategóriás alkotásban gondolkodik, hanem a tinik számára is fogyasztható horror elkészítésére adtak utasítást. Talán azért született ez a döntés, mert nagyobb költségvetést szavaztak meg (egy átlagos horror olyan 0,1-30 millió dollárból készül el) és a fejesek profitot akarnak látni, ezért a fiatalabb korosztályt is megcélozták. Az egyik főszerepre Amber Heard szerződhet le, ő nem idegenkedik a horrortól, eddig láthattuk a Majd meghalnak Mandy Lane-ért (All the Boys Love Mandy Lane), A mostohaapa (The Stepfather) alkotásokban, feltűnt a Zombielandben és a The Ward, a Drive Angry 3D és az And Soon the Darkness művekben fog játszani a közeljövőben.
