A Scream Awardson vetítették le az alábbi Harry Potter és a halál ereklyéi előzetest. A varázslótanonc megpróbáltatásai a vége felé közelednek, J.K. Rowling egyelőre nem tervez több részt írni, bár nem tartja kizártnak, hogy évek múltán folytassa a történetet. Talán akkor, ha már nem tud olyan sikereket elérni, mint Mr. Potterrel.
De Niro és Stallone egymás ellen a szorítóban
Még májusban vette meg a Warner Tim Kelleher forgatókönyvét, a bokszolós történet a Grudge Match címet viseli. Az eltelt hónapok alatt nem sok minden történt a projekt környékén, ám a Production Weekly információi szerint jelenleg két olyan színésszel tárgyal a stúdió a főszerepekkel kapcsolatban, akik számára nem idegen a boksz világa. A stúdió Sylvester Stallonét és Robert De Nirot eresztené össze egy nagy meccsre. Stallone hat részen keresztül játszotta Rockyt és szó volt arról, hogy folytatja a franchise-t, de aztán mégis elállt a tervétől. De Niro pedig a Dühöngő bikában (Raging Bull) állhatott a szorítóban.
A sztori szerint két visszavonult bokszoló, Billy ‘A kölyök’ McGuigan és Henry ‘A Penge’ Sharp fénykorukban nagy riválisok voltak és most 50 évvel a címmeccsük után ismét kiállhatnak egymás ellen. A Gran Torino és a Get Carter producere Bill Gerber egyengeti a produkció útját, A Szellemlovas (Ghost Rider) rendezője Mark Steven Johnson szintén producerként felügyeli a munkálatokat és éppen azon gondolkodik, hogy elvállalja-e az alkotás levezénylését.
De Niro és Stallone már játszott együtt az 1997-es Cop Landben, aminek a kedvéért utóbbi feleszedett pár kilót, a kritikák pedig dicsérték, hogy milyen jól alakította az általa megformált zsarut.
A The Warrior’s Way újabb posztere
A Gyűrűk ura producerétől – így próbálják eladni a filmet. Úgy tűnik nem is próbáltak frappáns mondatokat kiötleni az alkotók. Lehetett volna az, hogy a “Legjobb nindzsafilm, az xyz óta”, vagy a “Leglátványosabb akciójelenetekkel tarkított produkció a Mátrix után”, stb stb… A harcművész westernben a világ egyik legjobb bérgyilkosa nem végzi el az utolsó rábízott melót, hanem szárnyai alá veszi a célszemélyt, majd olyan helyre utazik, ahol azt reméli, hogy nyugalomban élhet, ám egy idő után csak rálel egykori munkaadója.

3 tv spot a Paranormal Activity 2-höz
Észak-Amerikában pénteken mutatják be a Paranormal Activity sebtében összerakott folytatását, nálunk holnaptól vetítik. A történetben ismét egy párost követhetünk nyomon, akiket zaklat valami természetfeletti entitás (vagy ilyesmi). A harmadik felvonásról ugyan még nem esett szó, de ha ez is hozza a stúdió elvárásait, akkor számíthatunk rá, hogy jövőre jönnek az újabb parajelenségek. Érdekesség, hogy az elsőt be sem akarták mutatni a mozikban, csak azért vették meg, mert a stúdió egy nagyobb költségvetésű feldolgozást akart készíteni belőle, ám Oren Peli rendezését még levetítették tesztközönség előtt és a reakciók alapján döntöttek úgy, hogy mégsem lesz remake, ezt fogják a filmszínházakba küldeni.
Pierre Morelt győzködik az Ouija film kapcsán
A Platinum Dunes a Hasbroval közösen próbálja tető alá hozni az Ouija táblás játék alapján készülő mozifilmet. Adam Horowitz (Lost sorozat) és Edward Kitsiswere (Tron: Legacy) közösen írták a forgatókönyvet, mostanra a producerek és a stúdió is megegyezett abban, hogy Pierre Morel lenne a legalkalmasabb a rendezői feladatok ellátására. Az Elrabolva (Taken) alkotója azonban mostanában eléggé elfoglalt, hogy megpróbálja tető alá hozni a Dűne filmet (amelyen korábban Peter Berg munkálkodott, de aztán lelépett a Battleship – Torpedó kedvéért). Ha Morelt semmiképpen sem tudnák meggyőzni, akkor nem esnek kétségbe, ugyanis még van néhány név a tarsolyukban, de azt nem árulták el, hogy mely rendezők fordultak meg a fejükben.
Brad Fuller, a film egyik producere a következőket mondta a projektről: “Ez egy nagy, nagy, nagy, nagy film lesz, olyasmi, mint pl. a Karib-tenger kalózai kalandos története, csak itt az Ouija táblás játék fog állni a középpontban. Lesz benne jó néhány horror elem is, mert hát csak az Ouijáról van szó.”
Már biztos, hogy Aronofsky rendezi a Wolverine folytatását
A hivatalos közleményre még várni kell, azonban Hugh Jackman a Vulture oldalnak megerősítette, hogy Darren Aronofksy fogja rendezni a Wolverine folytatását. A főszereplőt játszó Jackman elárulta, hogy a második rész már jóval komorabb hangvételű lesz. De hát nem ez volt a cél az előzőnél is? Ugyanezt mondogatták a forgatás megkezdése előtt, majd jöttek a hírek, hogy a stúdió akarata érvényesült és mégsem lesz olyan, ahogy azt a rendező, Gavin Hood akarta volna.
“Wolverine-ről van szó és nem Popeye-ről. És ő elég kemény alak. De mint tudjátok munka közben alakul ki minden. Chris McQuarrie, aki a Közönséges bűnözőket írta készítette a forgatókönyvet és ez elég jó kezdetnek bizonyul. Aronofsky pedig remek munkát fog végezni ezzel. Ezúttal lesz min gondolkodni, ha véget ér a film.” – mondta Jackman, azt is hozzátette, hogy némileg másmilyen lesz, mint az X-Men eddigi 3 része, de az biztos, hogy ez lesz a legjobb.
Már jövőre érkezik a Piranha 3DD
A Dimension Films már hetekkel ezelőtt bejelentette, hogy el fog készülni a Piranha 3D folytatása, amit Piranha 3DD-re (ami biztos két mellre utal) kereszteltek el. Alexandre Aja nem tér vissza, helyette John Gulager, A dög (The Feast) rendezője fogja levezényelni a horrort. Ez nem jó hír, mivel az Aja nélkül készült folytatások (Tükrök 2, A sziklák szeme 2) enyhén szólva sem lettek élvezhető horrorok. A forgatókönyvet Patrick Melton és Marcus Dunstan (Fűrész, The Collector) fogják leszállítani. A szkript 4 héten belül készen lesz, nem is kell ennél több idő, hiszen ha az első részből indulunk ki csak bele kell tenni néhány meztelen nőt, meg csúnya és éhes piranhákat. 2011 augusztusában mutatnák be a Piranha 3DD-t.
Egyelőre még nem tudni, hogy a túlélők közül kit láthatunk viszont és arról sem esett szó, hogy kik lesznek az újabb áldozatok, de mivel hamarosan hozzálátnak a forgatáshoz ez is hamarosan kiderül.
Mark Walhberg játszhatja A holló főszerepét
Régóta be van tervezve A holló (The Crow) feldolgozása, ami lassan, de biztosan halad a megvalósulás felé. A rendezői széket a Penge (Blade) és A szövetség (League of Extraordinary Gentlemen) alkotója, Stephen Norrington melegíti, a forgatókönyvet pedig odaadták Nick Cave-nek, hogy csinosítson rajta ott ahol csak tud. Cave jegyzi a sokat dicsért Az ajánlat (The Proposition) western szkriptjét is, így többen fellélegeztek, mikor kezelésbe vehette A hollót. A The Playlist információi szerint Mark Wahlberget kérték fel a főszerepre, korábban Jason Statham jelezte, hogy érdekelné a film. Remélhetőleg Wahlberg nem jár úgy, mint Brandon Lee, akit az 1994-es verzió forgatása alatt ért halálos baleset, ugyanis az egyik pisztolyba éles lőszer került.
Edward Pressman, a film egyik producere azt mondta, hogy a történések egy kisebb településen és egy nagyvárosban fognak zajlani. Az sztori először egy délnyugati faluban veszi kezdetét, majd az események a városban folytatódnak, végül a faluban fejeződik be minden. Annyit még tudni lehet a filmről, hogy a holló nem csak egy egyszerű madár lesz, hanem lesz személyisége is és nem csak néha fog feltűnni a játékidő alatt, hanem aktív résztvevője lesz a produkciónak. Norrington pedig megjegyezte, hogy míg Alex Proyas alkotása (az első film) gótikus és stilizált volt, az új Holló pedig realisztikus és misztikus lesz egyben, szinte már dokumentarista stílusú”
Tron: Örökség poszter és Marvel hősök “tronosítva”
A Disney is jó pár posztert közzétette a megaköltségvetésű Tron folytatással kapcsolatban. A soron következőn Garrett Hedlund és Olivia Wilde látható, az eddigiekhez képest talán ez eddig a legjobb. Esetleg ismerős valakinek valahonnan a plakát? Nem véletlenül, ugyanis hasonló volt a Tron posztere is. A Tron: Örökséget decemberben láthatjuk, méghozzá 3D-ben és ha sikert ér el további részekre számíthatunk és a rendező, Joseph Kosinski is további munkákat fog kapni Hollywoodban. Ugyan már szóba jött a neve pár film kapcsán, de semmi sincs kőbe vésve.


A The Next Three Days következő posztere
A thrillerben Elizabeth Banks szerető feleséget és gondoskodó anyukát játszik, ám egy nap lecsukják gyilkosság vádjával. Russell Crowe formálja meg a férjét, aki mindent megtesz azért, hogy kijuttassa a rácsok mögül nejét, de végül csak egy megoldás marad, a szöktetés. Paul Haggis alkotása novemberben kerül a filmszínházakba.

Sikoly 4 előzetes
Pár napja kiszivárgott a Sikoly 4 előzetese, ám akkor csak kamerás verzió volt, így csak azok élvezhették, akik kedvelik az ilyen rossz minőséget. Ma azonban befutott a jobb minőségű trailer. Wes Craven dirigálta a produkciót, csak úgy, mint az első hármat, a főbb szerepekben Courtney Cox, David Arquette és Neve Campbell látható. Utóbbit csak nehezen sikerült leszerződtetni, Kevin Williamson forgatókönyvíró mindenképpen el szerette volna, hogy benne legyen és végül sikeresen meggyőzte őt. Hayden Panettiere, Rory Culkin, Emma Roberts, Adam Brody, Mary McDonell, Anthony Anderson, Kristen Bell és Lucy Hale közül nem mindenki fogja megélni a film végét, viszont lehetséges, hogy köztük van a maszkos gyilkos. A cselekmény Sidney (Campbell) szülővárosában, Woodsboroban fog zajlani. Április 15-én mutatják be a filmet (Amerikában).
Állítólag Williamson nem igazán ért rá a forgatás alatt, mint lefoglalta a Vámpírnaplók sorozata és a stúdió egy másik íróval a munkálatok alatt néhány változtatást eszközölt, Craven ki is twittelte, hogy sajnos semmi beleszólása sincs a dolgok menetébe.
2013-ban jön a Vasember 3
Ha túléljük a 2012-es évet (Roland Emmerich és a maják szerint vége lesz a világnak, sőt az X-Aktákban is fontos évnek számít), akkor 2013-ban ismét feltűnik a Vasember, aki sikeresen privatizálta a világbékét. Pontosabba 2013 május 3-án ölti fel Tony Stark a páncélzatot, hogy fenékbe billentsen néhány pusztítani vágyó alakot. De nem kell még két és fél évet várni arra, hogy viszontláthassuk Vasembert, ugyanis 2012-ben a Bosszú Angyalaiban Thorral és Amerika Kapitánnyal karöltve, no meg egy kis SHIELD támogatással elhárít egy hatalmas veszélyt, ami a Földet fenyegeti. A probléma konkrétan Hulk lesz, aki (mint tudjuk) keményen odacsap, főleg ha dühös.
Jelenleg még nem tudjuk, hogy mi lesz a történet és kivel gyűlik meg a baja a Bádogfejűnek, sőt az sem ismeretes, hogy az előző két rész rendezője Jon Favreau fogja-e dirigálni a produkciót. Lehetséges, hogy Mandarin lesz a fő ellenfél, Favreau korábban ugyan elutasította, hogy feltűnjön a karakter, de aztán nem tartotta elképzelhetetlennek, hogy a harmadik felvonásban már láthassuk a képregényhős egyik nagy ellenfelét.
