Uwe Boll nem csak olcsó produkciókat gyártott, hanem életében egyszer nagyobb költségvetésből is ga(ráz)zdálkodhatott. A király nevében (In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) 60 millió dollárból készült és sikerült ismertebb neveket megnyerni a fantasyhoz: Jason Statham, John Rhys-Davies, Ray Liotta, Leelee Sobieski, Ron Perlman, Claire Forlani, Matthew Lillard és Burt Reynolds szerződött le a produkcióra. A film gyakorlatilag nem érdekelt senkit 4,7 millió dollárt kapart össze Észak-Amerikában, az összbevétele pedig 13 millióra rúgott. Ez bizony nagy bukta, bizonyára mindenki meglenne a sequel nélkül. Azaz mégsem, ugyanis Bollt foglalkoztatja a téma és ezért megcsinálja a folytatást.
Konkrét részleteket még nem tudni, de az biztos, hogy Dolph Lundgren játssza az egyik főszerepet és Natassia Malthe is látható lesz benne. A hölgyemény jó munkakapcsolatot ápol a rendezővel, hiszen a BloodRayne második és harmadik részében ő játssza Rayne-t (az elsőben Kristanna Loken formálta meg) és az Egyedül a sötétben második felvonásában is benne volt. Az AFM-en már a poszter is látható volt, ez alább megtekinthető gyenge minőségben. Az ott egy sárkány lenne?

A Silent Hill bemutatója után rebesgették, hogy el fog készülni a folytatás, majd úgy tűnt, hogy hamarosan meg is valósul, ám a forgatókönyvíró Roger Avary ittasan karambolozott a gépjárművével, a szerencsétlenségben elhunyt közeli barátja és felesége is súlyosan megsérült. Avary börtönbüntetést kapott, egy évet kellett lehúznia a rácsok mögött, augusztusban azonban kilépdelhetett a sittről és folytathatta a forgatókönyvet. Úgy tűnik, hogy már végzett is vele, legalábbis támadt némi mozgolódás a projekt környékén.



Kalifornia állam új kormányzója, Jerry Brown. Hogy ez minket miért érdekel? Mivel már Arnold Schwarzenegger nem igazgatja Kaliforniát és az USA elnöki székéért sem indulhat az alkotmány egyik kikötése miatt, így felcsillan a remény, hogy az Osztrák Tölgy visszatér a filmvilágba.
Andrew Dominik a Chopper – A kegyetlen és Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford rendezője filmesíti meg George V. Higgins krimiregényét, a Cogan’s Trade-et. A főszerepre Brad Pittet szeretnék megnyerni, akivel megkezdték a tárgyalásokat és úgy hírlik, hogy Casey Affleck is benne lesz. A regény főszereplője Jackie Cogan, aki amolyan megoldóemberként ügyködik az alvilágban. Egy nagy tétű pókerverseny alatt lába kél a nyereménynek, a dolog bökkenője, hogy a maffia szervezésében került megrendezésre az esemény és Cogant hívják, hogy járjon a végére vajon ki állhat a rablás mögött.
2009 közepén adták hírül, hogy Eli Roth (a képen) lesz a producere a Psycho Killer horrornak, Eric Newman segít be neki és a StudioCanal is kiveszi a részét a filmből. Ők idén már letettek az asztalra egy sikerült horrort, a The Last Exorcism röhejesen alacsony összegből (1,8 millió dollár) készült el és eleddig 57 millió dollárt termelt világszerte.
Nicholas Jareckinek eddig nem sikerült igazán magára vonnia a figyelmet, készített egy dokumentumfilmet (The Outsider), 2 éve pedig Az informátorok forgatókönyvét írta. Jövő év elején lát hozzá az Arbitrage drámához, amihez sikerült megnyerni Al Pacinot és Susan Sarandont, akik a Dr. Halál HBO tévéfilmben játszottak együtt, rajtuk kívül Eva Green is leszerződött a projektre.