Machete nem küld sms-t, viszont reklámoz. A Lipton Brisk Iced Tea egy percben meséli el a Machete tartalmát és természetesen a nézők figyelmébe ajánlja a Brisket is. Amerikában a DVD és a Blu-Ray kedden jelenik meg és a videó nem csak Robert Rodriguez megjelenő filmjére, hanem a Lipton termékére is ráirányítja a reflekort. Aki még nem látta a produkciót az inkább hagyja ki, hisz’ spoileres.
Újabb Karib-tenger kalózai 4 színfalak mögötti videó
Az idei év egyik legnagyobb durranása kétségkívül a Karib-tenger kalózai 4 lesz, már ha abból indulunk ki, hogy az előző filmek rajongóit továbbra is érdekli egy újabb kaland Jack Sparrow kapitánnyal. A Disney Channelen egy újabb színfalak mögötti videót mutattak be a filmmel kapcsolatban a Movie Surfers műsorban.
The Ward előzetes – Carpenter új horrorja
John Carpenter utoljára 10 éve, 2001-ben mutatott fel mozifilmet. De végeredményben A Mars szelleme (Ghosts of Mars) kapcsán nem igazán mondható, hogy egyáltalán letett-e valami tényleg az asztalra. Carpenter idén a The Ward horrorral próbál visszatalálni a filmszínházakba, amelyhez sikerült megnyernie Amber Heard-öt, aki otthonosan mozog ezen a területen. Többek között játszott a And Soon the Darkness és A mostohaapa (The Stepfather) horror-thrillerkben. Heard egy Kristen nevű csajt játszik, aki elmegyógyintézetbe kerül, itt pedig misztikus dolgok történnek. Danielle Panabaker és Lyndsy Fonseca is látható lesz a filmben.
Box Office: Újévkor Beckurék voltak a nyerők
Ahogy várható volt a szünidő felettébb kedvezett az összes film bevételén, az év(tized)forduló hétvégéjén pedig az eddigi produkciók eredmény még növekedett is az előző víkendhez képest. Alig csökkent valamelyest az Utódomra ütök bevétele és máris átrepülhetett a 100 milliós vonalon. A második rész ekkorra már 162-nél járt, szóval annak 279 millióját nem fogja tudni hozni. Robert De Niro a héten elmondta, hogy nagy örömmel lenne benne a folytatásban, sőt akár kettőben is, szóval ne lepődjön meg senki, ha bejelentik a negyedik részt. A félszemű 86 milliónál jár, Coenék könnyedén lekörözték az eddigi legnagyobb sikerüknek számító Nem vénnek való vidéket, ami 74 milliót termelt. Ha így folytatják a menetelést könnyedén megeshet, hogy a 200 milliót is beveszi a western. Harmadik helyet szerezte meg a Tron Örökség, amely szinte majdnem azt gyűjtötte össze, mint az előző hétvégén, így 130 milliónál vert tanyát. Maci Lacinak is kedvezett a szünet, a lesújtó kritikák és vélemények ellenére most még 66 %-kal emelkedett is az eredménye. Szépen megszedte magát a Narnia harmadik felvonása, ami nagyon úgy tűnt, hogy a 70-es szekcióban fejezi be pályafutását, ám már a 80 milliót tapossa, jövő héten pedig a 90-esen is áthalad. 10 millió dollárt kasszírozott a The Fighter, a Gulliver utazásai pedig a ritka gyenge nyitányát is meg tudta fejelni, 9,1 millió dollárt szerzett. A Top 10 utolsó filmje a King’s Speech, amelyet továbbra is 700 moziban vetítenek és 70 %-kal termelt többet, mint egy hete. Kiesett a legjobb tízből Az utazó, ami átjutott a félszázmillión, a Harry Potter és a Halál ereklyéi pedig a 280 milliót hódította meg (283-nál cövekelt le). Hogy mit hoz a jövő hét még nem tudni, talán továbbra is tartják magukat, de egy biztos, meglátjuk, hogy mennyire tud érvényesülni a Season of the Witch.
A MAB magyar websorozat eddigi 3 része
Néhány napja került ki a világhálóra a MAB sorozat első része. A thrillerszériát kifejezetten a netre szánták és az egyes epizódok 8 perc körüliek. Összesen 16 részre számíthatunk és a második felvonást csak úgy tették elérhetővé, ha az elsőt legalább ezren megtekintik, ami össze is jött, közel 16 ezren látták. Horgas Ádám fél millió forintból készítette el a kelta mondakörön alapuló sorozatot
A NASA szerint a 2012 a legabszurdabb film
A The Australian oldal azt írta, hogy a NASA tartott egy megbeszélést Kaliforniában, a Jet Propulsion Laboratoryban, ahol megvitatták, hogy úgymond melyik hollywoodi produkció a legnevetségesebb és legbutább. Szóba került az Armageddon, amiben egy Texas méretű aszteroida tartott a Föld felé és A 6. napon, ahol Arnold Schwarzeneggert klónozzák, de azért a Láncreakció és a Tűzhányó is a terítékre került. A NASA emberei szerint Roland Emmerich katasztrófafilmje, a 2012 a legabszurdabb és egyúttal ez a produkció váltotta ki az emberekben a legnagyobb félelmet a világvége eljövetelével kapcsolatban. A NASA persze igyekezett megnyugtatni az embereket, hogy 2012-ben nem lesz vége a világnak, sőt még külön honlapot is létrehoztak, csak hogy megcáfolják ezt a mitológiát.
Ridley Scott Szárnyas fejvadásza szerintük jó sci-fi volt, ahol meggyőzően ábrázolták a jövő Los Angelesét és a legrealisztikusabbnak a Gattacát tartották.
Az utazó (The Tourist)

Hollywoodban eleddig csak néhány produkciós cégre lehetett rásütni a koppintás gyár címkét, mostanra az Álomgyár elérte, hogy teljes egészében remake iparként emlegessük. Ötlettelenség híján jobbára minden héten előkapnak valamit, amit át lehet dolgozni és nem áll távol tőlük az sem, hogy tehetséges, ám nem amerikai rendezőkre vetik hálójukat, hogy azokat magukhoz édesgessék, kifacsarják őket, mint a citromot. Ezen kívül a marketing gépezet is hangosan dübörög, aminek eredményképpen ezúttal érdekes és kissé bosszantó dolog is megtörtént.
Üvegtigris 3

Itt mindenki hülye? – hangzik fel a kérdés még a film első felében. Itt? Mindenki! – jön a megnyugtató válasz. Nagyon jó, pont így szerettük meg őket – teheti hozzá a néző magában. Az Üvegtigris első részén rengeteget hahotáztak azok, akik beültek rá, legalábbis a döntő többségük. A friss levegőn található büfés és kissé fura haverjai mosolyt csaltak az arcokra, ugyanez mondható el a producerekre, akik a nagy pénzszámolgatás után hozzáláttak a második felvonáshoz. Csöppet megrettentek a magabiztos készítők, mikor filmjük a premier előtti napokban kikerült a netre, ám aztán boldogan fújták ki a benntartott levegőt azt látván, hogy telt házzal mennek az előadások. És elérkezett Laliék harmadik megpróbáltatása is. Nem sokan mondhatják el itthon, hogy elkészíthették egy film harmadik részét, de a nagy feladat az, hogy ismét be kellett csábítani a rajongókat és a nevetésre vágyókat a mozikba.
A tavalyi év áttörő alakításai
Feltűntek már néhány filmben, biztosan fel is figyeltetek már rájuk, talán azért, mert olyan jól játszottak, esetleg azért, mert harmatgyengék voltak. Ám néhányan 2010-ben előléptek az árnyékból, megmutatták magukat és gyakorlatilag piros nyíl lógott a fejük felett, hogy rájuk érdemes lesz odafigyelni a közeljövőben is. Mert tehetségük (vagy anti színészi képességeik) nem csak pár milliós alkotásban fog megnyilvánulni, hanem olyan produkcióban is szerepet kapnak, amelyet rengetegen fognak látni. A tavalyi évben (szerintem) ők szolgáltak áttörő alakítással, amely után nagyobb figyelmet kaptak és jó úton haladnak, hogy nagy sztárokká váljanak. (A felsorolás nem teljes, vannak néhányan, akik lemaradtak.)
Idén bemutatják a Vörös hajnal feldolgozását
Az MGM csődhelyzete miatt nem csak néhány film forgatásának a kezdete tolódott, de néhány már elkészült produkció azzal nézett szembe, hogy egy raktárban fog porosodni, elfeledkeznek róla és be se mutatják. A Vörös hajnal (Red Dawn) feldolgozása sorsa is így állt, de most hogy a stúdió végre lassan – lassan talpra áll végre 2011-ben a mozikba kerül a produkció.
A remake rendezője, Dan Bradley megpróbált lobbizni más stúdióknál, hogy segítsenek, úgy tűnt, hogy a Fox novemberben a filmszínházakba küldi, ám ez végül nem történt meg, idén azonban végre a nézők elé kerül. A történet szerint Amerikát lerohanják az oroszok és a kínaiak, egy kisváros néhány tinije azonban elmenekül a megszállók elől és súlyos csapásokat mérnek az agresszokra. A főbb szerepekben s Chris Hemsworth, Jeffrey Dean Morgan, Adrianne Palicki, Josh Hutcherson, Isabel Lucas és Josh Peck lesz látható. Az eredeti alkotásban Patrick Swayze, Charlie Sheen, Jennifer Grey, Powers Boothe, Brad Savage és Lea Thompson okozott kellemetlen perceket az ellenséges katonáknak.
Hasonló témájú alkotás született tavaly, az ausztráloknál mutatták be a Tomorrow, When the War Began háborús filmet. A produkció hatalmas sikernek örvendett a kontinensen és a folytatásokat tervezik.
2010 legrosszabb filmes befejezése
Spoiler: Az Inhale drámában megismerhetünk egy összetartó családot, a férj viszonylag menő ügyvéd, szóval van pénz a háznál. Ami hiányzik egy fontos szerv, amivel megmenthetné haldokló lányát. A transzplantációs listán sok név található, így az egyetlen remény az, ha Mexikóban a férfi rátalál az illegális szervkereskedelemmel foglalkozó hálózatra, ami kollégáját is kihúzta a bajból. Emberünk sok megpróbáltatáson megy keresztül, míg végül megtalálja azt az orvost, aki jó pénzért hajlandó segíteni. Öröm, boldogság, ki is tűzik a műtét idejét, gyerekét is elhozatja Amerikából, pont időben, akinek már csak órái lennének hátra. Azonban a donort hősünk orra előtt gázolják el és a férfinek ez egyáltalán nem tetszik. Döntenie kell: vagy a műtőasztalon kiveszik a gyerekből a tüdőt, amit azonmód át is tennének szeretett lányába vagy inkább az utcagyerek megmentése mellett dönt, így csemetéje meghal. Úgy gondolom minden értelmes ember, sőt minden szülő megtenne bármit, hogy a lányát/fiát megmentse, ám a férfi, aki egész film alatt azért hajtott, hogy megszerezze a szervet úgy határoz, hogy tönkreteszi a házasságát, hagyja, hogy meghaljon a lánya és inkább hozzák rendbe az elütött mexikói kölyköt. Felettébb dühítő és egyben olyan befejezés, ami egy amúgy jó filmet ezzel a döntéssel tönkrevágnak. Ezért szurkoltunk neki az egész film alatt? Súlyos morális kérdés, igen, ezt be kell ismerni, de ugyanakkor könnyen meghozható döntés előtt állt.
BUÉK
Boldogabb, jó filmekben gazdag új évet kíván a Filmdroid stábja. Bizonyára hamarosan mindenki megindul oda, ahol megünnepli 2011 eljövetelét. Milyen filmmel indítjátok a következő évet az ébredés utáni lencse letudása után?
