A második Narnia film után a harmadik is elhasalt Amerikában, de nemzetközileg viszonylag szépen termelt. A Walden Media elnöke, Michael Flaherty reméli, hogy el tudják készíteni a negyedik felvonást is. Ehhez vajon a Fox stúdiót mit fog szólni? Az első kettőt a Walden a Disney-vel karöltve hozta tető alá, ám ez után az egeres cég úgy döntött, hogy ők nem akarnak többet Narnia földjére utazni, majd a Fox jött a képbe.
Flaherty azt mondta, hogy a Fox-szal már elkezdték a tárgyalásokat és ha minden jól megy, akkor A varázsló unokaöccse (The Magician’s Nephew) lesz a következő rész. Ha a stúdió azt mondja rendben, akkor megkeresik a megfelelő írót, de nem sietnek, néhány évet igénybe fog venni, mire Narnia világa ismét látható lesz a vásznakon. A történetről a wikipedián olvashatsz bővebben.

Utoljára 2007-ben lehetett hallani a Snitch akció-thrillerről, akkor Carl Franklin, az Időzavarban (Out of Time) rendezője sürgölődött a projekt körül. Aztán szépen el is feledkezett mindenki erről, azonban valahogy előkerült a fiók mélyéről és Roman Waugh-ot, Az elítélt (Felon) íróját kérték fel arra, hogy dolgozza át a szkriptet.
Elvileg úgy volt, hogy 2010 második felében indul A nemzet aranya (National Treasure) harmadik részének a forgatása. De aztán közbeszólt a Szellemlovas 2 (Ghost Rider 2), amihez hozzá kellett látni, mivel a stúdió elveszítette volna a jogokat, ezért Nicolas Cage sem ért rá. De most kiderült, hogy Cage mégsem tudott volna Amerika jelképei között szaladgálni , ugyanis a forgatókönyv még nem állt készen. Carlo Bernard és Doug Milo írták meg a történetet, nevükhöz fűződik A varázslótanonc (Sorcerer’s Apprentice) és a Perzsia hercege (Prince of Persia) is. Mellesleg mindkettő producere Jerry Bruckheimer volt, akit alaposan pofán legyintett a bukás szele, mivel Amerikában mindkét projekt a tavalyi év legnagyobb pofára esése volt bevétel szempontból. Talán Bruckheimer ezért is szólt Brian Koppelmannek és David Leviennek, hogy legyenek már oly kedvesek és pofozzák ki A nemzet aranya 3 szkriptjét.
A Paramount évekig próbálkozott Dűne megfilmesítésével. Frank Herbert klasszikusát először Peter Berg vette kezelésbe, de egy szép nap úgy döntött, hogy hagyja a fenébe az egészet és inkább a Battleship produkciót készíti el. Ezt követően Pierre Morel kezébe adták a gyeplőt, aki azt mondta, hogy Berg szkriptje érdekes és jó is, de ő nem ebbe az irányba akarja terelni a projektet, ezért jelentősen átdolgozza a forgatókönyvet. Némi idő elteltével Morel is úgy döntött, hogy mégsem szeretne megrendezni az alkotást. Tavaly november óta nem sok dolog történt a tervezet körül, a rendezői szék is üresen árválkodott, talán a stúdió is feladta, hiszen jól tudták, ha tavaszig nem látnak hozzá a forgatáshoz, akkor a lehetőség is elszáll, hogy valaha filmet készíthessenek a Dűnéből. Richard P. Rubenstein pedig nem teketóriázott sokat, besétált a Paramounthoz, látta, hogy nem kezdődtek meg a munkálatok, a határidő azonban lejárt, ezért visszavette a jogokat. Így a stúdió bukta az eddig beleölt dollármilliókat és az eddigi anyagok (vázlatok, szkript) is kárba vesztek.
Mindig csak a férfiak…Az akciózásban inkább a fickók vitték a prímet, csupán annyi változott az eltelt évek alatt, hogy a 80-as évek elmúltával már nem csak csupa izom színészek játsszák a főhősöket az akciódús művekben. A hölgyek sajnos csúnyán háttérbe szorultak, leginkább a préda, a megvédendő személy és a sikoltozás jutott ki nekik. Ám nem egy produkció készült, ahol a gyengébbik nem bizonyíthatta, hogy ha kell igenis szét tudnak rúgni néhány segget. Az már más kérdés, hogy a közönség miképp preferálta tettüket. Alább pár hősnőt vagy hölgycsapatot emeltem ki a felhozatalból, akik nem ijedtek meg a saját árnyékoktól. Csak néhány hölgyeményről esik szó, akad még, akit meg lehetne említeni. A dolog aktualitása a 

Tavaly James Cameront hozták szóba a Kleopátra projekttel, de elég hamar kiderült, hogy a rendező nem fogja levezényelni a filmet. Ezt követően Paul Greengrass került a tervezet közelébe, ám ő is lelépett egy másik alkotás kedvéért. Scott Rudin producer jelenleg azt szeretné, ha David Fincher alá tolhatnák be az üres rendezői székét. Fincher éppen A tetovált lányon (The Girl with the Dragon Tattoo) végzi a végső simításokat és még nem tudni, hogy mihez szeretne ezt követően hozzálátni. Egyelőre nem jött semmi új info a