Az aintitcool oldalnak alkalma nyílt arra, hogy megtekintse a Transformers harmadik részét, az első (és pozitív) kritika náluk olvasható. Én csak néhány mondatot ragadtam ki a hosszú recenzióból.
Az első másfél órában a történetre koncentrálnak (amiben azért akad harc és üldözés is), de alapjában véve szépen elmesélik, hogy az Autobok tudomására jut, hogy az a technológia, amely megmenthetné fajukat és bolygójukat a Holdon található és amíg ők a Földön múlatták az időt senki meg se említette nekik, Optimusnak ez egyáltalán nem tetszik. Sam Witwicky kalandjai is folytatódnak, lediplomázott és kétségbeesetten próbálja élete első munkahelyét megtalálni. Új barátnője van, Carly, aki boldogan hordja a testresimulós szűk ruhákat. Bay láthatóan nagy kedvvel filmezte a hölgyet, mintha csak egy Victoria’s Secret reklámot készített volna
A forgatókönyv ügyesen helyezi bele a robotokat a nagyvilág megtörtént eseményeibe, köztük van a Csernobilban történt csúnya „baleset” is, ami gyakorlatilag a Holdról származó technológia tesztelése volt.
Az utolsó órában egyszerűen elfelejtettem levegőt venni. Ebben Bay és a CGI robot cimborái nagy pusztítást hajtanak végre Chicagoban. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy nagyon élethűen és csodásan kivitelezve hajtották végre. Nagyon meglepődtem azon, hogy mennyire odatették magukat a film készítése során, nem csak a történet kivitelezésére,, hanem a cselekményre, az alakításokra és a jó ötletekre is sok figyelmet fordítottak. A Transformers folytatása komorabb lett és ezzel együtt egy másik fontosabb összetevő is bekerült a filmbe, ami általában hiányzik Bay műveiből: Az érzelem.
És ha már Transformers: Michael Bay azt írta, hogy korábban ugyan felröppent a hír miszerint az Ikrek visszatérnek a harmadik részben. A rendező ezt cáfolta, 25.000 dollárt ajánlott fel annak a személynek, aki látni véli őket a filmben.
Judd Apatow új vígjátéka a kritikusok körében elég szépen szerepelt, a Rotten Tomatoes-on 90 %-os az átlaga. Az eredménye sem utolsó, 24 millió dollárt termelt három nap alatt, ami a második helyre volt elég. Nem mintha ezért bosszúsak lennének a készítők, a 32 millió dolláros költségvetés mellett nem lehet okuk panaszra. Paul Feig rendező leginkább a tévé világában járatos, mozifilmekre is rábólint olykor, az utolsót 5 éve készítette, a Reszkessetek, repülők viszont nem teljesített jól sem a kasszáknál, sem a kritikusoknál. Apatow karrierjét figyelembe véve korrektnek lehet nevezni az eredményt, nyitott már ennél jobban is, de voltak rosszabb összegek is.
Szórakoztató baromság a 80-as évek végéről. A Mélytengeri szörnyeteget (DeepStar Six) a Carolco égisze alatt készítettek, a cselekmény a víz felszíne alatt játszódik. Adva van egy titkos tengeralatti bázis, ahol tudósok dolgoznak. Hamarosan újra friss levegőt szívhatnának, újra bekaphatnak egy fincsi hamburgert és kapcsolgathatják a tévét. De felfedeznek egy barlangot, majd nem sokra rá érkezik a szörny is.
Régen lezárult már a némafilmes korszak, azonban Michel Hazana francia rendező még ilyen produkciót készített, ráadásul fekete-fehéret. Igazi etalonnak számít a modern idők filmes felhozatalában, itthon is bizonyára érdekelni fog néhány embert, de elég kevés az esélye, hogy telt házzal menjen, bár erre valószínűleg is a készítők is számítottak. Az alkotásban Jean Dujardin és Bérénice Bejo játsszák a főszerepeket, de felbukkan James Cromwell és John Goodman is.
Stephen Woolley producer saját elmondása szerint úgy három-négy éve próbálja tető alá hozni a Byzantium vámpíros horrort. A Jane Eyre forgatókönyvírója, Moira Buffini tette le az asztalra a komor hangvételű történetet, amit Woolley nemrég el is küldött Neil Jordannak, aki nagyon kedvelte, nagyon örvendezett azon, hogy mikor leültek megvitatni a filmet, kiderült, hogy mindkettejüknek ugyanaz az elképzelése a produkcióval kapcsolatban. Gemma Arterton egy vérszívót formál meg, aki saját lányát (Saoirse Ronan) is vámpírrá teszi. Ralph Fiennes, Jeremy Irvine és Helena Bonham Carter is játszani fog az alkotásban.
Nemrég arról írtam, hogy a Hannibal Classics egy újabb Amityville Horror produkciót tervez és várhatóan 2012 októberében kerülne a mozikba a John G. Jones regényén alapuló alkotás. Ám a Dimension a Miramax-szal karöltve is azon munkálkodik, hogy összehozzon egy Amityville Horror alkotást. Az elképzelés az, hogy ezt több folytatás is követné, már ha egyáltalán lesz rá érdeklődő.
Giuseppe Tornatore régóta tervezgeti a második világháborús Leningrad filmjét. Az olasz rendező angol nyelven forgatni a produkció és végre a Millenium/Nu Image stúdióval sikerült megegyezni a költségvetést illetően. A Cinema Paradiosért Oscart kapott direktor 100 millió dolláros büdzséből gazdálkodhat. Egyelőre még várni kell a produkcióra, hiszen 2012 decembere előtt nem tervezik, hogy hozzálátnának. Két fő karakterre számíthatunk, egy időben még Nicole Kidman tartózkodott a fedélzeten, nem tudni, hogy a színésznőt érdekli-e még a mű.
Gareth Edwards februárban beszélt arról, hogy egyelőre nem akarja elkészíteni a Monsters folytatását, de ha a produkciós cég úgy dönt, hogy nélküle lát hozzá a második felvonáshoz, akkor áldását adja rá. Nem fog a projekt körül sündörögni és megmondani, hogy mit csináljanak vagy éppen mit ne forgassanak le. A Vertigo Films be is jelentette, hogy a második részt Brent Bonacorso és Jesse Atlas fogják levezényelni. Edwardshoz hasonlóképpen ők se hallattak igazán magukról eddig a filmiparban, de itt a nagy kiugrási lehetőség, hiszen az első rendezője is már a Godzilla előkészületein munkálkodik. Edwards hiába mondta, hogy nem vesz részt a filmben, producerként egyengeti a sequel útját.


