A Summit Entertainment berkein belül valósulhat meg Veronica Roth könyvtrilógiájának, a Divergentnek a filmes változata. Evan Daugherty, a Shrapnel írója állt rá a forgatókönyvre. Arról nem esett szó, hogy a trilógiát egy szkriptbe sűríti bele vagy esetleg minden egyes regényből külön filmet szándékoznak készíteni.
Roth regénye a disztópikus jövőben, Chicagoban játszódik. A társadalmat öt részre osztották őszinteség, bátorság, intelligencia, önzetlenség és tökéletesség alapján. Minden évben egy bizonyos napon a 16 éveseknek ki kell választaniuk, hogy melyik csapathoz akarnak csatlakozni. Beatrice nehéz döntés előtt áll, de úgy érzi, ha családjával marad nem tudná megvalósítani önmagát. A lánynak van egy nagy titka is, amelyet kénytelen rejtegetni, mivel ha kiderül, az halálos lenne. Később rájön, hogy a tökéletesnek hitt társadalmat nagy veszély fenyegeti és talán a féltve őrzött titka lehet az egyetlen, ami megmentheti szeretteit…vagy elpusztíthatja saját magát.

Shane Acker a
Colin Firth és James Franco neve is megfordult a Stoker projekt körül, végül Matthew Goode írhatta alá a szerződést. A színész Nicole Kidman és Mia Wasikowska oldalán játszhat. Park Chan-wook, az Oldboy rendezője készítheti el a produkciót, amely az első angol nyelvű filmje lesz. Wentworth Miller, A szökés (Prison Break) sztárja írta a forgatókönyvet.

Tom Six trilógiát tervez Az emberi százlábú (The Human Centipede horrorjából), a folytatással kapcsolatban annyit mondott, hogy annak fényében az első csak az Én kicsi pónimhoz fog hasonlítani, a harmadik fényében a második csak egy Disney filmnek fog tűnni. Nos az angoloknál a második máris kiverte a biztosítékot, ugyanis a tisztelt korhatár bizottság nem volt hajlandó megengedni, hogy a mozikban leadják azt és azt is megtiltották, hogy DVD-n kiadják.
Roland Emmerich a pusztítás és a rombolás nagymestere furcsa módon legközelebb az Anonymusszal jelentkezik, amiben nem zúznak le városokat és nem fenyegeti semmilyen veszély a Földet, csak egy középkori thrillerre van kilátás. Ám a rendező ismét azt csinálhatja, amihez nagyon is ért.
A hamvaiból feltámadt MGM nem tett le arról, hogy rebootolja a Poltergeist franchise-t. Becsöngettek a Pulitzer-díjas David Lindsay-Abaire-hez, hogy írja meg az új verzió forgatókönyvét. Az úriember egyelőre ráült az ajánlatra, nem adott választ, valószínűleg morfondírozik, hogy vajon nem kapna-e a kopogó szellem rajongóitól, ha nem tetszik számukra az általa összehozott szkript.