A Tini Nindzsa Teknőcök először képregényben akciózhattak és tucatszám tolhatták le torkukon a pizzákat, legnagyobb ellenfelük Zúzó volt. 1990-ben született meg az első mozifilm, amelyet több folytatás is követett. Majd az Imagi Studios égisze alatt készülhetett el egy animációs film, be volt tervezve a második rész, de a produkciós cég lehúzta a rolót. Később a Nickelodeon 60 millió dollárt szurkolt le a globális jogokért, majd bejelentették, hogy számíthatunk egy újabb élőszereplős alkotásra.
A forgatókönyvet Josh Appelbaum és Andrew Nemec vetették papírra és az is kiderült, hogy ki fogja dirigálni a produkciót. Jonathan Liebesman, a Föld inváziója: Csata – Los Angeles (Battle Los Angeles) és A titánok haragja (Wrath of the Titans) alkotója vezényelhet a forgatáson.
A produceri térfélről Brad Fuller, Andrew Form és Michael Bay szólhat bele az események forgatagába. A Slashfilm úgy hallotta, hogy az új Majmok bolygója “stílusában” akarják elkészíteni a filmet, azaz a Leonardot, Raffaellot, Michelangelot, Donatellot és Szecska mestert alakító színészek motion capture ruhában szaladgálhatnak a munkálatokon.

Nicolas Winding Refn a Pusher trilógiával tett szert nemzetközi hírnévre, sokan és sok helyen dicsérték a trilógiát. Mi szokott olyankor lenni, ha nem Hollywoodban készül el a közkedvelt alkotás? Nos, jön a remake. Luis Prieto állt be a rendezői posztra, a főszerepet Richard Coyle-ra osztották. Coyle egy drogdílert formál meg, egyik alkalommal kénytelen eldobni a nála lévő cuccot. Így viszont nem tud elszámolni a gengszter előtt, akitől kapta az anyagot. Ki kell találnia, hogy miképp tud pénzt szerezni.
Conant felesleges bemutatni, ismeri mindenki az erőtől duzzadó barbárt. Olvasott róla, látta az Arnold Schwarzenegger vagy a Jason Momoma-féle filmverziót. Esetleg már formában találkozott a közkedvelt barbárral, elképzelhető, hogy nevethetett is rajta, hiszen itthon egy-két Konyak regényben bambulhatott és baromkodhatott. Valószínűleg nem Stone & Caldwell & Rascal paródiája volt az első és bizonyára nem is az utolsó, de a legutóbbit a dánok hozták össze. Egy bátor harcos, Crane szembeszállt az embereket elnyomó démonnal, habár legyőzte, ám halálos sebet kapott, kiömló vérét itta a nép, ezáltal kegyetlenül megerősödtek. Így születtek a barbárok, akik könnyedén tépik szét a vastag ABC-t és lazán szétfejelnek bármilyen követ. Olyan erővel bírnak, mint Obelix, aki kiskorában belesett a varázsfőzetes üstbe. Egyetlen gyenge legény van köztük, Ronal, aki nem csak töpszli, de eléggé csenevész. Mégis neki kell megmenteni bajtársait, mikor egy bulizós este lecsap rájuk a gonosz. A Ronal, a barbár cselekménye úgy halad előre, ahogy az a nagy könyvben meg van írva.. Hősünknek sikerül egy-két harcostársat szereznie, segedelmükkel könnyebben jut el a célig, közben még sikerül becsajoznia (valamennyire). Akadnak itt hahotázós, térdcsapkodós poénok, de ugyanakkor több is félremegy, illetve alapvetően nem tett jót az animációs filmnek a sok-sok meleg poén. Természetesen Conan kifigurázása adja magát az efféle humort, hiszen a karakterek nagy része ágyékkötőben flangál és el lehet sütni ezt-azt, sőt még az elfek is megkapják a magukét, de nem sikerült kiaknázni az ebben rejlő lehetőségeket. Mindenesetre ügyesen kiforgat néhány sztereotípiát és kardos-szandálos közhelyet. Az animáció ugyan nem üti meg a hollywoodi szuperprodukciók minőségét, de azért több, mint elfogadható. 55 %
Andrew, Matt és Steve átlagos középiskolások. Mindegyiküknek megvan a maga baja és öröme. Nem tökéletesek, nagy a szájuk, és kicsit esetlenek. Olyanok, mint bármelyikünk. Abban sem különböznek a világ bármely más kamaszától, hogy a legátlagosabb pillanatukat is feljegyzik, közzéteszik. Csak egy különbség van: nekik már nincsenek átlagos pillanataik.

Gina Caranora, az egyik MMA harcos “amazonlányra” Steven Soderbergh figyelt fel egy estén, miközben kapcsolgatott a csatornák között. Később megkereste a Haywire forgatókönyvével és a kemény hölgy eljátszhatta élete első főszerepét egy mozifilmben. Annak ellenére, hogy a produkció gyengén teljesített a kasszáknál Carano nem kedvetlenedett el.
Billy Bob Thornton olykor beáll a kamera mögé, elsőként a Pengeélen (Sling Blade) drámát készítette el, ami nem teljesített rosszul a kasszáknál. Négy évre rá már egy buktával, a Vad lovakkal (All the Pretty Horses) jelentkezett, 2001-ben A papa és ők (Daddy and Them) vígjátékot tette le az asztalra, ez sok helyen csak DVD-n jelent meg. Idén a Jayne Mansfield’s Car-t prezentálja, de máris a következő rendezői munkájának szenteli figyelmét.
Nicola Lopez vezényletével forog az Aftershock katasztrófafilm, a forgatókönyvet Eli Roth és Lopez körmölték le. A forgatás már elkezdődött, néhány véres fotó felkerült a világhálóra. A szereplők egy hatalmas földrengés alatt és után próbálnak életben maradni. A rendező átélte a 2010-es nagy chilei földrengés, saját élményeit is beleírta a szkriptbe. Állítása szerint egy nagyon, de nagyon félelmetes, felettébb valóságosnak látszó produkciót fog leszállítani.