Tegnap, Bolondok napján tartották a 32. Arany Málna ceremóniát, ahol a tavalyi év legrosszabb alkotásait díjazták. Az eseményre a jelöltek nagy ritkán mennek el, az elmúlt évek alatt azért volt egy-két nyertes, aki átvette a megérdemelt díját (pl, Sandra Bullock, Halle Berry). Ezúttal egy sztár sem jelent meg a show-n.
Adam Sandlert 11 kategóriában jelölték, ebből 10-et haza is vihetett volna. Sandler megérdemelte, hiszen tavaly a Jack és Jill minősíthetetlen vígjátékkal jelentkezett, amelyben sajnos még Al Pacino is hülyét csinált saját magából, megérdemelten hangzott el a neve az átadón. Alább láthatjátok a nomináltak névsorát, a “nyertesek” nevét aláhúztam. Kissé egyhangú, mivel gyakorlatilag minden kategóriában a Jack és Jill vitte a pálmát. Mondhatni jelzésértékű Sandler számára, bár valószínűleg nem volt este sírdogálni párnáján, de azért elgondolkodhatna a 3,4-es imdb átlagon és azon, hogy nem hozta a szokványos 100 millió bevételt odahaza.
Pár hónappal ezelőtt hunyt el a számítástechnika egy úttörője, az Apple vezére Steve Jobs. Már ekkor lehetett rá számítani, hogy Hollywood meg fog próbálkozni egy-két önéletrajzi produkcióval. A Variety híre szerint az első tervezet megvalósításához hamarosan hozzálátnak, a Jobs címre keresztelt filmet Joshua Michael Stern, A döntő szavazat (Swing Vote) és a Sohaország (Neverwas) rendezője vezényelheti le.
Jim Carrey nélkül folytatást csinálni? Meg lehet nézni (vagy inkább ne!!!) mi lett az eredmény. Az Ace Ventura Jr. szánalmas volt, A maszk folytatását inkább egy adag trágyához lehet hasonlítani, a Minden6ó második felvonása inkább erőltetett volt, mint vicces és még ott volt a Dumb és Dumber előzmény is.
Megérkezett az első előzetes a Ted R kategóriás vígjátékhoz, amelyet a Family Guy atyja, Seth MacFarlane rendezett. A forgatókönyvet is ő vetette papírra Alec Sulkinnal és Wellesley Wilddal.
Philip K. Dick művei számos alkalommal megihlették a filmkészítőket, voltak jobbak, középszerűek és irgalmatlanul rosszul sikerült alkotások köztük. Paul Verhoeven 1990-ben mutatta be a mozikba Az emlékmás dolgozatát, amely Dick 1966-ban megjelent azonos című novelláján alapult. Az Arnold Schwarzenegger főszereplésével megvalósult sci-fi akció nagy bevételt termelt, folytatás nem készült hozzá, de hamarosan befut a remake.
A 80-as évek egyik klasszikus fantasy-je A titánok harca volt, a nagy remake hullámban szinte magától értetődött, hogy ebből is készül egy új változat. A végeredmény felemás volt, a nézők többsége elégedetlenkedett, a kritikusok lehúzták, de a stúdió eléggé meg volt elégedve a közel fél milliárdos bevétellel, amelyből 163 milliót otthon kasszírozott be. Ahelyett, hogy a Warner boldogan számolgatta volna a profitot inkább berendelte a folytatást, amelynek környékéről elzavarták az első rész rendezőjét Louis Leterriert. De nem is ez volt a legnagyobb probléma, hanem az, hogy A titánok harcában sokan csalódtak, ennek ellenére mégis ismét a konvertált 3D mellett döntöttek a fejesek, pedig már az előző résznél sem vált be. Ráadásul Sam Worthington se vált világsztárra, a lehetőség adott volt, hiszen a legtöbb színész mit nem adott volna azért, hogy egy Avatar-féle sikerben játsszon, amit még megfejelt A titánok harca kedvező eredménye és még a Terminátor 4-ben is benne volt. Ennek ellenére szépen elindult a lejtőn és úgy tűnik nincs megállás.
