A Star Wars valóban testet öltött tegnap este a Star Wars I. rész – Baljós árnyak hazai gálapremierjén, a Galaktika egyik legnagyobb csillagközi buliján. A jó hangulatot nemcsak az alapozta meg, hogy a rajongók, a lelkesedők és a film régi hívei 3D változatban láthatták újra George Lucas űreposzának talán legmeglepőbb részét: azt, amelyikben Darth Vader ártatlan kisfiúként szerepel. A premier szokatlanul bulis hangulatához hozzájárultak azok is, akik igazán a testet öltött filmet képviselték: a felvonuló Star Wars Légiónak köszönhetően a meghívott vendégek személyesen is találkozhattak Darth Vaderrel, Darth Maullal, Luke Skywalkerrel, a jedi lovagokkal, a buckalakókkal, és minden figura közül a legnépszerűbb Yoda mesterrel, a csillagháborús örömöket pedig a lézerkard-leckék tetőzték be.
Az X-faktor ifjú sztárjait szemmel láthatóan megigézte az űrkalandos környezet. A verseny győztese, Kocsis Tibi bebizonyította, hogy tényleg nagyon tud küzdeni, de a mozi előcsarnokában általános volt a jókedv és a játék: Baricz Gergő, Vastag Tamás, az Apollo 23 tagjai is önfeledt rajongónak bizonyultak.
– Én nagy Star Wars rajongó vagyok, és a film közben sokszor előre mondtam a mondatokat – mondta a vetítés után Nánássy Tibi az Apollo 23-ból –, amin a srácok nagyokat nevettek. Így 3D-ben az egész teljesen más volt, nagyon élveztem.
– 3D-ben vadonatúj élmény volt a film – tette hozzá Kocsis Tibi. – Azon gondolkodtam vetítés közben, hogy vajon az összes részt átalakítják. Remélem igen!
A leglelkesebb Vastag Tomi volt a társaságból:
– Én már nagyon vártam a bemutatót, készültem rá – mondta. – A fogatverseny, a pod-race 3D-ben teljesen olyan volt, mintha ott ülnék a stadionban, a közönség soraiban. Fantasztikus volt!
A magyar csillagok szokatlanul nagy számban gyűltek össze ezen az estén. Nem hagyta ki az első magyarországi 3D-s vetítést Till Attila, Rékasi Károly, Détár Enikő, Kökény Attila, Giorgo, Baronits Gábor, a Barátok közt Aradi Balázsa és Bereczky Gergője sem, sőt a vivás Random Marci és Qui-Gonn magyar hangja, Kocsi István is a sztárcsapatot erősítette. A Star Wars I. rész – Baljós árnyak 3D mától a magyar mozikban is látható!
Az Intercom küldött pár képet a bemutatóról:




Lars Von Trier provokatív filmen töri a fejét, nem mondhatni, hogy újdonság, hiszen a Nymphomaniac tervéről már hónapok óta tudni lehet. A rendező elvileg két verziót is készít, lesz egy softcore és egy hardcore verzió, utóbbi láttán valószínűleg minden korhatár bizottság egyhangúan rányomja a legdurvább besorolást.
A 300 meglepő sikere után azonnal felmerült a folytatás gondolata. Frank Miller megírta a képregényt, amit Zack Snyder és Kurt Johnstad öntött forgatókönyv formába. A második rész 300: The Battle of Artemisia címre hallgat, az elején a marathóni csatába csöppenünk, majd egy bátor, görög harcos Themisztoklész próbálja meggyőzni a vezetőket egy erős flotta felállításáról. A hajóhad az artemiszioni csatában mérte össze erejét a perzsákkal, több napon keresztül zajlott az ütközet.
Will Smith jövőre az After Earth sci-fivel jelentkezik és bizony elég bátor döntést hozott, mikor M. Night Shyamalant tette meg rendezőnek. A forgatás Costa Ricán zajlik, az alábbi képeket Shyamalan tette közzé, így betekintést nyerhetünk a munkálatokba.
Vámpírok, vérfarkasok és élőholtak külön-külön is kiadnának egy filmre való témát, vérengzést és hentelést, ám a Death Valley készítői nem lacafacáztak, hanem belezsúfolták őket egy sorozatba. San Fernando völgyét ellepik ezek a lények, létrehoznak egy külön rendőri csoportot, akik ellátják a lakosság védelmét az új fenyegetés ellen. A zombikkal nem lehet mit kezdeni, tehát a csúnyaságoknak helyben egy fejlövéssel kell véget vetni pályafutásuknak, a vérfarkasoknak pedig otthon ki kell alakítani egy szobát és a közelgő átváltozásukkor nem szabad elhagyniuk a lakást. A vérszívók talán a legrosszabb banda, az ellenőrzésük a legnehezebb.