13

Januárban indul az X-Men előzmény folytatásának a forgatása

A Fox ősszel szeretett volna hozzálátni az X-Men: Az elsők folytatásához, azonban Jennifer Lawrence mostanában túlságosan is elfoglalt. Ugyan a színésznőt szerződés kötelezi arra, hogy újra megformálja Mistique-et, de a Lionsgate szintén ősz környékén indítja be Az éhezők viadalának második felvonásának, a Futótűznek a munkálatait, ahol  igényt tartanak Lawrence jelenlétére.

A hölgyemény nem tud kettészakadni, szerződés ide vagy oda, de valamelyik stúdiónak döntenie kellett. Végül a Fox engedett és inkább januárban kezdenek hozzá az X-Menhez, addigra Lawrence leveheti hátáról a nyílvesszőkkel teli tegezt és újra belebújhat a mutáns bőrébe.

Ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy a Futótűzhöz időben hozzá tudnak látni, mivel Gary Ross több fizetést követel és még nem sikerült zöld ágra vergődnie a fejesekkel. Még az is lehet, hogy egy másik rendezőt keresnek a film élére.

13

Az NMHH korhatár rendelete

0nmhh

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság ismét hozott egy rendeletet, ezúttal a korhatár besorolással kapcsolatban, ezen alant átrághatod magad. A lényeg, hogy az előzeteseket ezentúl csak besorolással lehetne kitenni az oldalakra. Miért is volt szükség erre? Ha valaki meg akar nézni egy előzetest az a szülői tiltás ellenére úgyis megteszi, ráadásul már nem abban a korban élünk, hogy a család örült, ha egy tévé volt a házban.

Még a megboldogult VICO korszakban édesapámmal közösen kölcsönöztük ki Chuck Norris filmjeit, láttam, ahogy a Terminátor visszajön a jövőből, de szurkolhattam a Tango & Cash párosnak, hogy a végén leabálják a maffiát és megússzák a börtönt. Sőt ekkoriban adták Charles Bronson életművét szombatonként. Mégsem mentem ki a filmek után az utcára pólómat megszaggatva ordibálva, hogy jöjjön ide valaki, mert le akarom csapni. A garázsban sem láttam hozzá tömegpusztító fegyver építéséhez. Szóval azt akarom mondani, hogy nem az NMHH-n múlik a dolog. Mégis mennyien kapcsoltak ki egy előzetest, mikor feltűnt mondjuk a sárga 16-os karika?

3

Emberek és istenek (2010)

írta Nikodémus

Nyugtalan a szívünk, amíg benned meg nem nyugszik.”

(Szent Ágoston)

Noha nem tudok róla, hogy Xavier Beauvois filmrendező vallásos lenne, legújabb alkotása, a tavaly Cannes-i fődíjjal kitüntetett Emberek és istenek azonban megdöbbentő könnyedséggel jut el egy olyan tartományba, aminek eléréséről a legtöbb, deklaráltan hívőkhöz szóló mozi még csak nem is álmodhat.

Olvasd tovább

2

HIGH School előzetes

Uh, a High School vígjátékról jó régen nem lehetett hallani semmit, szép csendben várakozott a sorára. Még 2010-ben mutatták be a Sundance-en, ám végre eljut a mozikba, Amerikában június 1-től lehet rá jegyet váltani.

A sztori szerint egy egy középiskolában kihirdetik, hogy csak úgy lehet leérettségizni, ha a drogteszt negatív. Az egyik diák felettébb nagy bajban van, ezért kétségbeesett lépésre szánja el magát: terve szerint az egész sulit befüvezteti.

Matt Bush játssza a főszerepet, Michael Chiklis lesz az igazgató, Colin Hanks egy tanárt kelt életre, de az egészben a legnagyobb arc Adrien Brody lesz, aki Psycho Edet kelti életre. Bizony, ez is R kategóriás szórakozás lesz.

2

Savages előzetes

A Savages a magyarul is megjelent (Barbár állatok) Don Winslow regénye alapján készült, elvileg a mozis verzió sem tér el túlzottan a könyvtől, hiszen a forgatókönyvet maga a szerző írta Shane Salerno-val közösen. Oliver Stone vette kezébe a gyeplőt, Taylor Kitsch és Aaron Johnson kaliforniai marihuána termesztőket alakítanak. Bekopogtat az ajtajukon egy mexikói kartell és azt szeretné, ha a srácok úgy termesszenek és árulják “terméküket”, ahogy ők fütyülnek. Az üzlet nem jön létre, Elena (Salma Hayek), a kartell vezetője bepipul és elraboltatja emberével (Benicio Del Toro) a barátnőjüket (Blake Lively, Jennifer Lawrence-t akarták, de ő Az éhezők viadalát választotta). A két békés természetű termesztő erre bepipul. R kategóriás akció-vígjátékot várjunk.

6

Dühöngő… bika… 2 !!??

Nincs sok értelme, hogy egy több, mint 30 évvel ezelőtti klasszikushoz folytatást csináljanak. De ha a fene fenét eszik, akkor is összehozzák. 1980-ban Martin Scorsese rendezésében és Robert De Niro főszereplésével mutatták be a Dühöngő bikát, amelyben Jake La Motta ökölvívó életét mutatták be.

A folytatáshoz júniusban látnak hozzá, de ebből se Scorsese, se De Niro nem veszi ki a részét. A forgatókönyvet Martin Guigui és Rustam Brenaman vetette papírra, előbbi a rendezői székbe is beleült. Guigui korábban olyan filmeket szállított le, mint a Csajozók társasága (Cattle Call) vagy a Nyitott szívek (Changing Hearts).

LaMottát William Forsythe kelti életre, aki egyébként egyszer már eljátszhatott egy DeNiro által megformált karakter. Az Aki legyőzte Al Caponét tv-s folytatásában a hírhedt gengszter bőrébe bújhatott bele.

5

Befejeződött a Riddick forgatása

Véget ért a Riddick forgatása, ezt David Twohy saját honlapján közölte és még egy képet is közzétett, ahol ő pózol a főhős életére törő zsoldosokkal. A sötétség krónikája bukását követően a stúdió nem akart hallani egy esetleges harmadik részről, végül Vin Dieselé csak meggyőzték a fejeseket, akik áldásukat adtak egy kisebb büdzséjű sci-fire. Ebben Riddicket kidobják egy bolygóra meghalni, kénytelen aktivizálni egy jeladót, hogy el tudjon menni a planétáról, de előtte le kell gyűrnie két csapatnyi fejvadászt.

1

Újabb képek a Pain and Gain forgatásáról

Michael Bay erősen azon van, hogy közutálat tárgya legyen. Már a Transformers második és harmadik részéért is sokan máglyán égették volna el, de a Nindzsa Űrlény teknősök miatt is sok utálót szerzett. De adjunk még esélyt a robbantásfüggő rendezőnek, lássuk mihez tud kezdeni az alacsony költségvetésű Pain and Gainnel, ahol Mark Wahlberg és Dwayne Johnson testépítőket alakítanak, rabolnak, lopnak, ölnek…szóval nyakig benne vannak. Johnon ismét kemény, napszemcsi, kereszt a nyakban, arany karóra, morci fej. Wahlberg pedig egyébként sem volt soha vézna gyerek, de úgy látszik szájába vette a pumpa végét. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon Ed Harris és Tony Shaloub is így kigyúrta-e magát.

0

Outpost: Black Sun előzetes – Hamarosan itt A helyőrség második része

Nem mostanában volt, hogy Ray Stevenson és zsoldosai Kelet-Európában náci zombikkal viaskodtak. A helyőrség (Outpost) folytatást 2010-re ígérték, majd 2011-re, idén úgy tűnik, hogy kiadják. Legalábbis most már van előzetes is, igaz úgy tűnik, mintha máris kapott volna egy remake-et az első rész.

A történet szerint egy üzletember arra kér egy volt katonát, hogy állítson össze egy csapatot és védelmezze meg őt útja során. A veterán harcedzett embereket, igazi keménylegényeket és bűnözőket válogat össze, akiknek a gyilkolás nem csak munka, hanem egyben szórakozás is. A feladat, hogy max. 48 órán belül érjenek oda egy bunkerhez, amiről kiderült, hogy ott a II. világháború alatt a németek kísérletek tucatjait végezték el. Majd menetrendszerűen befutnak a náci zombik…