27

Szolgálati közlemény: Felmérés

Electronic-Clipboard-PADD.jpgDrága olvasóink, szeretnénk többet megtudni rólatok! Pontosabban az olvasási szokásaitokról – de ha valaki szereti a hosszú sétákat a tengerparton, azt is nyugodtan megoszthatja velünk. Amióta többen szerkesztjük a blogot igyekszünk kitalálni, mik azok a hírek, írások, amikre kíváncsiak vagytok. Nagyjából van egy elképzelésünk a hozzászólások és lájkok alapján – nagyon fontos, ha tényleg tetszik valami, lájkoljátok! – de ezek persze csak találgatások és legtöbben nem is szoktak kommentelni. Így összedobtunk egy amatőr kérdőívet, hogy kicsit pontosabb képet kapjunk arról, kik olvasnak, mi az ami tetszik, miből legyen több, min változtassunk. Mindössze 10 kérdés, pár perc, és nagyon sokat segítenétek, ha minél többen kitöltenétek!

http://www.surveymonkey.com/s/5P25X5R

13

Brainstorming – egy kis segítségkérés az Olvasóktól

Sziasztok!

A The End poszt után többen is megkerestek e-mailben, leírták, hogy miképp folytathatnám a Droidot úgy, hogy némi pénzt is lássak belőle. A diskurálások lényege tömören a következő volt: költözködjek át a wordpressre vagy a joomlára, ahol teljes mértékben én birtokolnám a reklámfelületeket, majd oda vidáman kipakolhatnák bármiféle hirdetést.

Igen, igen, mindez egyszerűnek és nagyszerűnek hangzik. A költözködést esetleg még meg is lehetne oldani (főleg ha működne az exportálás), de a lényeg az, hogy az eddig elért látogatószám is megmaradjon és jöjjenek a hirdetők.

Szóval a hozzáértők segítségét szeretném kérni. Át lehet irányítani az ide látogató tömegeket az új oldalra? Fel lehet-e lelni a neten olyan cégeket, akik kifejezetten azzal foglalkoznak, hogy a több ezres látogatottságú helyekre hirdetőket szervezzenek?

Ha bárkinek van tapasztalata / infója a fentiekkel kapcsolatban, attól szívesen vennék egy emailt az ufoblokk@gmail.com-ra, de persze a többiek segítségét is megköszönöm, akik a poszt alatti kommentekben segítenének ötletelni.

Koszi mindenkinek!

koimbra

2

A Gépház üzeni

Sziasztok!

Pár apró technikai infó:

1. A fejlécet átrendeztük, hogy jobban átlátható legyen, és a kedvenc topikjaitokat könnyebben elérjétek.

2. A legnépszerűbb rovatok külön menüpontot kaptak.

3. A Filmes naplónk-nak szeptembertől kezdve mindig új hónapot nyitunk majd, hogy ne kelljen a 900 kommentet végiggörgetnetek, viszont a korábbiak is gyorsan elérhetők legyenek.

4. A régebbi és az aktuális filmekről írt kritikáinkat a Kritika pontból éritek el.

5. A Cikkek alá lesz rendezve minden olyan írásunk, ami nem napi aktuális hír / poszter / előzetes stb., hanem, ami időtállóbb értéket képvisel (pl. rendező- és színészportrék, érdekességek, olvasnivalók). Ha van / volt kedvenc írásotok tőlünk, amit ez alatt a menüpont alatt szívesen megtalálnátok, akkor írjátok meg nekünk. 🙂

4. Ahogy azt a Kapcsolat-ra kattintva is láthatjátok, ezentúl a filmdroid.blog@gmail címen értek el minket (plusz természetesen a kommentekben és a Facebookon is.)

5. Megfogalmaztuk a moderálási alapelveinket is, amit a továbbiakban a jobb oldali menüből, a Témák alól értek el.

További szép napot,

Filmdroid szerkesztőség

1

The Show Must Go On…

Nagyon nehéz szívvel írom ezt a posztot, Koimbra munkája, az ő hozzáállása, egész egyszerűen pótolhatatlan, ő maga a Filmdroid, ez kétségtelen. Viszont a blog nagyon sokaknak rengeteg örömöt okozott és egyszerűen úgy gondoltuk páran, hogy nem szűnhet meg, nem lehet a felejtésé a Filmdroid. Néhányan akik az évek alatt posztoltunk  már itt a Filmdroidon, úgy gondoltuk folytatjuk. FayeFaye, Armida, ForgenOn, Doggfather és jómagam vállaltuk hogy tovább visszük azt amit koimbra elkezdett. Folytatjuk azért, mert szeretjük ezt az oldalt, a szívünkhöz nőtt és reméljük Koimbra meggondolja magát egyszer és visszatér hozzánk. Nagyon nehéz örökséget veszünk át, úgy érzem magam, mint John Blake az új Batman film végén… Nehéz lesz Koimbra örökébe lépni, valószínű eleinte nagy lesz a ”köpeny” amit megörököltünk Koimbrától, de ahogy Batmannek is úgy a Filmdroidnak is lennie kell!

Egyetlen dologhoz akarjuk tartani magunkat, ez pedig az, hogy semmi sem változhat! Ugyanúgy mint eddig is, napi 5-8 friss hír ki fog kerülni az oldalra, lesznek kritikák mint eddig is, jönnek érdekes írások, TOP 10 cikkek, tehát minden amit eddig megszoktatok.

Koimbrától megszokhattuk, hogy lehetőséget ad mindenkinek arra, hogy publikáljon. Többen is így kerültünk ide az oldalra, természetesen ehhez is tartjuk magunkat a továbbiakban is.

Olvassatok minket továbbra is, adjatok nekünk bizalmat. Köszönünk mindent Koimbra, reméljük fel év után egy év múlva vagy akár mikor, meggondolod magad és visszatérsz. Mi mindent megteszünk azért, hogy tudj hova visszatérni, hogy a Filmdroid továbbra is életben maradjon. Had zárjam írásomat a legendás Queen zenekar soraival. “The Show Must Go On – A shownak folytatódnia kell”

1

THE END

Nem szokás abbahagyni egy több éves és sok ezer látogatóval büszkélkedő oldalt, de én mégis megteszem.

2007 októberében indult útjára a Filmdroid, hatalmas lelkesedéssel vágtam bele azzal a céllal, hogy minél több hírt megosszak az olvasókkal a filmek világából. Hobbiként tekintettem rá, de egyre több időt vett igénybe. Az elmúlt hónapok alatt vettem észre magamon, hogy fokozatosan fogyatkozó kedvvel blogolok, minden ráérő időmben ment a poszttermelés, az egész egy monoton maratonná vált, gyakorlatilag egy fizetés nélküli meló lett belőle.

Nehéz döntés volt, de végül megszületett a nagy elhatározás: Abbahagyom. Már nem csinálom kitörő örömmel, nem élvezem (és még pénzt se látok belőle, ami esetleg motiválhatna.)

Megfordult bennem, hogy esetleg csak napi 2-3 hírrel jelentkezzek vagy esetleg az újdonságokat fél sorral elintézzem, de úgy vélem, hogy a többség azért szokott Filmdroidra, mert mégiscsak olyan hírekbe futhatott bele, amelyek tartalmazták a fontosabb információkat. Továbbra is filmbuzi maradok, de ezután csak olvasom a híreket és nem írok egy-egy alkotásról megtekintése után.

Köszönöm azoknak, aki látogattátok a blogot és azoknak, akik gyakran vagy néha hozzászóltak egy adott témához. Emelem kalapom az évek során besegítettek és posztokkal erősítették a Filmdroidot. Fogalmam sincs, hogy folytatni fogja-e valaki az oldalt, viszont nincs kizárva, hogy egyszer majd jön a (manapság oly népszerű) „reboot”.

Sziasztok, nézzetek minél több jó filmet!

1

Moderálási alapelvek

Sziasztok!

A Filmdroidot pár lelkes filmrajongó működteti a szabadidejében, mégpedig abból a célból, hogy az arra fogékonyakkal a mozi iránti rajongását megoszthassa.

A Filmdroid számunkra hobbi, kikapcsolódás, örömforrás, eszköz a kreativitásra. Ezért szeretnénk, ha a veletek (a virtuális térben) együtt töltött idő számunkra is jó hangulatban telne, azaz, ha a mi toleranciánk, pozitív hozzáállásunk és segítőkészségünk a ti megnyilvánulásaitokban is megjelenne.

A Filmdroid számunkra egyben felelősség is, hogy valódi és értékes tartalmakat tegyünk le az asztalra. Èppen  ezért az építő szellemiségű észrevételeket, javaslatokat, megjegyzéseket továbbra is szívesen vesszük, sőt, mindennemű kreatív együttműködésnek előre örülünk.

A Filmdroid számunkra lelkiismeretes, de nem egyszer bizony fáradságos “munka” is. Ezért cserébe azt szeretnénk tőletek, olvasóktól kérni, hogy mellőzzétek az alpári, sértő, személyeskedő kommenteket.

A jogsértő tartalmakat megjelenítő, a nyereségorientált terméket-szolgáltatást hirdető, és a gyűlöletkeltő kommenteket letiltjuk, a hozzájuk tartozó felhasználókat pedig figyelmeztetjük. (A mások vallási, etnikai, világnézeti, szexuális hovatartozását érintő megjegyzéseket még burkolt formában sem engedjük meg.) Ha pedig továbbra sem változtatnak a hozzáállásukon, akkor az adott felhasználókat is letiltjuk a Filmdroid oldaláról.

Filmdroid szerkesztőség

3

Régi “szép” narrátoros idők: Demons

A youtube-on kutakodva futottam bele a Demons horror narrátoros részletébe. Sajnos ez a film is kimaradt az életemből, pedig elnézve ezt a pár percet biztos kedvemre való lett volna. Konkrétan nem tudom, hogy mikori alkotás, de ha tippelnem kellene az 1985-ös Lamberto Bava rendezésében készült Demonokra tenném a voksomat.

4

Régi “szép” narrátoros idők: 48 óra

Eddie Murphy első filmjében rögtön főszerepet kapott. Piszok jó film volt és bizony rengeteg káromkodás akadt benne, amelyen az első magyar szinkron nem is próbált finomítani.  Aztán jött a többi változat, bahh… De mielőtt még kijött volna szinkronosan csakis hangalámondással lehetett megtekinteni. Már az is öröm volt, hogy nem német nyelven dumáltak benne. A narrátor viszont tette a dolgát és a “csúnya szavakat” ő sem hagyta ki.