2

Box Office: Neeson odavert

Énonstopszak-Amerikai box office:

Vannak szép számmal, akik nem értik, hogy miért van oda Liam Neesonért a nép és miért lett akciósztár öreg korára. Viszont rajtuk kívül rengetegen akadnak, akiknek tetszik, hogy így alakult a színész pályafutása. Neeson tovább folytatja a megkezdett utat, ráadásul az Ismeretlen férfi után megint együtt dolgozhatott Jaume Collet-Serra rendezővel. Olybá tűnik, hogy a Non Stop sem fog leszerepelni, a 30 millió dollárral elégedettek lehetnek a készítők. A nézők nagy része is elégedetten álltak fel székükből, ezt mutatja, hogy az imdb-n közel 7000 szavazat után 7,6-es átlaggal bír.

Második helyen landol a Son of God, amely nem más, mint a Biblia 10 órás minisorozat film formába összetömörítve. A több, mint 26,5 millió dollár enyhén szólva is szép eredmény, némileg meglepő is. Hiszen a sorozatot többször is leadták a televízióban, de a hívő embereket mindez nem zavarta (vagy inkább azok mentek el jegyet váltani, akiket a tíz órás történet nem érdekelt?) és a kritikákra (Rotten Tomatoes 26 %) is magasról tettek. Jézusról van szó, ezt látni kell!

Régebben bemutatott filmek: Három hétvégén át tartózkodott az első helyen a Lego kaland, de eddig tartott uralma, az animációs film a harmadik pozícióba csúszott vissza és egyúttal átrobogott a 200 millió dolláros vonalon. Nos, Kevin Costnert nem avatják fel akcióhősnek, a 3 nap a halálig film 60 %-os csökkenéssel volt kénytelen megbirkózni. Átszenvedte magát a félszáz millión a Robotzsaru, tény, hogy ennél sokkal többet vártak a stúdiótól, de a figyelem most már a nemzetközi piacra vetül. 58 %-kal hozott kevesebbet a Pompeji, ahogy a német Constantin Film megjegyezte ők erre fel voltak készülve és tudták, hogy az Amerikában nem fognak labdába rúgni a Vezúvos-gladiátoros produkcióval. A 15. hétvégén is a top 10-ben virít a Jégvarázs, lassan halad a 400 millió felé, összbevétele viszont már 1 milliárd. 1317 moziba küldték be az Anchorman 2 R kategóriás bővített változatát, csupán 1.3 millió dollárt folyt be.

Amerikai hétvégi top 10, az adatok a boxofficemojo-ról vannak.

Cím

Hétvégi bevétel

Eddigi bevétel

Változás %-ban

Büdzsé

Non-Stop

30,01

30,01

50

Son of God

26,50

26,50

22

Lego kaland

21,01

209,32

– 32,9

60

Műkincsvadászok

5,00

65,69

– 36,8

70

3 nap a halálig

4,90

20,70

– 60,0

28

Robotzsaru

4,50

51,21

– 54,1

100

Pomepji

4,30

17,74

– 58,4

100

Jégvarázs

3,61

388,73

– 18,0

150

About Last Night

3,40

43,75

– 54,9

12.5

Pofázunk és végünk

3,06

127,18

– 33,7

25

2 komment

  1. Teljesen korrekt film volt a Non-Stop, bár volt benne pár logikai buktató, de egy mozi jegyárat megért.

    • Tökéletesen jellemezted a filmet. Aki szereti a műfajt és Neeson korábbi akciózásait, az ezt is csípni fogja, de klasszikus azért nem született.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *