Amerikában augusztus 12-én mutatják be A végső állomás (Final Destination) ötödik részét. A franchise-ban a sorozatgyilkos ismét maga a Halál lesz, aki nem fog örülni annak, hogy azok, akiknek meg kellene halniuk meglépnek a tömegszerencsétlenség színhelyéről. Ezúttal egy hídon történik a katasztrófa, Sam (Nicholas D’Agosto) víziójának köszönhetően többen időben lelépnek.
A forgatókönyvet Eric Heisserer írta, aki a Rémálom az Elm utcában (A Nightmare on the Elm Street) rebootot/remake-et is lekörmölte. Steven Quale, az Avatar second unit directora ült a 3D-s alkotás rendezői székben, illetve James Cameronnal közösen készítette az Aliens of the Deep ismeretterjesztő alkotást. A színészek közül elsőként Miles Fishert szerződtették le, majd pár nappal később Arlen Escarpeta lépett a fedélzetre, aki a Péntek 13 (Friday the 13th) remake-ben is játszott. Emma Bell D‘Agosto barátnőjét formálja meg és Tony Todd is fel fog bukkanni a horrorban.
A Halálos iramban franchise tele van látványos (illetve annak szánt) versenyekkel és üldözésekkel. Az ötödik részben többek sajnálatára csak egy hosszabb aszfaltszaggató jelenet látható, ebben viszont Vin Dieselék nem csak a gázra lépnek, de csöppet Rio-t is átalakítják. Alább néhány vad üldözést tekinthettek meg, ez csak egy válogatás, akad még bőven. Kedvenceiteket kommentben linkelhetitek.

Ronal, Conan dán kuzinja is hamarosan tiszteletét teszi a mozikban, már ha egyáltalán eljut hozzánk. A főhős itt nem egy hegyomlás, muszklija is az átlag alatt van, tökösnek nevezni sem lehet. Azonban a sors mégis nagy feladatot szánt neki, Volcazar nagyúr ugyanis lerohanja faluját és rács mögé vágja az összes barbárt, csak egyedül Ronal marad ki. Volcazar nem túl távlati tervei közé tartozik, hogy átvegye a világ felett az uralmat, csak a nyiszlett srác állhat útjában és csak ő az egyetlen reménye a bebörtönzött társainak. A dán animációs hős azonban nem egyedül indul harcba, vele tart Albert, a bárd, egy harcoslány és egy metroszexuális elf is. a 3D-s produkciót Thorbjørn Christoffersen és Kresten Vestbjerg Andersen, a Terhelt Terkel készítői rendezik.
1986-ban mutatták be ezt a sci-fi akciót, ami 1997-ben játszódik Amerikában. A helyzet nem túl rózsás, alig van élelem, ráadásul a hőmérséklet is az szinte elviselhetetlen szintet üti meg. A világ egy részvénytársaság kezében van, a fejesek egy bérgyilkos kiborgot kérnek fel arra, hogy ölje meg Alfred Mosley környezetvédőt. A parancsot végül nem hajtja végre, de a cég nem hagyja csak úgy annyiban, ezért ráereszt egy osztagot.
A Marvel látta, hogy egyes stúdiók milyen szépen szedik meg magukat a képregénybirodalom berkein belül kitalált karakterekkel és/vagy hogyan herélik ki azokat mozifilmekben, ezért megálljt parancsolt a megfilmesítési jogok eladásának. Inkább ő maguk láttak hozzá, hogy a vászonra vigyék egyes kedvelt hőseik történetét. Először Vasembert érte a megtiszteltetés, hogy felbukkanjon a filmszínházakban, 98 millió dolláros hétvége után 318 millióig húzta, a folytatás elsöprő erővel érkezett, 159 milliót hagytak ott a nézők az első víkend alatt, de csak 312 millióig jutott. Most Thoron volt a sor, hogy megrengesse a mozik kasszáit és habár nem termelte úgy a milliókat, mint páncélos kollégája, de hozta a vártakat, 66 millió dollár folyt be három nap alatt. Mondhatjuk, hogy most már hivatalosan is dübörög a nyári szezon. E körüli összeggel kezdett az X-Men, a Fantasztikus négyes és A hihetetlen Hulk is, egyik se jutott 200 millió fölé. Egyelőre még nem kizárt, hogy az asgardi hős pörölye segítségével túljut ezen a vonalon, de az mindenképp biztos, hogy nem tudja hozni a Vasember által elért összeget. Nemzetközi szinten eddig 133 millió dollárt szedett össze.

.jpg)