Kiefer Sutherlandre valószínű, hogy élete végéig Jack Bauer megformálójaként fognak emlékezni, de miért is ne próbálkozzon mással. Ettől függetlenül még játszhat szórakoztató művekben. A színész leszerződött a Fairytale of New York romantikus filmre, mellé pedig megszerezték Kate Bosworth-t. New Yorkban játszódik a történet, amit egy cinikus ír komikus azért ejt útba, mert ebben a városban lép fel show-jával. Itt aztán találkozik egy hölggyel és annak rendje és módja szerint bele is szeret. Indulhat a romantika. Lee Cleary dirigálhatja az alkotást, számára ez az első alkalom, hogy levezényelhet egy filmet, eleddig second unit directorként ténykedett olyan műveknél, mint pl. az X-Men, a Szupercsapat vagy a Valkűr.
Month: május 2011
Jarmusch vámpíros filmet csinál
Jim Jarmusch vámpíros filmet készít, amihez sikerült leszerződtetnie Tilda Swintont, Michael Fassbendert, Mia Wasikowskát és John Hurtöt. A rendező crypto-vámpír love storyként jellemezte a tervezetet. A forgatás 2012 elején veszi kezdetét, Németországban, Marokkóban és Detroitban fognak zajlani a munkálatok.
“Évekig álmodoztam erről a filmről, alig várom, hogy végre ezekkel ezekkel a figyelemre méltó résztvevőkkel megvalósulhasson.” – mondta Jarmusch. A történetről egyelőre nem tudni semmit, de az biztos, hogy Fassbender, Wasikowska és Swinton vérszívókat fognak játszani és Hurtnek is kiemelt szerepe lesz.
Pine lehet a Mud dráma főszereplője
Chris Pine-t szeretnék megnyerni a Mud dráma főszerepére. A színész egy szökevényt fog alakítani, aki két 14 éves srác segítségével próbál kijutni Mississippi egyik szigetéről, közben pedig a srácok sokat tanulnak a fickótól, csak úgy, mint a férfi a tiniktől. Aaron Ryder producer azt mondta, hogy az Állj mellém (Stand By Me) nyomdokain fog haladni a produkció. Jeff Nichols, a Fegyverek és emberek (Shotgun Stories) rendezője írja a forgatókönyvét és le is dirigálja az alkotást.
Ha mindenképpen ragaszkodnak Pine-hoz és rá is bólint a felkérésre, akkor nem túl valószínű, hogy a következő hónapok alatt hozzá fognak látni a forgatáshoz, hiszen a következő Jack Ryan kaland munkálatai is hamarosan beindulnak és jövő év elején pedig a Star Trek folytatásába vágnak bele.
Film lesz a Splinter Cellből, az Assassin’s Creedből és a Ghost Reconból
Nemrég jelentette be az Ubisoft, hogy létrehozza saját filmes részleget, de akkor nem árulták el, hogy mely számítógépes játékaikból akarnak mozis verziót készíteni. Most kiderült, hogy az Assassin’s Creed, a Splinter Cell és a Ghost Recon költözhet a vásznakra, méghozzá 3D-ben.
Az Assassin’s Creed két titkos szervezetet mutat be, amelyek az elmúlt évszázadok alatt jelen voltak a fontosabb történelmi eseményeknél. A Splinter Cellben Sam Fisher titkosügynököt irányíthatjuk, aki a terroristák ellen küzd, sok helyen vetették be. Inkább a lopakodás, mint az ajtóstól rontok a házba stratégiát képviseli. A Ghost Recon pedig a közeli jövőben játszódik, egy elit kommandóval kell harcolni, akik a legfejlettebb katonai eszközökkel rendelkeznek.
Jean-Julien Baronett, a cég egyik fejese elmondta, hogy azért is tartják meg a jogokat maguknak, hogy az irányítás ne csússzon ki a kezükből, úgy készüljenek el a filmek, ahogy ők akarják. De teljesen nyitottak arra, hogy a nagyobb stúdiókkal dolgozzanak és együtt válasszák ki a megfelelő szereplőket, együtt dolgozzák ki a költségvetést. Az Ubisoft Motion Pictures azt reméli, hogy az év végére meglesznek a megfelelő szkriptek.
Neten a Transformers 3 első kritikája
Az aintitcool oldalnak alkalma nyílt arra, hogy megtekintse a Transformers harmadik részét, az első (és pozitív) kritika náluk olvasható. Én csak néhány mondatot ragadtam ki a hosszú recenzióból.
Az első másfél órában a történetre koncentrálnak (amiben azért akad harc és üldözés is), de alapjában véve szépen elmesélik, hogy az Autobok tudomására jut, hogy az a technológia, amely megmenthetné fajukat és bolygójukat a Holdon található és amíg ők a Földön múlatták az időt senki meg se említette nekik, Optimusnak ez egyáltalán nem tetszik. Sam Witwicky kalandjai is folytatódnak, lediplomázott és kétségbeesetten próbálja élete első munkahelyét megtalálni. Új barátnője van, Carly, aki boldogan hordja a testresimulós szűk ruhákat. Bay láthatóan nagy kedvvel filmezte a hölgyet, mintha csak egy Victoria’s Secret reklámot készített volna
A forgatókönyv ügyesen helyezi bele a robotokat a nagyvilág megtörtént eseményeibe, köztük van a Csernobilban történt csúnya „baleset” is, ami gyakorlatilag a Holdról származó technológia tesztelése volt.
Az utolsó órában egyszerűen elfelejtettem levegőt venni. Ebben Bay és a CGI robot cimborái nagy pusztítást hajtanak végre Chicagoban. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy nagyon élethűen és csodásan kivitelezve hajtották végre. Nagyon meglepődtem azon, hogy mennyire odatették magukat a film készítése során, nem csak a történet kivitelezésére,, hanem a cselekményre, az alakításokra és a jó ötletekre is sok figyelmet fordítottak. A Transformers folytatása komorabb lett és ezzel együtt egy másik fontosabb összetevő is bekerült a filmbe, ami általában hiányzik Bay műveiből: Az érzelem.
És ha már Transformers: Michael Bay azt írta, hogy korábban ugyan felröppent a hír miszerint az Ikrek visszatérnek a harmadik részben. A rendező ezt cáfolta, 25.000 dollárt ajánlott fel annak a személynek, aki látni véli őket a filmben.
Box Office: A Koszorúslányok is leelőzték A papot, Thor megőrizte első helyét
Észak-Amerikában a koszorúslányokat és a vámpírölésben kiváló papot küldték Thor ellen, aki azonban megtartotta az első helyét.
Új bemutatók:
Judd Apatow új vígjátéka a kritikusok körében elég szépen szerepelt, a Rotten Tomatoes-on 90 %-os az átlaga. Az eredménye sem utolsó, 24 millió dollárt termelt három nap alatt, ami a második helyre volt elég. Nem mintha ezért bosszúsak lennének a készítők, a 32 millió dolláros költségvetés mellett nem lehet okuk panaszra. Paul Feig rendező leginkább a tévé világában járatos, mozifilmekre is rábólint olykor, az utolsót 5 éve készítette, a Reszkessetek, repülők viszont nem teljesített jól sem a kasszáknál, sem a kritikusoknál. Apatow karrierjét figyelembe véve korrektnek lehet nevezni az eredményt, nyitott már ennél jobban is, de voltak rosszabb összegek is.
Scott Stewart tavaly A légióval mutatkozott be, ami 17 millió dolláros hétvége után 40-ig húzta. A paphoz is sikerült megnyernie Paul Bettanyt, aki egy alternatív, vámpírokkal zsúfolt világban egy reverendást játszik, egyháza tiltása ellenére elrabolt rokona után ered. A forgatáshoz 2009-ben láttak hozzá, majd 2010-re tűzték ki a bemutatót, amelyet végül ide-oda tologattak és átkonvertálták 3D-be a produkciót. Stewart ezúttal 60 millióból gazdálkodhatott, a lesújtó kritikák és a negatív vélemények mellett azért csak összekapart 14,5 millió dollárt. A Rotten Tomatoes-on a hét elején még 9 %-on állt, mostanra 20 %-ra tornászta fel magát, az imdb-n 5,6-es az átlaga. Mindenesetre Gerard Butler örülhet, hogy visszadobta a főszerepet.
Ízelítő a közeljövő filmjeiből
A Filmdroid egyik olvasója, Beni küldte az alábbi videót, amelyben több produkció előzeteséből vágott össze néhány másodpercet. Jó szórakozást hozzá, a videót pedig köszönöm.
80-as évek: Mélytengeri szörnyeteg
Szórakoztató baromság a 80-as évek végéről. A Mélytengeri szörnyeteget (DeepStar Six) a Carolco égisze alatt készítettek, a cselekmény a víz felszíne alatt játszódik. Adva van egy titkos tengeralatti bázis, ahol tudósok dolgoznak. Hamarosan újra friss levegőt szívhatnának, újra bekaphatnak egy fincsi hamburgert és kapcsolgathatják a tévét. De felfedeznek egy barlangot, majd nem sokra rá érkezik a szörny is.
A lényt nem nagyon mutogatják, a játékidő vége felé emelhetjük rá szemünket, elég rusnya, ugyanakkor látszik, hogy nem igazán erőltették meg magukat azzal, hogy egy jobb teremtményt létrehozzanak, süt róla, hogy mű az egész. Sean S. Cunningham dirigálta a produkciót, aki a Péntek 13 első részét is szállította.
Előzetes a The Artist fekete-fehér némafilmnek
Régen lezárult már a némafilmes korszak, azonban Michel Hazana francia rendező még ilyen produkciót készített, ráadásul fekete-fehéret. Igazi etalonnak számít a modern idők filmes felhozatalában, itthon is bizonyára érdekelni fog néhány embert, de elég kevés az esélye, hogy telt házzal menjen, bár erre valószínűleg is a készítők is számítottak. Az alkotásban Jean Dujardin és Bérénice Bejo játsszák a főszerepeket, de felbukkan James Cromwell és John Goodman is.
A The Artist 1927-ben játszódik Hollywoodban. George Valentin egy népszerű sztár ebben a korszakban, ám a hangosfilm már ott toporog a küszöbön, ami a színész karrierjének a végét jelenti. Peggy Miller eddig meghúzódott a háttérben, statiszta lehetett csupán, számára viszont most jött el a kiugrási lehetőség.
Arterton és Ronan vámpírok lesznek
Stephen Woolley producer saját elmondása szerint úgy három-négy éve próbálja tető alá hozni a Byzantium vámpíros horrort. A Jane Eyre forgatókönyvírója, Moira Buffini tette le az asztalra a komor hangvételű történetet, amit Woolley nemrég el is küldött Neil Jordannak, aki nagyon kedvelte, nagyon örvendezett azon, hogy mikor leültek megvitatni a filmet, kiderült, hogy mindkettejüknek ugyanaz az elképzelése a produkcióval kapcsolatban. Gemma Arterton egy vérszívót formál meg, aki saját lányát (Saoirse Ronan) is vámpírrá teszi. Ralph Fiennes, Jeremy Irvine és Helena Bonham Carter is játszani fog az alkotásban.
Képek az x-Men: First Classból
Néhány képet vehettek szemügyre az X-Men előzményfilmből. Ebből még kimarad Wolverine, de a producerek szándékai szerint a folytatásban már lehetőséget kapna a felbukkanásra.

Újabb Amityville Horror közeleg
Nemrég arról írtam, hogy a Hannibal Classics egy újabb Amityville Horror produkciót tervez és várhatóan 2012 októberében kerülne a mozikba a John G. Jones regényén alapuló alkotás. Ám a Dimension a Miramax-szal karöltve is azon munkálkodik, hogy összehozzon egy Amityville Horror alkotást. Az elképzelés az, hogy ezt több folytatás is követné, már ha egyáltalán lesz rá érdeklődő.
Casey La Scala és Daniel Farrands a már megismert és sokak által éltetett “talált videóanyag” formában forgatják le az alkotást, azaz az egyik szereplő által cipelt kamera szemszögéből fogjuk látni a történéseket. Az Amityvelle Horror: The Lost Tapes címre hallgató filmet jövő év január 27-én mutatják be.
A történet szerint egy televízió híradós gyakornoknője az egyik legismertebb kísértetjárta házról készítene műsort. Újságírókkal, papokkal és a paranormális tevékenységek szakembereivel lép be a házba, ahol régebben bizarr szörnyűségek történtek.