2

A szem (The Eye)

Szemesnek áll a világ!

– Ideadná a pénztárcáját és a karóráját?

– Természetesen! Mennyit ad érte?

Így lehetne elképzelni azt, amit Hollywood művel lopás címszó alatt, hétköznapi nevén úgy nevezzük remake. Jobb ötlet híján régebbi klasszikus filmjeikhez nyúlnak vissza, esetleg határon kívüli sikeres, ismert művek között szemezgetnek. Ha horrorról van szó, akkor természetesen a távol-keleti „piacokon” kell körültekinteni. Akad itt nem egy olyan alkotás, mit már úgymond „amerikaiasítottak”. A kör szépen hozott, jól is sikerült, jött a többi is, futószalagon, néhány minőség-ellenőrzés nélkül.

Sydney (Jessica Alba) gyerekkorában vesztette el látását, habár volt már kísérlet arra, hogy a látását helyrehozzák sajnos nem értek el eredményt. Újra próbálkozik, a műtét sikeres lesz, a fiatal hegedűművész újra lát, de olyan alakokat, amelyeket senki más, látja a halál „dolgozóit”, ahogy dolgoznak. A kezdeti látomások később gyakrabban, erőteljesebben, erőszakosabban törnek elő, így Sydney már-már az őrülettől vezérelve nyomozni kezd.

Olvasd tovább

0

Flyboys – Égi Lovagok – kritika

2006flyboys1 

Mivel a második világháborús filmekből már rogyásig vannak a polcok a reflektorok fényébe került az első világháború.

 Na szóval Amerika még nem lépett be a háborúba, a franciák meg ellenállnak dacosan.1916-ot írunk, csak hogy képbe legyünk. Néhány amerikai legény a franciákhoz igazol, nehogy kimaradjanak már a jóból. Az önkéntes egységet Thenault százados (Jean Reno) vezeti. Róluk szól a nem túl rövid történet, azon belül is Blaine Rawlingsról (James Franco), aki ugye a tökös főhős gyerek. A franciák örülnek az önkénteseknek még ha nem is látszik rajtuk, kell a segítség.

Ha már háború, akkor legyen harc is, ami nem a földön, hanem az égben zajlik. Nincsenek tankok, se egyéb harci ketyerék csak repülők. Az amerikai legények pedig lövöldöznek, a németek is visszalőnek, csak ők még gonoszan vigyorognak is hozzá, hisz ők galádak.

Olvasd tovább

0

Fegyverszünet karácsonyra (Joyeux Noël) – kritika

A háborús filmekben megszokhattuk, hogy a harcoló felek közül valamelyik igen-igen ellenszenves. Ezen film az első világháborúban játszódik, nagy része a csatamezőn zajlik, de mégsincsenek gonosz, torz mosolyú németek, dagadó izmú, „majd én megnyerem a háborút” szövetséges katonák.

1914 december, igazi kis állóháború alakult ki, a lövészárkokban német, francia és skót katonák. Olyan közel vannak egymáshoz, hogy még az óra csörgése is áthallatszik. Beköszönt a Karácsony, skót duda szólal meg, ezután egy német katona énekel a lövészárok szélén, amit kórusban kísérnek a skótok és franciák. Kisebb csoda történik, kimásznak a katonák az árkokból, együtt isznak, beszélgetnek, a fagyos hangulat felenged és közösen hallgatják a skót pap prédikációját. Habár csak egy napra beszélik meg ezt a békekötést, másnap már megint együtt fociznak és esznek. A barátság odáig fajul, hogy egy nap a német tiszt figyelmezteti az „ellenséget”, hogy ágyúzni fog a haderejük, ha gondolják ezt az időt vészeljék át az ő térfelükön. Ezeket a dolgokat azonban sokáig nem titkolhatják. A vezérkarok tudomást szereznek az eseményekről, a büntetések pedig nem maradnak el…

Olvasd tovább