0

Hancock és a való élet

Ha már nagyban beharangoztuk a Hancock-ot és a promóciós törekvések is igen komolyak a Hancock esetében, akkor nem árt egy kép erejéig bepillantanunk, hogy a tengeren túl Amerika mennyire sikeres a promócióban. Azt hiszem, nagyon eltalálták.


(kép: http://slashfilm.com)

Talán ez a kép jól tükrözi, hogy a promóciót jól eltalálták. De egy biztos, a jobb oldali fickónak nincs semmilyen szuper ereje.

0

Harry Potter 6 promó

Eléggé lassan indult be a Harry Potter és a félvér herceg promóciója, méghozzá 2 cikkel a The Empire-ben, valamint az USA Today-ben. A 6. részt ismét David Yates rendezi Steven Kloves forgatókönyvéből. November 21-én kerül a mozikba és az IMAX-ekbe.

0

The Day the Earth stood still

A Hancock épp csak bekerült a mozikba, a 20th Century Fox új filmjéhez, The Day the Earth stood still-hez már el is készült a hivatalos trailer. Filmweb.pl feltette mind Quickplayer, mind Flash formátumban.

December 12-én látja majd meg a nagyközönség ezt az 1951-es klasszikuson alapuló filmet. Keanu Reeves alakítja Klaatu-t, az idegent, aki azért érkezett Földünkre, hogy elősegítsen egy globális földrengést, zűrzavart. Ahogy a kormány és a tudósok próbálnak rájönni a rejtély lényegére,  egy nő (Jennifer Connelly) és annak mostohafia belekeveredik a küldtésbe.

4

Resident Evil 4? Kaptár vagy nem kaptár?

Sir Paul W.S. Anderson reménykedik abban, hogy lesz még Alice és Umbrella összmunka. A Resident Evil trilógia rendezője azt is elárulta, hogy egy 4. részről gondolkodik, sőt mitöbb, az előzetes tervek a Resident Evil 4-ről már folyamatban vannak.

Anderson nyilatkozta: “Még csak most kezdtem el beszélni erről a Sony-val, nem biztos, hogy lesz belőle valójában bármi is, de megeshet.”

“Szeretem a Kaptár franchise-t, és mindig a legjobb lehetséget keressük egy film elkészítésére. Ha a Resident evil 4 esetében ez megvan, akkor megcsináljuk. Nem fogom csak azért megcsinálni, hogy csináljak egy következő filmet.”

Az első 3 film $379 milliót hozott világszerte.

0

Dominos Pizza új trailer-e a Dark Knight-hoz

Dark Knight… mindenki várja, mindenki a trailert nézi. Ám Warner Bross előrukkolt egy új trailerrel, egy másik trailerrel, amelyet Dominos Pizza site-ján láthatunk. Furák ezek a filmesek, először a Múmia ad ki másik trailert, majd a Dark Knight. Igazából ez az új trailer eléggé jó (nem úgy mint a Dominos Pizza). Íme itt az új trailer! Jó szórakozást!

1

Breaking: A civilizációtól távol

Néhány perc múlva suhanok Szöszmösszel (a kocsim, megszerzésének folyamatáról itt lehet olvasni) a hegyekbe. Nem remete leszek, csak táborozni megyek. Olyan helyen leszek, ahol nem lesz net, nem lesz tévé, térerő is csak akkor van, ha eltéved. Fürdési lehetőség pedig egy 7 fokos forrás a közelben (tavaly pl. egy hét után jutottam le oda, egy arcmosás erejéig,  3 naponta sikerült Bogácsra eljutni)  Jövőhét péntekig tart ez a sátorozás, de nem biztos, hogy addig maradok.

Szóval a tábor jellege: barlangász. A barlangot nem úgy kell elképzelni, mint az Aggteleki-cseppkőbarlangot, itt rendesen kúszni-mászni kell.  Bükkzsérctől pár km-re található.

Addig remélhetőleg azért kaptok néhány frissítést, legalábbis reménykedem, hogy addig ki fog kerülni néhány hír a Filmdroidra.

Na így kell felöltözni szépen annak, aki a barlangba akar lemenni

Ők pedig eléggé agyagos helyen jártak

Ez pedig én vagyok, ahogy a jurtában ( a sátrat neveztük így) figyelek leszőrösödve már.

A blog legyen veletek:)

4

A másik Boleyn lány (The other Boleyn girl)

Szerintem nem csak nekem, hanem sokunknak nem igazán volt szimpatikus VIII. Henrik, sőt hogy is mondjam, mi más reakciót várhatnánk el az emberektől, ha egy férfi, aki rájött a válás leggyorsabb módszerére, majdnem összes asszonyát lefejeztette valamilyen alaptalan vagy megalapozott váddal. Valahogy ez a film talán kicsit enyhített VIII. Henrik utálatán, nálam biztos.

Aki még ennyiből nem jött rá, annak megsúgom, igen Boleyn Annáról van szó, pontosabban róla és testvéreiről. Thomas Boleyn, Rochford grófja és Elisabeth Howard, norfolki hercegnő szerelméből és házasságából született 3 gyermek, Anne, Mary és George.

Olvasd tovább

0

A nyár eddigi sikerei és csalódásai

Itt az év fele, tombol a nyár, itt az ideje egy kis rövid áttekintéshez. Nézzük mi volt nyáron:

Bukták: Tavaly nyáron az Evan, a Minden6ó maradt igazán pácban, de még azt is átlökdösték a 100-as vonalon, de mit sem segített rajta, 170-ből készült. Idén nyáron már volt pár elvérzés. A Speed Racer 120 millióból készült (ámbár 180-ról is szóltak a hírek) és max 43 millióg csoroghat el. A Narnia folytatása, a Prince Caspian is elég gyéren teljesített. Az első rész 291 millióval zárt Amerikában, összbevétele pedig 744 millió dollár volt. A folytatásnak jó ha a 140 milla meglesz, amihez eddig még 138 millió társul, 200 millióból készült, a készítőket nem keseríti el a bukta, jön a harmadik felvonás. A Hihetetlen Hulk sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, habár több helyen is azt lehet olvasni, hogy jobb, mint elődje, mégis bukni fog hazájában. Eddig 115 milliót hozott, hamarosan kifogy a szuflából, 150-ből készült, ezt kizárt, hogy elérje.

Csalódás: Adam Sandler vígjátéka, a Ne szórakozz Zohannel is elég döcögősen halad előre, örülhet, ha átlépi a 100-as határt. Az esemény sem az a film lesz, ami M. Night Shyamalant visszarepíti a csúcsra, a film nem bukott meg, de ezt csak a marketingnek köszönheti és bizony nem is lesz siker sem belőle.

Siker: A Vasembernek és az Indy 4-nek nincs oka panaszra, eddig ők vezetik idén a bevételi listákat. A Szex és New York bevételén sokan csak meresztették a szemüket, elég szépen hoz Amerikában és nemzetközileg is. A Kung Fu Pandának is tervezik a következő részét a bevételek láttán.

A Wall-E is szépen indított, akárcsak a Wanted, a Get Smart is jól teljesít eddig.

Na és mi volt nyár előtt?

A Cloverfield volt az év első meglepetése, hiszen elég jól indított, de aztán nagyokat zuhant és 80-milliónál megállt, a folytatás jövőre jön. A Jumpert is végül átnyomták a 80-as határon, nemzetközileg még 142 millió jött hozzá az amcsi bevételhez, ennek is folytatást terveznek.

Az év első filmje, illetve meséje, ami túljutott a százas vonalon a Horton volt. Jelenleg 153 milliója van (+nemzetközileg 140). Csalódás Roland Emmerich i. e. 10.000 rendezése, amely ugyan szépen kezdett, de végül nem jutott el a 100-as határig, 94,7-nél megállt.

Az összes romantikus film nagyjából jól szerepelt, ezek közül a Míg a jackpot el nem választ vezet (78 millió dollár Amerikában). Érdemes még megemlíteni a Rambo-t, ami megbukott, de ettől függetlenül jön a folyatás majd (legalábbis beszélnek róla).

Röviden ennyit, majd év végén egy hosszabb áttekintést írok.

Szerintem az év legjobb filmjei eddig:

Indiana Jones és a Kristálykoponya királysága

Doomsday

Chocolate

…és a legrosszabbak:

Csak a testeden át

Bakkermann

Superhero Movie