A tavalyi év egyik legjobb sorozata a Pushing Daisies volt, amelynek az első részét az Amelie csodálatos élete után tekintettem meg és némi hasonlóságot lehetett felfedezni a sorozat és a film között. A pilot totál hangulatos volt, az utolsó pár résznél már kicsit leengedtek az alkotók, de még így is jó volt. Várom a második évadot.
W teaser poszter
Október 17-én mutatják be Oliver Stone filmjét, melynek címe szimplán csak W. Bushról fog szólni, a szereposztás nem rossz: Josh Brolin alakítja magát az elnököt, George W. Busht, apját James Cromwell. Elizabeth Banks lesz Laura Bush, Ioan Gruffud pedig pedig Tony Blair.
Talán végre valami jót is felmutat végre Stone, mivel a Nagy Sándor filmje rossz volt, a World Trade Center meg unalmas.

Még egy poszter a Fűrész 5-höz
Megatron visszatér
Ki gondolta azt, hogy a jó öreg Megatron végképp kilépett a képből? A Tranformers folytatásában az Autobotok élesztik fel, hogy segítsen nekik legyőzni a Fallen nevű új, hatalmas ellenséget.
Megatron ezúttal nem vadászgéppé, hanem tankká fog átalakulni. A Transformers Generation képregényekben is tankká alakul át és játék formájában is kapható.
A Transformers 2: Revenge of the Fallen-t 2009. június 26-án mutatják be.

6 jelenet a Star Wars: The Clone Warsból
Augusztus 15-én mutatják be a SW: The Clone Wars-t, ami majd a tévében folytatódik tovább.
A remake folytatódik
Az MGM stúdió folytatja az 1999-ben bemutatott Thomas Crown ügyet. Az eredeti filmet 1968-banmutatták be, Steve McQueen és Faye Dunaway volt a főszereplők. A remake Pierce Brosnannal és Rene Russoval készült el. A történet egy milliomosról szól, aki különböző rablásokat hajt végre.
A folytatásban visszatér Brosnan, Russo helyett azonban a női főszereplő Angelina Jolie lesz. John McTiernan volt a rendezője az első résznek, a másodikat már Paul Verhoeven dirigálhatja le.
Az 1999-es Thomas Crown ügy 124 millió dollárt hozott világszerte.
Ismert nevek élik túl az éttermi lövöldözést
A Winged Creatures drámában egy étteremben lezajlik egy lövöldözés, majd a túlélők élik tovább életüket, a nézők pedig azt követhetik nyomon, hogy ki, hogyan dolgozza fel az esetet. Kate Beckinsale (Underworld) alakítja az étterem egyik kiszolgálóját, Forest Whitaker (Az utolsó skót király) az egyik vendéget, míg Jennifer Hudson (Dreamgirls) a lányát. Jeanne Tripplehorn (Waterworld) és Dakota Fanning (Malac a pácban) is részesei a lövöldözésnek, Guy Pearce (Az időgép) pedig orvos lesz a filmben. Feltűnik még Embeth Davidtz (Törés) és Jackie Earle Haley (Watchmen) is.
A kamionos újra terrorizál
Elkészítették a Kéjutazás (Joy Ride) folytatását, ami már közvetlenül dvd-n jelenik meg. A 2001-es film főszereplője Paul Walker volt és a mozikban 22 milliót hozott Amerikában (a nemzetközi bevételekkel a végeredmény összesen 36,6 millió dollár volt) és 23 millió dollárba került. A kamionos újra terrorizál pár tinit.
Joy Ride 2: Dead Ahead dvd borító és teaser:

Morgan Freeman kritikus állapotban
Múlt héten Shia LaBeouf törte össze a kocsiját és saját magát. Az első hírek arról szóltak, hogy ittasan vezetett, de később kiderült, hogy a másik vezető volt a hibás. Shia utasa és a másik kocsi vezetője is megsérült, Shia egyik karja pedig összezúzódott. A Transformers forgatása zajlik tovább, beleírtak egy jelenetet a filmbe, amely után Shia nyugodtan mászkálhat a vásznon felkötött karral.
Morgan Freeman pedig Észak-Mississippiben szenvedett súlyos balesetet. A közlemény szerint Freeman kritikus állapotban és a memphis-i Regional Medical Center-ben látják el. A kocsi leszállt az autópályáról, többször átfordult a tengely körül és egy árokban landolt. A színészt legutóbb a Wanted filmben láthattuk, a héten pedig Magyarországon is látható lesz A sötét lovag, amiben szintén szerepel. A kocsiban volt még egy női utas is, akinek az állapotáról nem tudni semmit.
Update: A korábbi hírekkel ellentétben Freeman állapota nem olyan súlyos, mint ahogy azt korábban közölték. Eltörte a bal felkarját, nyak-és vállsérüléseket szenvedett, néhány hónapba beletelik, mire felgyógyul. Freeman utasa egy Demaris Meyer nevű nő volt.
Doom folytatás?
A Doom mozifilm gyengén szerepelt a kasszáknál, 60 millióból készült és Amerikában csak 28,2 millió dollárt tudott összeszedni (nemzetközileg ehhez még 27,7 millió jött, de még így is sikertelennek számít).
Todd Hollenshead a Kotaku vezérigazgatója szeretné, ha készülne még egy Doom film. Azt reméli, hogy a Doom 4 játék sikere majd lökést adhat egy esetleges folytatáshoz. Szerinte a hibákat, amelyeket az első részben elkövettek ki lehetne javítani, mivel ezekből sokat tanultak a készítők, így az Universal, akinél a jogok vannak talán nekiáll a Doom 2-nek.
A Doom film az imdb-n 5,2-en áll, míg a rottentomatoes-on 20 %-on. A második hétvégén 72 %-os bevételcsökkenést produkált az előző hétvégéhez képest.
How she move

A filmről Koimbra is írt.
Hát… azért így kezdem mert én többet vártam. Többet mert valahogy az ilyen típusú filmekből mindig más lesz, mindig máshogy alakul, és mindig van bennük valami új. De ez??? oké van benne valami új, de az az új annyira semmitmondó.. szerintem.
A Múmia – A Sárkánycsászár sírja (The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor)

Az Indiana Jones harmadik része után egy nagyobb űr támadt a kalandfilmek helyén, nem volt olyan produkció amely betöltötte volna ezt a teret. A Múmia pont jókor volt jó helyen, bár kezdetben a fejesek egy kisköltségvetésű horrorban gondolkodott, amelyet majd folytatni lehet. A történetet az évek során többször átírták, a rendezők is cserélőtdtek. Többek között Clive Barker, Goerge A. Romero, Joe Dante (ő Daniel Day-Lewist szerette volna a főszerepre), Wes Craven voltak a kiszemeltek. Aztán jött Stephen Sommers, akinek a története megtetszett a stúdiónak, a költségvetést megemelték és leforgatták a filmet. A Múmia sikeres lett, így jött a folytatás, és egy spin-off, a Skorpiókirály (amelynek érkezik a második része szintén).
