Francis Lawrence (Legenda vagyok) következő rendezése egy animációs fantasy lesz (Eddie Dickens and the Awful End), hírbe hozták a Legenda vagyok folytatással is, ami egy előzménye lesz a 2007-es produkciónak. Ezen felül ő az esélyes arra, hogy ledirigáljon egy börtönös akciófilmet Art Rubin forgatókönyvéből.
A sztori igaz történetet alapul, 1987-ben kubai és amerikai rabok megszerezték az irányítást a csúcsbiztonságú Atlantai Központi Fegyházban. Több, mint 100 alkalmazottat ejtettek túszul, az FBI nem tudta a drámát kezelni, ezután jöttek a Delta Force kommandósok és visszaszerezték a börtönt.
A producer Michael De Luca lesz, a forgatás kezdete még nincs kijelölve. Lawrence eddigi filmjeit elnézve jelentős tűzharcra lesz kilátás.




Néhány napja láttam a Max Payne filmet, a főhősre azt találta mondani az egyik mellékszereplő, hogy felperzselné a világot is. Mark Wahlberg? Ő? Ugyan, szegény morcosan és dacosan tud nézni, de nincs meg benne az, ami a régi akciósztárokban. Én a ’80as években a megboldogult Vico korszakban néztem halomra a jó kis klasszikus ütök-rúgok-lövök a kifogyhatatlan tárammal és egyébként is jöttem, hogy lezúzzak mindenkit filmeket. Ha mondtak egy nevet, az ember pedig egyből levette mire is számíthat tőle. A legnagyobbak persze Schwarzenegger és Stallone voltak, befeszítették az izmot, kőkeményen néztek, leabálták az ellent, mi pedig elégedetten csettinthettünk, így kell ezt. Mellettük és árnyékukban sorakoztak fel a többiek.

