0

Zöld Lódarázs direktor nélkül

Korábban szó volt arról, hogy Stephen Chow (Pofonok földje) készítheti a Zöld Lódarázs filmet és szereplőként is feltűnik majd az alkotásban. Chow a szokásos kreatív nézetkülönönbségekre hivatkozva elállt a rendezéstől. A forgatókönyvet Evan Goldberg és Seth Rogen írta, a történet pedig egy unatkozó milliomosról (Rogen) szól, aki esténként a bűn ellen harcol segítőjével (Chow).

1936-ban találták ki a figurát, akkor a rádióban lehetett követni kalandjait, majd televíziós sorozat is készült belőle, képregényként is kiadták. A 90-es években már szerettek volna mozifilmet is készíteni a Zöld Lódarázsból, rendezők és szereplők jöttek és mentek, idén már úgy nézett ki a dolog, hogy sínen van a dolog, de hogy végül elkezdik-e a forgatást valaha az még a jövő zenéje.

1

Promo Art a Clock Tower horrorhoz

A horror a Capcom egyik játékán alapul, a történet pedig egy nőről szól, aki egy kórházban próbál megszabadulni az őt sújtó átoktól. A filmmel kapcsolatban korábban Milla Jovovichot hozták szóba, ő azonban nem vállalta, Brittany Snow viszont még mindig érdekelt a produkcióban, amit majd Martin Weisz, a Szikák szeme 2 direktora készíthet.

0

Underworld 3 poszter, megint

Mitra és Nighy után kinyomtak még egy karakterposztert a netre.

 

A harmadik felvonásban Kate Beckinsale már nem szerepel, helyette Rhona Mitra akciózik majd a vérfarkasok és vámpírok között. A Rise of the Lycans azt a sztorit meséli el, hogyan is tört ki a háború a két faj között.

0

Némi pletyka

A nap végére pedig egy kis pletyka a Denevéremberrel és a Vasemberrel kapcsolatban.

A Batman harmadik részével kapcsolatban volt már néhány pletyka, a Macskanő szerepével kapcsolatba hoztak már Angelina Jolie-t, Cher-t is, nos most Rachel Weisz neve merült fel. A The Sun lap tudni véli, hogy Rébusz biztosan Eddie Murphy, míg Robin Shia LaBeouf lesz a következő felvonásban.

Christopher Nolan azt mondta korábban, hogy az ő általa elképzelt Batman világban nincs helye Robinnak (se szuperhősöknek, Superman így tuti nem fog feltűnni később). Így már eleve kacsának bizonyul a hír. (Egyébként a filmschoolrejects pedig éppen poénos kedvében volt és írt egy saját Batman pletykát, amiben Judi Dench lenne Macskanő:))

A másik hír félig igaz, hiszen Tim Robbins leszerződött a Vasember folytatásához, ő majd Tony Stark apját alakítja, egy igen fontos flashback jelenete lesz majd, aminek köze lesz az Avengers mozihoz is. Azt rebesgetik, hogy Sólyomszem és Fekete Özvegy is fel fog tűnni a második részben és nem csak villanásnyi szerepük lesz. Az orosz kém (az Özvegy) a korábbi hírek alapján már az első részben benne lett volna, őt Hilary Swank személyesítette volna meg (az imdb-n is ki volt írva), végül csak nem láthattuk.

0

Hogyan állítsunk meg egy idegen inváziót?

0alienBarry Sonnenfeld (Men in Black, Szóljatok a köpcösnek) rendezheti a The How-To Guide for Saving the World (magyarul valami ilyesmi: Kézikönyv a világ megmentéséhez) filmet. BenDavid Grabinski írta ezt az akció-vígjátékot.

A történet szerint adott egy titkos társaság, amely a Földet védelmezi a földönkívüliekkel szemben, egyszer azonban ők is eltűnnek. Egy vörös könyvet hagynak maguk után, amely tartalmazza, hogyan is lehet szembeszállni az idegenekkel. Az útmutató egy Sylvester nevű egyénhez kerül, akinek ezt felhasználva kell megakadályozni, hogy az űrlények elfoglalják bolygónkat. Segítségére van egy nő, akivel nem kedvelik egymást.

Sonnenfeld már rutinosnak számít az alienek terén, ő készíthette a Sötét zsaruk két részét is, amelyben hemzsegtek a földönkívüliek. Legutóbb mozifilmet 2006-ban láthattunk tőle, illetve csak néhol, mert a Rumlis vakáció Magyarországon csak dvd-n jött ki, azóta csak a kisképernyőn láthattuk a nevét (Halottnak a csók, Notes from the Underbelly).

0

Méz és lóhere (Hachimitsu to Kurōbā, 2006)

Elég ritka az, amikor egy élőszereplős film visszaadja a manga vagy anime hangulatát. Azt hiszem a Méz és Lóhere túllőtt minden várakozásomon és kijelenthetem, hogy azon ritka adaptációk közé tartozik, melyek egyszinten vannak a forrás művekkel. A Honey and clover nagyon sikeres történet, ITT olvashattok róla.

A színészek egy az egyben visszaadják a már jól megszokott jellemvonásokat, a zene nagyon jó, a látvány olyan amilyennek kell lennie, a történet alig tér el az animétől, vicces, bár nem annyira mint az anime, kedves, néha szomorú de összességében nagyon jó. Azok akik nem olvasták/látták a történetet, biztos tetszeni fog, főleg romantikus lelkeknek. Sokat lehet agyalni azon ki kivel fog összejönni.

Tanamura Masaki és Matsuyama Hiroaki rendezőpárosnak csak gratulálni lehet, szépen megoldották a lehetetlent.

Tubeolható angolul és spanyolul.

1

Knight Rider 2008, 8 rész után – sorozat

A 2008-as felvezető tévéfilm nem lett rossz, a nézhető kategóriába tartozott, ezért a további részeket is megtekintettem.

Nincs már kamion, ahol Bonnie egymaga bütykölgeti a szuperverdát, itt már high-tech felszereléssel nézik át a járművet, mögötte pedig egy gondosan összeválogatott csapat áll, akik felügyelnek minden részletre. K.I.T.T. ezúttal is sok „képességgel” rendelkezik, nanotechnikával megtámogatva, ha pedig arról van szó transformers módra alakul át dzsippé vagy támadó üzemmódba. A kamion helyett már egy titkos létesítményben található a főhadiszállás, ami fel van szerelve mindenféle cuccal, persze a néző se tudja melyik dolog mire jó, de legalább jól mutat.

Olvasd tovább

0

A szállító 3

2008-Szállító-3

Luc Besson kidüllesztheti a mellét, büszke lehet magára, hiszen rendezőként össz-vissz 10 filmet jegyez, ezeknek egy része klasszikus is lett, producerként és íróként pedig évente összehoz fél tucat (főleg) akciófilmet. Valaki szólhatna már neki, hogy a maradék tehetségét inkább össze kéne sűrítenie és nem kéne ontania magából a sok felesleges vackot. Ugyan akad néhány jobb is az életművében, de korábbi filmjeihez képest akkor is elszomorító.

Olvasd tovább

2

Stanislaw Lem művéből

0tfcAri Folman (Libanoni keringő – animációs háborús dráma) készíti a The Futurological Congress filmet Stanislaw Lem rövid története alapján. Folman az alkotást egyfajta élőszereplős/animációs keverékként képzeli el. “Gondolj a kedvenc színésznődre, aki fiatal. Kezdetben még ugyanígy néz ki, a végére azonban úgy fest, mint egy 50 éves.”

A sztori egy olyan időben játszódik, ahol minden szép és jó, mindenki tele van pénzzel, csakhogy ez csak a felszín, alatta pedig már közel sem oly csodás az összkép.

Legutóbb a Solarist láthattuk, ami Lem egyik művéből készült, a filmet Steven Soderbergh rendezte, George Clooney volt a főszereplő és James Cameron a producer.

0

Szinbád új utazása

0sinSzinbád elég nehezen tud kalandokba keveredni, korábban már több személlyel is kapcsolatba hozták a filmet. Volt mikor még John Singleton ülhetett a rendező székbe, a főszereplő pedig Keanu Reeves lehetett volna, majd később őket váltotta Rob Cohen és Vin Diesel. Most azonban Adam Shankman (Hairspray) aláírt és ő dirigálhatja a filmet, Neal H. Moritz (Vas) pedig producerkedik, színészt még nem szerződtettek.

A történet szerint Szinbád és csapata Aladdin lámpáját keresi, útjuk során találkoznak egy szépséges hercegnővel, csatába keverednek különféle lényekkel és egy kínai generálissal. A szkriptet Cormac and Marianne Wibberley (A nemzet aranya) írták.

Az egyik legismertebb Szinbád kalandot 1958-ban vetítették (Szindbád hetedik utazása)m legutóbb pedig 2003-ban mutattak be egy mesét Szindbád – A hét tenger legendája címmel, ami combosat bukott (hiába volt Brad Pitt és Michelle Pfeiffer a szinkronhang).

1

A Fantom is újrakezdi

A 80-as évek végén és a 90-es évek végén a Kandi Lapok oldalain sok képregényhőssel ismerkedhettünk meg (én is vettem őket), köztük volt a Fantom is, fekete-fehér kiadásban, majd később már színesben is. A Fantom a dzsungelben osztotta az igazásgot lila kosztümben. Még a nagy képregényfilm dömping hajnalán, 1996-ban készült egy produkció Billy Zane, Treat Williams és Cathrine-Zeta Jones főszereplésével, 42 millióba került és csak 17 millát hozott, a folytatás gondolata nem vetődött fel.

Néhány napja úgy tűnt, hogy mégis lesz egy sequel, aztán kiderült előlről fogják kezdeni az egészet, tehát el lehet felejteni a 96-os próbálkozást. A jogok a Sherlock Symington Productions birtokába kerültek, 87 millió dollárból (ez hogy jött ki?) hoznák tető alá az újragondolt változatot The Phantom: Legacy címmel, ez pedig már a jelenben játszódna és nem a múltban.

A forgatókönyvet Tim Boyle szállítja, aki leginkább egy apa-fiú kapcsolatra építené fel a sztorit.