Az utóbbi idők egyik legjobb horrorja a [REC] volt, izgalmas, félelmetes és érdekes volt. Mivel spanyol volt, Hollywood el is készítette a saját verzióját, ami szintén nem teljesített rosszul. A spanyolok időközben bejelentették a második részt, amelyet idén láthat a közönség, nagyon remélem el fog jutni hozzánk. Ma jött egy teaser, nem túl hosszú, de én már ennek alapján nézném a folytatást.
Transformers: A bukottak bosszúja teaser
A teaser kamerásan korábban látható volt a neten, most pedig jó minőségben is láthatjátok. Michael Bay több robotot, sötétebb hangulatot ígér.
És szinkronosan is megcsodálható, mondjuk ez nem oszt, nem szoroz, mivel baromi kevés szöveg van benne.
Nem tudom miért fordították a Fallent bukottaknak. Vagy nem voltak maguknál a ferdítők vagy többet tudnak, mint mi. Bemutató június 26.-án, mi egy nappal hamarabb láthatjuk.
Jön a Johnny Quest film
Talán volt szerencsétek már a Johnny Quest rajzfilmhez. Ennek főhőse egy 12 éves srác volt, aki tudós apjával, fogadott öccsével és bulldogjával körbeutazza a világot és különféle rejtélyes ügyeket oldanak meg. Az eredeti sorozat 26 részt élet meg, később a 80-as években próbálkoztak még egy szériával, de az csak 13 részes lett végül, majd a 90-es évek végén jött még 2 évad Quest kalandjaiból. Ebből a meséből készít a Warner élőszereplős filmváltozatot, Adrian Askarieh and Daniel Alter lesznek a producerek. A készítők teljesen lelkesen beszélnek már előre a produkcióról, azt mondják ez lesz az ő Karib-tenger kalózai vagy Transformers filmjük.
Quest szerepében Zac Efront láthatjuk majd a filmváltozatban, Dwayne Johnson pedig az ő testőre lesz.
Efron idén a 17 Again vígjátékban lesz látható, Johnson pedig a Race to Witch Mountain sci-fiben, a Tooth Fairy fantasy vígjátékban tűnik fel és a Planet 51 animációs filmhez adja a hangját.
Jai Ho remix
Ha jól tudom a Gettó milliomos történetét nem szakítják meg táncikálások és dalolgatások, de azért a végére csak akad egy ilyesmi. A szám előadója A.R. Rahman és a címe pedig Jai Ho, amiből a Pussycat Dolls készített angol nyelvű remixet. Nálunk a filmet csütörtökön mutatják be, el is megyek megnézni, akkor lesz alkalmam összehasonlítani az eredetivel, a bloggerek többsége azonban már szerintem letöltötte, ők meg tudják mondani milyen lett ez a verzió.
Büszkeség, balítélet és zombik
A Büszkeség és balítélet klasszikusnak számít, számtalan filmfeldolgozás született belőle, a legutóbbit 2005-ben láthattuk Keira Knightley főszereplésével. Unja már valaki az ilyen filmeket és valami újra vágyik, arra, hogy máshogy mondják el ezt a történetet? Ha igen, akkor most az illető bizonyára örülni fog, ugyanis tényleg másképpen tárják elénk a sztorit a Pride, Prejudice and Zombies filmben. Tehát a következő filmverzióban Jane Austen regényét némi zombiakcióval vegyítik.
A sztori a következő lesz: A film kezdetén egy csendes angol kisvárost, Meytront titokzatos járvány sújtja, aminek hatására a halottak kimásznak a sírjukból. Elizabeth épp azon van, hogy megtisztítsa a zombiktól a környéket, mikor megérkezik dölyfös és arrogáns Mr. Darcy. Innen egy könnyed vígjátékba vált a történet, ahogy a szerelmesek elvannak egymással, majd később újra jönnek a zombik és velük kell törődni.
Natalie Portman már érdekelt a filmben, ha lesz hír a rendezőről vagy a többi szereplőről, akkor írok róla.
The Da Colbert Code
Tavaly Stephen Colbert megtippelte az Oscar győzteseket, ötből öt találata volt. Idén megint jósol, két hét múlva ilyenkor már tudni fogjuk, hogy hozzá kéne-e fordulni a lottó ötös ügyében.
Koppintás: The Terminators
A Terminatorból is lesz valami kis gagyi videóra szánt produkció. Van ez a The Asylum cég, aki különféle sikerfilmek címeit variálja át, a történet pedig olykor egyáltalán nem vagy csak részben hasonlít a kopintott alkotáshoz. Néhány példát is mondok: A Legenda vagyok – Omega vagyok, Transformers – Transmorphers, Amikor megállt a Föld – The Day the Earth Stopped, High School Musical – Sunday School Musical. Tavaly be is törtek hozzánk ezek a filmek, a tékákban fellelhető jó néhány ilyen darab, én egyet sem bírtam végignézni. A Terminator koppintás sztorija szerint egy csapatnyi ellenálló küzd a robotok ellen a Földön, mivel azok átvették a hatalmat. Április 28.-án jön ki DVD-n.

Halálos iram poszter
Itt a régi bagázs, lesz sok új verda meg akció, talán még azok is visszapártolnak a francihsehoz, akik a harmadik részt már nézték meg. Előzetes erre lelhető fel, jó sok képet pedig itt nézhetsz meg a filmhez kapcsolódóan, az első poszter meg itt látható. Jó sötét lett ez a verzió és miért mosolyog csak Jordana Brewster rajta?

Csontkarmok
Tegnap lement az első Wolverine TV Spot, ma és a holnap is lesz még egy. Az elsőben némi flashback szerű jelenetet láthatunk, a kis Farkas/Rozsomák csontkarmait csodálhatjuk meg.
A képregényben volt egy olyan sztori, hogy Magneto kiszedte Rozsomákból az adamantiumot, ezek után derült ki, hogy az öngyógyító képességgel rendelkező mutánsnak csontkarmai is vannak (ha jól tudom).
Sorozatból Chris Columbus filmjébe
Chris Columbus nem készített mozifilmet a 2005-ös Rent óta, ami bukta volt, előtte pedig a Harry Potterrel jelentkezett 2002-ben. Idén újra támad egy romantikus vígjátékkal, a címe I Love You, Beth Cooper, a főszereplő pedig a Heroes öngyógyító képességgel rendelkező pompomlánya, Hayden Panettiere. A történetben az érettségi beszéd alatt egy srác bejelenti, hogy szerelmes a suli legmenőbb csajába, Beth Cooperbe. Még aznap este a lány megjelenik nála és elviszi a srácot az éjszakába, ami a jóember élete legnagyobb kalandjává válik.
Box Office: A Crystal Lake-nél zajlanak az események
Új bemutatók:
Jason Voorhees 1980-ban látta meg a napvilágot és az egyik legismertebb horror figurává vált. Jó 20 év alatt elég sok statisztát és főszereplőt ölt meg, ő is bekapott azért néhány sérülést, de mindig visszatért, még a jövőben is megfordult. Utoljára még egy kult alakkal, Freddy Krugerrel eresztették össze. Sokáig lehetett hallani ennek a folytatásáról, meg még egy Ash vs Fredd vs Jason produkcióról is pletykáltak, majd Az arany iránytű bukása után a New Line azt nyilatkozta, hogy rebootolja a két szériát. Michael Bay produceri felügyelete alatt készült már néhány horror, ezek többsége sikeres is volt, Marcus Nispel pedig a Texasi láncfűrészes remakejéért volt felelős, nem mellesleg izgalmas alkotást tett le az asztalra. Neki jutott a lehetőség, hogy a Crystal Lake-nél ne legyenek nyugodt pillanatok. Főszerepre megnyerték Jared Padaleckit, aki a Supernatural sorozatban szerezte a hírnevét, társa Jensen Ackles is szerepet kapott egy idén bemutatott másik horrorban, a My Bloody Valentine-ban, a Péntek 13 remakeje azonban messzire le fogna hagyni bevétel terén. Amanda Righetti szintén szerepelt már horrorban, a Ház a Kísértet-hegyen folytatásában rohangált szűk pólóban. A reboot sikeres lett, bár szerintem ebben nagyban közrejátszott az, hogy a film előtt mutatták be a Transformers folytatásának az előzetesét is, ami azért két éve több, mint 300 millió dolláros bevételre tett szert. Jason öldöklése már most biztos, hogy folytatódni fog.
Jerry Bruckheimer az überkirály akcióproducer, néha azonban nevét adja más műfajú alkotásokhoz is, az ő felügyelete alatt készült a Kenguru Jack vagy a Sakáltanya is. Az Egy boltkóros naplója Madeleine Wickham regénye alapján készült, a főszereplő pedig Isla Fisher lett. A kritikusok csupán 1/5-e kedvelte a filmet, az imdb-n sem áll túl szépen, legalábbis az 5,4 kezdetnek nem túl jó. A filmben látható egy részlet a Prince of Persia előzeteséből, amit jövőre mutatnak be és Bruckheimer a producer ott is.
Clive Owen idén kétszer is ügynököt fog alakítani, először A bűn árfolyama érkezett a mozikba és nem szerepelt jól, 50 millióba került, a 10 millió dollár szerintem nem fogja ezt a szintet elérni, a stúdió csak a nemzetközi eredményekben reménykedhez.
Régebben bemutatott filmek:
A Nem kellesz eléggé már az 55 milliót tapossa, elviselhető 29 %-ot csökkent csak a bevétele múlt hétvégéhez képest. A Takent viszont nagyon kedveli a nép, a 100 millió számára már nem is kérdés, akciófilmhez képest továbbra is szépen tartja magát és az imdb-n is még mindig a 8-ason áll. A Colarine és a titkos ajtót kedveli a közönség, mivel majd’ ugyanannyi néző jelent meg a vetítéseken, mint múlt héten. A múltkor még 75 milliós gyártási költséget találtam, ma viszont már úgy látom 35 lett ez a szám. Áthaladt a 100-ason idén elsőnek a Paul Blart, ráadásul úgy, hogy bevétele nőtt, annak ellenére, hogy kevesebb moziban vetítik. Büdzséje felénél jár a Push, a nép sem pártolt el tőle vészesen, szóval van rá esélye esetleg, hogy költségvetésének megfelelő összeget hozzon össze. 60 milliónál jár már a Kutyaszálló, amiről kiderült, hogy nem is 75 millióba került, hanem csupán csak 25-be. Nem talált rá a Fanboysra a Star Wars rajongók tömege, ugyanis 65 %-kal kevesebb pénzt került a kasszákba, mint múlt héten.
Hétvégi amerikai mozis becsült bevétele, a számok millió dollárban értendőek
|
Cím |
Hétvégi bevétel |
Eddigi bevétel |
Büdzsé |
Info |
|---|---|---|---|---|
|
Friday the 13th |
42,24 |
42,24 |
19 |
|
|
Nem kellesz eléggé |
19,61 |
55,07 |
25 |
|
|
Taken |
19,25 |
77,92 |
45 |
|
|
Egy boltkóros naplója |
15,40 |
15,40 |
||
|
Coraline és a titkos ajtó |
15,32 |
35,58 |
35 |
|
|
Paul Blart: Mall Cop |
11,70 |
110,51 |
||
|
A bűn árfolyama |
10,00 |
10,00 |
50 |
|
|
A rózsaszín párduc 2 |
9,00 |
22,32 |
||
|
Gettó milliomos |
7,15 |
86,54 |
15 |
|
|
Push |
6,93 |
19,32 |
38 |
Konvoj (Convoy, 1978)

A kamionok a filmekben általában a gonosz szerepét töltik be, vezetőjük arctalan vagy ha fel is tűnik fizimiskáját nem látni, mert sötét van vagy éppen kapucni van a fején, esetleg mindkettő. Akad azonban egy film, amiben a közönség a kamionosoknak drukkolhat és a rendőrök a negatív figurák.