Sokan a pokolra kívánják, a tinik viszont egyszerűen imádják a High School Musicalt. Az első két rész még a tévében futott, ahol hatalmas nézettséget produkált, a nagy sikerre való tekintettél a harmadik felvonást már a mozikba küldték. A Disney korábban már bejelentette, hogy folytatni fogja a franchise-t, a forgatás az év második felében kezdődik, a bemutató pedig 2010-ben lesz, ezt nem tolják be a filmszínházakba, a filmet a tévében adják majd le. A forgatókönyvet az előző három rész írója Peter Barsocchini készíti. Állítólag már nem fog visszatérni a megszokott szereplőgárda, új arcokat lehet majd látni.
A High School Musical első részét közül 100 országban vetítették, összesen 290 millióan látták, 2006 No1 soundtrack-je volt. A második rész premierjét 18,7 millióan követték figyelemmel, 24 nyelvre fordították le és az össznézettség megütötte a 300 milliót. A film soundtrackje háromszoros platinalemez lett és 2007-ben a legjobban fogyó DVD lett a tévés alkotások közül. A harmadik a mozis bemutató óta pedig 250 millió ropogós dollárt hagytak ott a nézők a kasszáknál, a film pedig csupán 11 millióba került.
A felnőttebb korosztályból voltak olyan bátor emberek a blogos társadalmon belül, akik bátran elmentek a moziba megtekinteni a High School Musical: Végzősők-et, ahogy várható is volt, senki nem méltatta a látottakat.


Kevin Smith neve nem vonz tömegeket a moziba, de azért két kultikus figura azért kötődik a nevéhez: Jay és Néma Bob. Tavaly hanyagolta ezt a két figurát és leforgatta a Zack and Miri Make a Porno vígjátékot, ami Smith legsikeresebb filmje (31,4 millió dollár) is lett. Nem csak saját filmjeiben szokott feltűnni, vállal kisebb mellékszerepeket más produkciókban, láthattuk már többek között Kettőt találhatsz vígjátékban, A Káosz birodalmában és ő volt a Varázsló a Die Hard negyedik részében.
Szemben a sötétséggel (Against the Dark): Steven Seagal utolsó jó filmje a Tűzparancs volt, ennek is már 13 éve, ezek után a színész egyre lejjebb csúszott, kövérebb lett, majd a tékákba kötött ki és nem tűnik úgy, hogy ki akarna törni onnan. DVD-s pályafutása alatt egyetlen nézhető alkotáshoz sem adta a nevét, legalábbis amíg követtem munkásságát, addig nem botlottam ilyesmibe (és most nem számítom bele az 




Barry Sonnenfeldtől olyan szórakoztató filmeket láthattunk, mint az Addams Family, Szóljatok a köpcösnek vagy a Men in Black. A 2006-os rendezése, a Rumlis vakáció nálunk már csak DVD-n jelent meg, azóta útjára indította a Pushing Daisiest (aminek rohadt nagy első részt rittyentett össze), a sorozat 2 évadot és 19 részt élt meg, ezután levették műsorról. Itt lenne az ideje egy új mozifilmnek tehát (esetleg jöhetne MIB III), Sonnenfeld ki is nézte magának a Scandal Makers (Botránygyárosok) koreai filmet, ebből készít remake-et. A történet egy popénekesről szól, aki egy nap rádöbben, hogy van egy lánya és egy unokája. Sonnenfeld elmondása szerint a film vicces, intelligens és szívmelengető, ezért is akarja ő megcsinálja az angol nyelvű változatot..jpg)