5

Háromszereplős thriller a Balatonon

Az [origo]-n olvastam, hogy Sas Tamás thrillert forgat a felesége, Csikesz Judit forgatókönyvéből. A Szélcsend címre hallgató film műfaja thriller és arról szól, hogy három nő a Balatonon egy bérelt vitorlással hajókázni indul. Ketten testvérek, a harmadik pedig az egyikük barátnője és mindkét csajnak a leeendő mostohaanyja. A lányok aztán szépen egymásnak esnek a nyílt vizen. A főszerepeket Pálmai Anna, Kováts Adél és Kovács Patrícia alakítják.


(A képet is az origóról szedtem)

37

Alien előzményfilm megerősítve

2 napja írtam arról, hogy a reklám-és kliprendező készítheti el a következő Alien filmet. Sokan talán csak legyinthettek erre a hírre, mondván az egész egy nagy kamu. A Collider beszélt Tony Scottal, aki megerősítette, hogy az info igaz.

“Carl Rinsch fogja rendezni az Alien prequelt. Személy szerint teljesen izgatott vagyok, mivel Ridley (Tony tesója) alkotta meg az első részt és most Rinsch dirigálhat le még egy Alien filmet, ő is a családhoz tartozik”-mondta Scott. A családhoz való tartozást úgy értette, hogy tagja a Scott fivérek által birtokolt cégnek.

Ezek szerint nem egy folytatás, nem reboot, hanem előzményfilmet fognak letenni az asztalra. (Itt jegyezném meg, hogy A dolognak is készül az előzménye).

És ne feledjük, jövőre Robert Rodriguez rendezésében jön a Predators.

0

Poszter a 9-nek

Tim Burton ha animációba vágja a fejszéjét, abból csak jó sül ki. Egyébként pedig mindegy mit csinál, mert készíthet akármit, abból nem lehet rossz alkotás. Burton az egyik producere Shane Acker rendezésében készülő 9-nek, de Timur Bekmambetov is felügyeli a művet. Ez pedig egy orosz poszter.

És az előzetes, aki még nem látta

0

3/4 perc a G.I. Joe-ból

Szűk 3/4 percnyi jelenetet láthattok a G.I. Joe mozifilmből. A Báróné és Storm Shadow akciózna, de a szuperöltözékben feszítő kommandó két tagja nem hagyja őket békében végezni a dolgukat. Nekem egyébként a turbóruha idegenül hat ebben a filmben, a rajzfilmben minden tagnak megvolt a saját tudása és nem kellett hozzá ilyen high-tech cucc.

3

Toy Story 3 teaser

Délelőtt még csak kamerás verzióban volt fenn a neten, de mostmár jó minőségben is látható a Toy Story 3 teasere. 2010. június 18.-án érkezik a Pixartól, előtte májusban a DreamWorks érkezik majd a Shrek negyedik részével, szóval lesz itt egy kis harc a két stúdió között, nem mernék rá tippelni, hogy vajon melyik produkció fogja a nagyobbat kaszálni. Tom Hanks és Tim Allen ismét a hangját kölcsözni az alkotáshoz, bár mi ebből megint semmit nem fogunk hallani, szinkronosan érkezik úgyis.

2

Paul Verhoeven thrillere

Paul Verhoeven neve régen ragyogott fényesen Hollywood csillagos egén. A direktor azonban egy idő után csinált pár fájdalmas bukást, a dicsfény csöppet megkopott, mára sokan el is feledhették őt. Nem kell még leírni a rendezőt, jövőre egy 19. században játszódó akció-krimit tesz le elénk.

A Fox stúdió pedig a The Surrogate (nem tévesztendő össze az idei Surrogatesszel) thrillert is Verhoevenre bízta. A film alapja egy 2004-ben kiadott (Kathryn Mackel által írt) regényen alapul. A középpontjában egy pár áll, akik béranyát fogadnak fel egy főiskolás lány személyében. Később azonban kiderül, hogy a csaj nem komplett.

Verheoeven A fekete könyv (imdb: 8,0, rotten: 76 %) óta keresi azt az alapanyagot, ami helyreállítaná a megtépázott hírenvét. Anno ő dirigálhatta a Robotzsarut, ami után egy csapásra megismerte mindenki a nevét, majd jött az Emlékmás és ezt követte az Elemi ösztön. Azt hiszem mindhárom alkotásra nyugodtan rámondhatjuk, hogy klasszikus művek voltak. Sajnos ezek után a direktor pályafutása megbicsaklott, a Showgirls (NC-17-es besorolást kapott) megbukott a mozikban és 13 Arany-Málnára jelölték. Ezek után jött a hatalmas költségvetésű Starship Troopers, ami szintén sikertelen volt a kasszáknál, bár dvd-n nagy népszerűségre tett szert és még két folytatást is készítettek hozzá.  Az Árnyék nélkül sem volt sikeres Amerikában, nemzetközileg azonban szépen hozott.

0

Tintin csak 2011 végén jön

A Paramount stúdió bejelentette a The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn bemutatóját. Ezek szerint a filmet 2011 október végén-november elején vetítik a nemzetközi porondon, Amerikában viszont csak 2011. december 23-án mutatják be. Az hogy korábban láthatjuk a produkciót az annak köszönhető, hogy Európában sokkal népszerűbb a karakter, többen ismerik, mint Amerikában. A címszereplőt Jamie Bell alakítja, Haddock kapitányt Andy Serkis testesíti meg, Red Rackham kalózkapitányt pedig Daniel Craig játssza, Edgar Wright és Simon Pegg a két bajuszos detektívet formálja meg. Az Unikornis titka képregényen alapszik a Steven Spielberg által (3D performance capture technikával forgat) dirigált produkció, amiben (elvileg) egy kincses térkép lel Tintin, ezt pedig a Reckham is próbálja megszerezni.

0

Chevy Chase lehet ismét Fletch

A 80-as évek egyik nagy nevettetője Chevy Chase volt, a 90-es évekre neve megkopott kissé, manapság pedig nem nagyon láthatjuk, egy-két mellékszerepben tűnik fel, mint pl. a katasztrofális Szupersuliban égette magát és a Chuck sorozat 3 epizódjában is játszott, idén pedig a Már megint egy dilis amcsi film folytatásában szerepel.

Chase egyik legjobb filmje a Fletch volt, személy szerint nagyon élveztem, régebben többször is láttam. Egy ideje remake-et  is  szeretnének készíteni ebből az alkotásból. 2006-ban jelentették be a Fletcher Won filmet, a forgatókönyvet Zack Braff írta és Bill Lawrence (Dokik sorozat) rendezhette volna a produkciót. Aztán időegyeztetési problémák miatt nem kezdődött el a forgatás, később pedig Kevin Smith jött szóba, ő viszont Jason Leet akarta a főszerepre, de a stúdió nem akarta Lee-t, így Smith is távozott, majd Steve Pink és Josuha Jackson neve merült fel Fletch kapcsán, ám ez a felállás sem bizonyult nyerőnek.

Most úgy áll a helyzet, hogy Chase ismét eljátszhatja Irwin “Fletch” Fletcher szerepét. Az új forgatókönyv szerint a történet arról szólna, hogy Fletch átadná a stafétabotot az újságíró unokaöccsének és mindenféle jó tanáccsal látja el őt.

0

Halloween 2: A színfalak mögött

Idén augusztusban Mike Myers újra lecsap. Az alábbi videóban a második részből láthatunk pár jelenetet, a szereplők és a rendező mond már mondatot a filmmel kapcsolatban. A vicces az, hogy már ehhez is sikerült berakni valami baljós háttérzenét.

1

John McClane is elkezdte valahol

Előzménye lesz a Die Hardnak. Nem kell megijedni, a Fox stúdió nem tervez prequelt John McClane életéből, hanem a Boom! Studios képregény formájában adja ki a Die Hard: Year One-t. A sztori a hetvenes években játszódik, ekkoriban kezdte a szakmát McClane és szeretné bebizonyítani, hogy megérdemelten kapta meg a jelvényét. Az 1976-os Bicentennial ünnepségen vesz részt, de pechjére nem lesz sima ez a nap számára, drágán kell adnia az életét. A képregény 2009. augusztusától lesz kapható.

 

1

Ismét kijátsszák a Halált

A Végő állomást kikölcsönöztem párszor és nem egyszer adták ide megtekintésre, de valahogy csak nem kezdtem bele, illetve beletekertem, de valahogy nem fogott meg. Aztán egyszer elszántam magam rá és nem csalódtam, teljesen jó volt. A folytatása valamivel gyengébbre sikeredett, de bőven nézhető volt, a harmadik pedig ugyan nem pipálta le az elsőt, de a másodiknál jobb lett. Sajnos pont a második felvonás direktora David R. Ellis rendezi a filmet.

A negyedik adagban egy autóverseny helyszínéről távozik pár fiatal, miután egyikük előre látja, hogy tragédia történik a helyszínen. A túlélők ezek után nem nyugodhatnak, hiszen nem hagyhatja őket élve.

És plusz 3 kép a filmből