4 részt élt meg eddig a Horrora akadva és nagyon úgy tűnt, hogy nem ússzuk meg ennyivel. Azonban 3,5 év telt el a legutóbbi epizód óta és nem sok hír jött eddig az ötödik felvonással kapcsolatban. Anna Faris a Fangoriának néhány hete azt mondta, hogy “Tudom, hogy mindenki azt szeretné hallani, hogy lesz-e ötödik rész, de erre sajnos nem tudok válaszolni.”. A cinemablend oldal úgy tudja, hogy Weinsteinék valóban terveznek még egy Horrorra akadva filmet, csakhogy az egészet újraindítanák, azaz reboot lenne.
Az első két Horrorra akadva produkciót a Wayans família készítette, a második nem termelt rosszul, de jóval alulteljesítette az elvárásokat, ezért a stúdió a Csupasz pisztoly és az Airplane! két alkotóját kérte fel, hogy folytassák a franchise-t. David Zucker lett a rendező, az egyik író pedig Pat Proft volt, a harmadik pedig ismét szépen tejelt és habár a negyedik “csak” 178 milliót hozott világszerte, a stúdió azt mondta elégedett az eredménnyel. A széria a horrorfilmeket parodizálta ki, szerintem harmatgyenge volt az első három rész, a negyediken tudtam mosolyogni.