0

6 kép a Centurionból

Hat darab kép került ki a netre a Centurionból. Neil Marshall készíti a kalandfilmet, amely i.sz. 117-ben játszódik. A történet szerint a piktek  megtámadják és kardélre hányják az egyik római csapatot, a vérengzést csak hét katona éli túl, akik megpróbálnak életben maradni az ellenséges területen. A képeken Olga Kurylenko vehető szemügyre, a modell-színésznő egy pikt harcosnőt fog megformálni, aki rettenetesen gyűlöli a rómaiakat, mivel azok megölték családját. Az előzetes erre nézhető meg.

11

Box Office: Ez a bevétel nem titáni

Miley Cyrus bebizonyítta, hogy Hannah Montana nélkül is megállja a helyét a kasszáknál, Tyler Perry sem vallott szégyent, pályafutása második legjobbját hozta a kasszáknál, a Titánok harca viszont mindenkit maga mögé utasított, úgy ahogy azt előzetesen várni lehetett.

Új bemutatók:

A Titánok harca (Clash of the Titans) rengeteg rajongót szerzett mikor 1981-ben bemutatták, majd még utána is többeket nyűgözött le a film, habár a trükkök hagytak némi kívánnivalót maguk után, de megvolt a maga bája a fantasy-nek. Már 2002-ben felvetődött egy remake ötlete, egy időben a Penge rendezője, Stephen Norrington melegítette a rendezői széket, ám kissé bizonytalannak érezte magát, mivel nem ezen a filmen nőtt fel, Louis Leterrier viszont igen, ezért megkérte Norringtont, hogy adja át neki a gyeplőt. Az új változatban természetesen kihasználták a speciális effektek adta lehetőségeket, megnövelték a skorpiók méretét, félelmetesebbé tették a Krakent, megváltoztatták néhány karakter kinézetét és írtak még plusz szereplőket a forgatókönyvbe. Így került bele Gemma Arterton, aki Io-t formálja meg vagy Hádész, akit Ralph Fiennes játszik.

A főszerepet a feltörekvő Sam Worthington kapta, akinek mostanában egész jól megy a szekér, ugyan a Terminátor 4 nem volt éppen sikeres, de az Avatar miatt már biztosan felfigyeltek rá, a Titánok harca után pedig végképp beverekedte magát a sztárok közé. Kicsit késve mutatták be a produkciót, mivel átkonvertálták a kész művet 3D-be, nem titkoltan azért, hogy több legyen a bevétel. Az elvárások az egekben voltak, ehhez képest visszafogottabban teljesített a film, a csütörtök esti vetítésekkel együtt 63 millió dollárt gyűjtött össze a film (amellyel Leterrier elkönyvelhette élete legjobb nyitányát), pénteken még 26,3 millió került a kasszákba, szombatra azonban nem erősödött, hanem 18 %-kal csökkent a bevétele, 21,5 millió folyt be. Az imdb-n 6,8-en áll, ami nem túl szép átlag annak fényében, hogy még biztosra vehető a további csökkenés. Legalább minden idők legjobb húsvéti bevételét hozta, ezt eddig a Horrorra akadva 4 tartotta 40,2 millióval. Az április eredmények közül a Titánok harcáé a második legjobb, a Halálos iram áll az első helyen, ami 70,9 millióval kezdett, majd 155 milliónál hagyta el a mozikat. A kritikusok sem voltak oda az alkotásért, ezt igazolja a 31 % a Rotten Tomatoes oldalán.

A 7M Pictures írója leginkább az effektekkel tarkított jeleneteket várta, elmondása szerint ezek voltak a film fénypontjai, a sétálgatós és beszélgetős jelenetek nem tartoztak a produkció erős pillanatai közé. A Daily Express szerint a rendező a digitális technológia segítségével elég csatát és lényt mutat be, amelyek ébren tartják a blockbuster filmek rajongóit. A Washington Post azt írja, hogy Hollywood ismét azt bizonyítja, hogy egy borzalmas forgatókönyvet is képesek eladható tenni, csak meg kell dobni a készítőket elég pénzzel és keríteni néhány brit akcentussal beszélő színészt.

Olvasd tovább

9

Exférj újratöltve (The Bounty Hunter)

 

Valaki biztosan összeírta már a szokásos alapsablon történeteket, ezt pedig bármikor és bárhol elővehetik az ötlethiányban szenved filmesek, ha éppen semmi más nem jut eszükbe, akkor felcsapják a nagykönyvet és ahol kinyílik abból a sztoriból készítenek valamit. Ebben a bizonyos gyűjteményben található meg az is, ahol adott egy páros, akik elhidegültek egymástól, folyamatosan szekálják egymást, ám közösen belebonyolódnak valamiféle furmányos ügybe, a végén pedig újra egymás karjaiban kötnek ki. Az Exférj újratöltve vázát is ez sablon adja, már csak egy jobb forgatókönyvet kellett volna összehozni, de a stúdiót ez kevésbé érdekelte, inkább abban biz(hat)ott, hogy majd a sztárokkal eladja a filmet.

Olvasd tovább

9

Néhány kép a Vasember 2-ből

Íme néhány kép a Vasember folytatásából, a képregényhős hamarosan megérkezik a mozikba is. Tony Starkot, a laza milliárdos playboyt ismét Robert Downey Jr. formálja meg, ebben a részben még nem jön elő az alkoholizmus téma, a a figura egy időben alkoholista volt, akkor cimborája, Jim Rhodes bújt a páncélba. Viszont Hadigép/Gépágyú már jelen lesz és együtt küldik a MÉH-telepre a velük szemben felsorakoztatott ellenséges robotokat.

Olvasd tovább

13

Írják a Nemzet aranya harmadik részét

A Comingsoon arról számolt be, hogy Carlo Bernard és Doug Miro írják a Nemzet aranya harmadik részét. A duó korábban a Perzsia Hercege és a The Sorcerer’s Apprentice szkriptjét vetette papírra, ezen filmek mögött szintén Jerry Bruckheimer állt producerként, aki a Nemzet aranya alkotások esetében is hasonló feladatot látott el. A rendezői teendőket az első két produkciót is ledirigáló Jon Turteltaub fogja ellátni. Egyelőre a történetről még nem lehet tudni semmit és még nem erősítették meg, hogy az előző felvonásokban látott színészek visszatérnek-e, de valószínűsíthető, hogy Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha és Jon Voight újra olyan rejtélyeket fog megfejteni, amelyeket senki más nem tudott megoldani az évszázadok alatt.
A Nemzer aranya első része 2004-ben látott napvilágot és 347 millió dollárt termelt a mozikban, 3 évre rá érkezett a folytatás, amely már 457 millió dollárt gyűjtött össze a mozikban.
0

Tron Legacy marketing

Aki péntek este ellátogatott a san francisco-i Justin Herman Plazaba az a Tron Legacy sajtókonferenciájába csöppenhetett bele. Ezt nem úgy kell elképzelni, mint a hivatalos eseményeket, ugyanis nem a stúdió fejesei, munkatársai szónokoltak a Tron folytatásáról, hanem kitalált karakterek. Az Encom egyik főnöke, Alan Bradley (Bruce Boxleitner alakítja) arról beszélt, hogy még mindig nem tudja vajon merre lehet közeli barátja, Kevin Flynn és megemlítette a cég új játékát, a Space Invaderst, amellyel online lehet játszani.

15

Resident Evil: Afterlife előzetes

Számos számítógépes játékból készült már mozifilm, Paul W. S. Anderson pedig nem ismeretlen ezen a téren. Ő rendezte a Mortal Kombat filmet, a D.O.A. munkálataiban pedig producerként vett részt. A Spy Hunter projekt körül is ólálkodott, a forgatókönyvet is átírta, majd elhagyta a fedélzetet, a Castlevania rendezői székében is megfordult, jelenleg csak producerként fog részt venni a produkcióban. A Resident Evil első részét Anderson vetette papírra, majd megrendezte a horrort, a további két folytatás esetében a rendezői teendőket átengedte másnak, ám a negyedik felvonást ismét ő dirigálta. Milla Jovovich újra eljátsza a főszerepet, a harmadik részben megismert Claire Redfeld visszatér, a hölgyemény újra Ali Larter formálja meg. Boris Kodjoe a los angeles-i túlélők vezetőjét alakítja, Wentworth Miller Larter testvére lesz. A filmet szeptemberben küldik a filmszínházakba, nemrég volt némi kavarás a premier körül, mivel úgy vélték, hogy sok időt fog igénybe venni az utómunka.

7

Schwarzenegger aranyköpései

Arnold Schwarzeneggert nem azért szerettük, mert képes volt terjedelmes hosszúságú monológokat előadni, tőle már az is csoda volt anno, ha három-négy mondat elhangzott a szájából egy beszélgetés során és az alanyon és állítmányon kívül még három szót hozzátett a szövegéhez. Az Osztrák Tölgyet úgy ismerhettük, mint aki egymaga lerendez egy kisebb hadsereget, leszámol bárkivel, sőt pályafutása során még egy űrlénnyel is megmérkőzött. Filmjeire jellemzőek, hogy bármikor, még a feszült helyzetekben is képes volt benyögni egy vicces egysorost, némelyiket még mindig fel-felemlegetik az emberek, ilyen pl. Hasta la vista, baby vagy az Úgy látom, hogy már csak a tollat emelgeted. Nézzetek meg egy csokorra valót ezekből az “aranyköpésekből”.

5

Két perc a Vasember 2-ből

Közel két percnyi anyagot pakoltak a fel a netre Vasember 2-ből, akció nincs benne, csak csinos táncoslányok. A címszereplő repked egy kicsit, majd betoppan a Stark Expora, ahol átvedlik Tony Starkká. Ezt még biztosan követi néhány akciódúsabb jelenet a következő napokban. A produkciót 4 hét múlva, április 29-én mutatják be Magyarországon.

0

Step Up 3D poszter

Néhány napja került ki a netre a Step Up harmadik részének az előzetese, a Disney pedig most a film poszterét is közzétette (a második felvonáshoz jobbat kreáltak). Teljesen új szereplőgárdát fogunk látni, csak az előzőt ledirigáló Jon Chut tartották meg. Augusztus 6-án mutatják be Amerikában a filmet és 3D-ben élvezhetjük a táncokat.

8

Íme Freddy

Az eddigi anyagokban nem mutatták be Freddy Krueger fizimiskáját, mindig sötétben  mutogatták, de a Horrorbid  oldalán a trailerből kivették az égett arcú “jóembert”, photosoppoltak rajta egy kicsit, majd közzétették az eredményt. Ezek szerint a Rémálom az Elm utcában feldolgozásában így fog festeni Freddy.

0

Despicable Me és Toy Story 3 húsvéti poszterek

Először az Universal rukkolt elő a Despicable Me húsvéti poszterével, majd nem sokra rá a Disney is előjött egy hasonló Toy Story 3 poszterrel. Az Universal animációs filmjében egy vidéken tevékenykedő gonosz tudós áll a középpontban, aki el akarja lopni a Holdat, ám betoppan hozzá néhány gyerek és megnehezítik az életét. A Toy Story 3-ban az első két részben megismert játékok új helyre kerülnek és több hozzájuk hasonló figurával ismerkednek meg, ám az új otthonuk nem nyeri el tetszésük, ezért úgy döntenek, hogy lelépnek innen.