Bryce Dallas Howard leszerződött Emma Stone és Viola Davis mellé a The Help filmbe, a produkció Kathryn Stockett 2009-ben megjelent azonos című regényén fog alapulni, Tate Taylor dolgozik a forgatókönyvön és ha elkészült akkor a rendezői poszton is ő fog ténykedni. Taylor 2003-ban készített egy rövidfilmet, majd a Pretty Ugly People vígjátékot dirigálta, színészként pedig feltűnt a Szakítani tudni kell, A majmok bolygója és az Én, a kém filmekben.
A történet a 60-as évek kezdetén játszódik és egy fiatal újságíró áll a sztori középpontjában, aki úgy dönt, hogy hazaköltözik és lejegyez mindent azzal kapcsolatban, hogy milyen az élete az itt élő afro-amerikai cselédeknek. Howard egy negatív karaktert fog megformálni, aki kegyetlenül viselkedik az afro-amerikaikkal, Stone az írót fogja játszani.
A Summit Entertainment fejesei hónapokkal ezelőtt összedobtak egy listát, amelyen a negyedik Alkonyat rész, a Breaking Dawn szóba jöhető rendezőit tartalmazta. Sofia Coppola (Elveszett jelentés), Gus Van Sant (Milk) vagy Bill Condon (
Nem lehet túlságosan nagy meglepetés senki számára, hogy a Warner


A DreamWorks egyik fejese, Jeffrey Katzenberg a következő sajtóközleményt tette: ‘2010-ben elég erősen kezdtünk, köszönhető ez annak, hogy az Így neveld a sárkányodat jól teljesített, így az – közel 375 millió dollárt gyűjtött össze világszerte – a DreamWorks Animation következő franchise-zává vált, ugyanis azt tervezzük, hogy a folytatás 2013-ban érkezik a filmszínházakba.”
Szépen hozott a mozikban Az utazás a Föld középpontja felé fantasy, közel 241 millió dollárt termelt a film, amivel a stúdió nagyon is elégedett volt, ezért úgy döntöttek, hogy jöhet a folytatás, a tervek szerint 2011 őszén küldenék a mozikba a második részt. Csakhogy az első felvonás rendezője, Eric Brevig éppen a Maci Laci mozifilmmel van elfoglalva, Brendan Fraser pedig csak úgy hajlandó elvállalni a sequelt, ha Brevig rendezi. A színész nincs megelégedve azzal, hogy a Warner Brad Peytont, a Kutyák és macskák 2 direktorát akarja a rendező székbe ültetni. Ezért a fejesek fontolóra vették, hogy Fraser filmbéli fiát játszó, Josh Hutcherson legyen a főszereplő. Itt viszont meg az a probléma, hogy Hutcherson esélyes arra, hogy eljátssza Peter Parkert és ha a Sony leszerződteti a Pókember filmre, akkor új színészeket kell keríteni a produkcióba… vagy megvárják míg Brevig végez egyéb teendőivel és akkor Fraserrel közösen hozzálátnak a folytatáshoz, ám akkor nem jövőre, hanem 2012-ben kerülhet a mozikba a film.
