Ki a felelős, ha egy színész karrierje leszállóágba kerül? A nézők, a stúdió vagy esetleg maga az aktor egója, mikor azt hiszi, hogy bármihez is nyúl, az arannyá változik? Egy kezdő színész nyílván nem válogathat, bevállalja amit elé tesznek. De mi van azokkal, akik már befutottak? Tom Cruise szárnyaló csillaga kihunyni látszik, a Mission Impossible harmadik része után Hollywood egyszerűen úgy kezeli őt, mint aki már képtelen egy valamirevaló eredményt elérni. A Valkűrt sem merték bemutatni, a stúdió meg volt róla győződve, hogy bukás lesz, halasztgatták a premiert, végül talán ők lepődtek meg a legjobban, mikor nem hasalt el a kasszáknál, bár nem is hozta azt, amit Cruise-tól megszoktak előtte. A Kéjjel-nappaltól sem vártak sokat, sőt gyakorlatilag kapóra jött az amerikai sikertelenség, hogy Cruise helyett mást tegyenek meg főszereplőnek. A rossz hírverés az oka, hogy a színész már nem olyan népszerű, mint korábban? Vagy csak a szerencséje hagyta cserben? Talán le kéne mondani szokásos fizetésének egy részéről és más műfajban kellene próbálkoznia?
Al Pacino és Robert De Niro szinte mindenben kipróbálta magát, drámától kezdve az akción át a vígjátékig. Igazi kaméleonok ők, akik szinte minden szerepben megállják a helyüket, azonosulnak szerepükkel. Nevük nem egyenlő a kasszasikerrel, de általában minőségi munkát végeznek és már évtizedek óta a pályán vannak. Nem érdekli őket a nagy bevétel, veterán színészek ők, akik nem a sikerrel törődnek.
A jelenlegi szupersztár Will Smith, aki nem csak akciósztárként akarta elfogadtatni magát, hanem drámákban is bizonyítani akart. Népszerűsége ahhoz nem volt elegendő, hogy Robert Redford és Michael Mann vezényletével sikert érjen el ezen a téren, ám végül Gabriele Muccinoval ezt is sikerült elérnie. Egyelőre ügyesen választ szerepet, a Men in Black 3 is tuti kasszasiker, ha pedig rossz szelek fújdogálnának még ott van talonban a Hancock 2, Bad Boys 3 és a Függetlenség napja 2. A stúdió nyomására vállalta el Legenda vagyok főszerepét vagy ő maga érezte meg, hogy nagy érdeklődésre fog számot tartani a film?
Jean-Claude Van Damme vagy Steven Seagal csak pár évig tartózkodott a csúcson, majd mikor már a nézők távol maradtak filmjeiktől inkább a DVD piac felé vették az irányt. A könnyebbik utat választották, hisz’ az „only dvd” produkciókba nem igazán szól bele a stúdió, tehát Seagal is úgy és addig hízhat, amíg akar. Ők le tudnának tenni az asztalra több profitképes mozifilmet egymás után? Van erre esélyük erre, vissza tudnának térni? Rajtuk állt, hogy kénytelenek voltak karrierjüket más irányba terelni? Sylvester Stallone vagy Bruce Willis a sok bukta ellenére mégis kitartott a mozikban, rájuk sem volt kíváncsi annyira a nép, mint régen, bár Stallone egy időre egyenesbe hozta a karrierjét.
Az utóbbi években egy új dolog hódít az internetes felhasználók körében. A többség számára nem ismeretlen se az iwiw, se a myvip, se a többi hasonló oldal, ám mind közül a legnépszerűbb a facebook. Emberek millió regisztrálnak rá, töltik fel képeiket és megadják róluk tudható fontosabb részleteket, majd bejelölik családtagjaikat, ismerőseiket, barátaikat, azokat, akik mellett egyszer elmentek az utcán vagy csak együtt támasztották a kocsmapultot valamelyik este. Milliókat érdekel ez a közösségi oldal, e tény mellett Hollywood se mehetett el szó nélkül. El is készült David Fincher rendezésében a közösségi háló létrejöttét bemutató produkció. Fincher nem az az ember, aki csak egyszerűen elmeséli, hogy kinek a fejében született meg a gondolat és miképp hozta létre az oldalt, a nehézségeket, problémákat is felhasználta, az előzetesek pedig azt sugallták, hogy ha kell egyes pontokon izgalmas lesz, más helyeken pedig komorabb hangvétel kerül előtérbe..jpg)
J.K. Rowling, a Harry Potter regények írója nemrégiben vendége volt Oprah Winfreynek, ahol természetesen szóba került a sebhelyes homlokú varázslótanonc is. Az írónő elárulta, hogy elég nehéz dolga volt a hetedik résszel, a közeli jövőben inkább hanyagolja Pottert.
Wes Craven rendezte anno A sziklák szeme (The Hills Have Eyes) horrort, amelyből született egy remake Alexandre Aja „tolmácsolásában”, majd ehhez készült egy folytatás is. Ezek producere maga Craven volt és idén elárulta, hogy betervezték a harmadik felvonást is, ám ez idáig nem jött semmi info a projekt háza tájáról. A Worstpreviews oldal szerkesztőjének azonban sikerült néhány szót váltania Cravennel, aki azt mondta, hogy volt egy időszak, amikor rengeteg ötletük volt a folytatásra és még a stúdió is érdeklődött sequel iránt. A fedélzetre hozták egy új írót, akinek volt néhány elgondolása, ám ezek közül egyik sem működött igazán.
A Halálfutam (Death Race) 45 millióba került feldolgozása bukott Észak-Amerikában (36 millió dollárt termelt), az összbevétele sem festett túl szépen, a 75 millió dollár azonban arra elég volt, hogy a stúdió igent mondjon egy DVD-n megjelenő folytatás elkészítésére. A filmet nem Paul W. S. Anderson dirigálta, csupán producerként tevékenykedett a háttérben. A forgatókönyvet Tony Giglio írta, míg a rendezői teendőket A tengerészgyalogos 2 (The Marine 2) direktora, Roel Reiné látta el. Luke Goss kapta a főszerepet a Death Race 2-ben, Frankensteint fogja játszani. A figura nem tér vissza a halálból (az első rész elején elhalálozik), előzményfilm lévén még akkor játszódik a produkció, mikor még nem viselte a vasmaszkot, azt mutatják be, hogy miképp került a sittre, onnan pedig hogyan vezetett az útja a veszélyes börtönbeli autóversenybe. Sean Bean egy bandafőnököt fog megformálni, Frankenstein is az ő parancsait követte, míg börtönbe nem kerül. Ving Rhames karakteréhez köthető majd, hogy engedélyt adnak a Halálfutam „játékokra”. Danny Trejo is látható lesz benne Trejo Goss haverját fogja alakítani, Frederick Koehler, Robin Shou és Tanit Phoenix is feltűnik az alkotásban.
Néhány napja merült fel, hogy Emma Stone a fő esélyes arra, hogy a Pókember rebootban eljátssza Mary Jane-t. A Deadline oldal friss információi szerint a Sony valóban a fiatal színésznőt fogja felkérni, hogy eljátssza vörös hajú lányt a produkcióban és ha minden igaz Stone el fogja vállalni, hiszen ha már többször is egyeztetett a fejesekkel, akkor bizonyára elmondta volna, hogy nem érdekli a film. A stúdió felettébb elégedett lehet a hölgy teljesítményével, a Zombieland horror-vígjáték szépen termelt a kasszáknál és a Könnyű nőcske (Easy A) vígjáték is jól termel, ráadásul most még nem is eget verő a gázsija (pl. az Easy A film össz-vissz 8 millió dollárba került).
Hamarosan kezdetét veszi az Alkonyat negyedik részének, a Hajnalhasadásnak a forgatása, rendületetlenül dolgozik a casting csapat. Nemrég kiderült, hogy Maggie Grace fogja játszani Irinát, aki vámpír létére vegetáriánus és Bella életét is meg fogja keseríteni. Leszerződtették Bella és Edward gyerekének a megformálóját is, Renesmee-t Mackenzie Foy alakíthatja.
Nagy érdeklődés volt a Beach Boys dalaival megspékelt mozifilmre, a stúdiók közül végül a Fox jött ki győztesen, ők tették a legnagyobb ajánlatot. A történet egyelőre nem ismert, de a produkció nagyban fog hasonlítani a Mamma Mia nagy sikerű filmre. Nem is csoda, hogy sokakat érdekelt a téma, a Mamma Mia-ban egy másik, régen és ma is hatalmas népszerűségnek örvendő csapat, az ABBA dalait használták fel, a könnyed hangvételű alkotásra csak úgy özönlött a nép és végül csak a mozikban 609 millió dollárt gyűjtött össze világszerte a produkció
Matthew Vaughn már javában forgatja az X-Men: First Classt, a történet abban az időben fog játszódni, mikor még Eric Lensherr (Michael Fassbender) és Charles Xavier (James McAvoy) jó barátok voltak. A BleedingCool információja szerint a filmben benne lesz az a jelenet is, amely az első X-Men elején volt látható. Ebben azt láthattuk, amint a fiatal Eriknek előtör képessége a náci haláltáborban egy erős érzelmi hatás következtében, kicsit meghajlítja az erős vaskaput.
Andrew Niccol nehezen lát hozzá következő filmjéhez. Ha Will Smith úgy dönt, már belekezdtek volna a The City that Sailed forgatásába, ám a sztár a Men In Black 3 mellett tette le voksát, így a Gattaca rendezője más projektjein dolgozhat. A The Cross sci-fi thrillerhez elvileg hamarosan hozzálát és az I.m mortal is formálódik, bár Niccol úgy döntött, hogy mégsem ez lesz a címe a filmnek. Ennek főszereplője Justin Timberlake lesz, anyját pedig Olivia Wilde játssza.