Tony Gilroy, a Bourne eddigi három részének az írója fogja rendezni a negyedik fevlonást, a The Bourne Legacyt. Gilroy eddig kétszer állt be a kamera mögé, először a Kettős játék (Duplicity) kedvéért, majd a Michael Claytont dirigálta le. Most már csak annyit kell tenniük, hogy valahogy visszaédesgessék Matt Damont, a franchise sztárját. Damon ugyanis kijelentette, ha nem Paul Greengrass fogja rendezni a negyedik részt, akkor rá ne is számítsanak a továbbiakban. De Greengrass határozottan nemet mondott, így a színész további részvétele a Bourne szériában eléggé kétséges.
Az első részt 2002-ben mutatták be, A Bourne rejtély (The Bourne Identity) még “csak” 214 millió dollárt hozott világszerte, a folytatás már 288 milliót gyűjtött össze, míg a harmadik 442 milliót kasszírozott (ebből Amerikában 227-et termelt, ami több, mint az első felvonás összbevétele). Látható, hogy a stúdió miért erőlteti a sequelt, elég nehezen tudnak lemondani a fejesek egy jól jövedelmező franchise-ról.
Néhány napja úgy hírlett, hogy a stúdió a következő rendezők közül fogja eldonteni, hogy ki rendezheti a következő Superman filmet: Zack Snyder, Matt Reeves, Tony Scott, Jonathan Liebesman, Duncan Jones. Később még Darren Aronofksy neve is szóba jött. Ma azonban kiderült, hogy ki vezényelheti le az Acélember 2012-ben bemutatandó kalandját, az illető nem más, mint: Zack Snyder. A rendező éppen végzett a Sucker Punch utómunkálatain, jelenleg a 300 folytatásával, a Xerxes forgatókönyvével bíbelődik. Eléggé úgy tűnik, ha nem lát hozzá a forgatáshoz hamarosan, akkor a Xerxes-szel csak 2012-ben tud foglalkozni, így leghamarabb csak 2013-ban lesz a filmből valami, mivel a Superman teljesen le fogja kötni.
A Drágán add az életed (Die Hard) és A ragadozó (Predator) rendezője, John McTiernan egy évre a börtönbe vonul, így döntött a a bíróság.




Egyelőre még nem ismeretes, hogy a The Expendables folytatásában kik fognak feltűnni, Slyvester Stallone jelenléte azonban biztos. A főszereplő-rendező néhány hete elmondta, hogy a folytatás főgonoszának Bruce Willist akarja és már beszélt is kollégájával erről. A Comingsoon oldalnak sikerült néhány szót váltania Willisszel, aki elárulta, hogy Stallone próbál mindenkit megnyerni a sequelre. (spoiler) “Még Stone Cold Steve Austin is visszatér, pedig beleeresztettek párat az előző részben. Remélhetőleg mihamarabb hozzáláthatunk a forgatáshoz, most még elég fiatalok vagyunk, hogy túléljük a produkciót.” – tette hozzá Willis. Végül is, ha Dolph Lundgren ott vigyoroghatott a végén, akkor a pankrátor miért ne keménykedhetne újfent a második részben?
Christian Bale A gépész (The Machinist) kedvéért rendesen lefogyott, úgy nézett ki, mint egy élőholt. Egy évre rá azonban már Batmanként rúgta szét Gotham bűnözőinek a valagát, a szerep kedvéért újra formába hozta magát. A színész most ismét hasonló bravúrt hajt végre, a The Fighter miatt ugyanis megint leadott néhány kilót, viszont a közeleg a Batman 3 forgatása és nem csak hogy nem kellene úgy kinéznie, mint egy csontkollekció, de izmosnak, életerősnek, totálisan egészségesnek kell látszania. Biztosak lehetünk benne, hogy nem kell a stúdiónak CGI-t alkalmazni annak érdekében, hogy ne tűnön nevetségesnek, mikor Bale feltűnik Denevéremberként.
