5

Rourke és Schweiger a The Courierben

Még 2008-ban jelentették be a The Courier akciófilmet, akkor még úgy volt, hogy tavaly év elején látnak hozzá a forgatáshoz Adrien Brody főszereplésével és Russell Mulcahy vezényelte le volna a produkciót, még poszter is készült hozzá. Azonban egy ideig csend honolt a tervezet háza táján, mint kiderült, Brody és Mulcahy is lelépett. Ám időközben sikerült megnyerni Jeffrey Dean Morgant a filmhez, ma pedig Mickey Rourke és Til Schweiger szerződött le mellé. A rendezői teendőket Hany Abu-Assad fogja ellátni, aki a Mennyország most (Paradise Now) alkotásáért átvehette a Golden Globe-on a legjobb külföldi filmnek járó elismerést és úgy volt, hogy a 11 Minutes produkciót fogja megcsinálni Vincent Cassel és Alice Braga főszereplésével, ám erről sem érkezett már jó ideje semmi információ.

A The Courier forgatókönyvét Derek Haas és Michael Brandt vetették papírra, az eredeti elképzelés szerint a cselekmény szexklubbokban játszódott volna és az S&M függő főhős futott volna az életéért, ám a sztori némileg megváltozott. Morgannak az lesz a feladata, hogy egy csomagot leszállítson egy alvilági személynek, azonban korrupt zsaruk loholnak a nyomába és a cuccra a rivális maffiafőnök is rátenné a kezét.

8

Piranha 3D (2010)

Híres utolsó mondatok egyike? Á, ez nem is piranha.

Steven Spielberg anno talán sejtette, hogy a Cápával hatalmas sikert fog elérni, ám arra valószínűleg nem gondolt, hogy műve olyan klasszikussá válik, amit lépten-nyomon rengeteg film fog felidézni/megidézni. A nagy bevételt termelő produkció Roger Corman trash-gyárost is megihlette, munkásságának egyik ékköve az 1978-as Piranha volt, amelyet a Cápa paródiájának szántak, még magának Spielbergnek is elnyerte tetszését és csak ezért nem akasztott a stúdió pert Corman nyakába. A horror-vígjáték két feldolgozást is megélt, az egyik 1995-ben készült el, míg a másikat idén láthatta a nagyérdemű Alexandre Aja tolmácsolásában, méghozzá 3D-ben (személy szerint csak hagyományos 2D-ben láttam).

Olvasd tovább

21

Danny Boyle megrendezné a 28 nappal később harmadik részét

7 évvel ezelőtt mutatták be a 28 nappal később zombis filmet, Danny Boyle rendezése 82 millió dollárt termelt világszerte, a szép bevétel láttán érkezett a folytatás, a 28 héttel később más csak 64 milliót gyűjtött össze. A harmadik felvonásról lehetett hallani ezt-azt, ám ez idáig nem nagyon történt semmi a projekt háza táján. Alex Garland az első rész írója és a második producere nemrég azt mondta, hogy azért nem készülhet el a harmadik epizód, mert a jogok nem egy, hanem több ember kezében vannak és ezek a személyek már nem beszélnek egymással. Ha valami csoda folytán mégis szóba állnának egymással, akkor megvalósulhat a következő rész. A DreadCentral információ szerint valami mégis történt a franchise környékén, ugyanis Danny Boyle a 28 nappal később rendezője úgy tervezi, hogy maga dirigálja le az egyelőre cím nélküli folytatást.

 

3

Rhys Ifans törhet Pókember életére

Először sikeresen megtalálták Peter Parker megformálóját Andrew Garfield személyében, majd Gwen Stacy szerepére Emma Stone-t szerződtették le. A Hálószövő ellen azonban küldeni kell valakit, néhány napja Philip Seymour Hoffman nevét emlegették pletyka szinten és Venommal hozták összefüggésbe, ám ezt ez idáig nem erősítettek meg. Az Universal ma jelentette be, hogy a Falmászó (egyik?) ellenségét Rhys Ifans fogja eljátszani, azt azonban nem közölték, hogy a színész kit fog alakítani. Lehet akár Elektro vagy akár Mysterio, rengeteg lehetőség van.

A Pókembert Marc Webb fogja levezényelni, 2012 július 3-án kerül a mozikba az alkotás.

1

Fincher A tetovált lány főszereplőjének a kiválasztásáról

Rengeteg színésznő szóba jött A tetovált lány amerikai feldolgozának a főszerepére, még a svéd verzióban látott Noomi Rapace-t is megkörnyékezték, sőt  Yo-Landi Vi$$er dél-afrikai rappert is meghallgatták, míg végül a Rémálom az Elm utcában remake-ben megismert Rooney Marát szerződtették le a produkcióba. A forgatás már zajlik, a rendező David Fincher pedig ejtett néhány szót a szereplőválogatásról.

“Megnéztünk mindenkit. Tudom, hogy rengeteg szarság kering ezzel kapcsolatban, a:) azt se tudom, hogy valójában mit szeretnék, b:) már van elképzelésem, hogy mit akarok és csak kínzom az embereket. Na ezek egyike se igaz. Igen nehéz dolgunk volt megtalálni a megfelelő színésznőt, mivel az illetőt egyfajta titokzatosságnak kellett körbe lengenie, ráadásul olyasvalaki kellett, akivel működne is a film. Mara pedig nagyszerű választás volt. “-  mondta Fincher, majd folytatta – “Képes keményen dolgozni, az elé tett szövegeket is képes értelmezni, ráadásul a körülötte zajló dolgokkal is tisztában van. ” – hozzátette, hogy először eszébe se jutott Mara, a producer vetette fel az ötletet, majd megnézték a róla készült anyagokat, kezdve a bemutatkozó videójától kezdve A közösségi háló meghallgatásán készült felvétellel bezárólag. Fincher szerint Mara nem csak rendkívül eszes, de a kamera is szereti őt, majd a színésznőt Audrey Hepburnhöz hasonlította.

4

A Predatorsban Schwarzenegger átadta volna a stafétabotot

A Ragadozókban (Predators) elvileg benne lett volna Arnold Schwarzenegger is egy cameo erejéig, ám ez végül nem valósult meg, a készítők mégsem vették fel vele a kapcsolatot, mivel az ütemtervük eléggé kiszámíthatatlan volt, egy kormányzónak pedig már jó előre le kell fixálnia, hogy mikor ér rá.  Adrien Brody a film főhőse az MTV-nek azt mondta, hogy “volt egy verzió, aminek a végén valóban ott lett volna a Schwarzenegger. Valami olyasmi jelenet lett volna, amiben átpasszolja nekem a stafétabotot, miután karakterem bizonyította rátermettségét. Na ez igazán epikus lehetett volna.”

Korábban is volt egy ilyen stafétabot átadás-szerű jelenet, Az Amazonas kincse akciófilmben (The Rundown) kb 2 másodpercre tűnik fel Arnold, ennek pedig az lett volna az értelme, hogy ettől kezdve Dwayne Johnson tartja életben az akciófilm műfaját, csakhogy a “The Rock” inkább vígjátéki énjét csillogtatta ezt követően.

Szóba került a Predators folytatás is, Brody elárulta, hogy a Ragadozók kielégítő eredményt mutatott fel (125 millió dollárt termelt a mozikban világszerte), de egyelőre még nem beszélgetett Robert Rodriguezzel a sequelről.

 

5

Élet a multiplexen túl

1cc

Moziba járni valaha élő, közösségi élmény volt. De a lélektelen, büdös, cukros üdítőktől ragadó multiplexek egyre kevésbé tudnak versenybe szállni a szélessávú internettel és az egyre könnyebben megfizethető házi vetítőkkel. Miközben a zeneipar magáévá tette a letöltést, reneszánszát éli az élő zene és az előadók jobban keresnek mint valaha, addig a filmstúdiók körömszakadtáig igyekeznek fenntartani a régi rendszert és egyre nagyobb költségvetésű de egyre kisebb közös nevezőjű filmekkel igyekeznek elcsábítani minél több embert a kanpéról. Hollywood és a miltuplexek a 3D-ben látják a megoldást, amiért 30%-kal többet lehet kérni és – egyelőre – nem letölthető. Szerencsére vannak olyan független mozik, láncok és kezdeményezések, amik rájöttek, hogy nem feltétlenül a terméket kell manipulálni, hanem „élményt” kell nyújtani, amiért érdemes kimozdulni otthonról. Egyben megmutatják, hogy a multiplexen túl is van élet, és ez nem csak iráni művészfilmeket vagy dán szocio-drámákat jelent. Ti hajlandóak lennétek többet fizetni azért, hogy a mozi ne csak ilyen legyen?

2

Box Office: A nem túl erős hétvégén A közösségi háló vitte a prímet

Észak-Amerikában továbbra is A közösségi háló vezet, Wes Craven horrorja keveseket érdekelt, a Life as We Know It vígjáték sem hozott fényesen, a Secretariat lóversenyzős alkotás pedig kb. annyit hozott, mint anno A suttogó.

Új bemutatók:
Katherine Heigl továbbra is a romantikus filmekkel próbál hódítani, ez évben láthattuk őt a Killersben, ahol némi akció is volt, ám a közönséget nem igazán érdekelte, hogy miképp képes pisztollyal hadonászni. Josh Duhamel idén négy alkotásban tűnt fel, 2010-ben inkább a könnyedebb műveket részesítette előnyben, egyikkel sem aratott hangzatos sikert, ezek közül a Minden kút Rómába vezet vígjátékkal érte el a legtöbbet, 32 milliót termelt a film. Ők ketten a film elején még nem szívlelik egymást, ám mikor közös ismerősük elhalálozik nekik kell felnevelniük annak gyerekét. Heigl karrierjében a Life as We Know It 14,6 millió dolláros bevétel inkább csalódás, míg Duhamel részéről szépnek mutat (csak a Transformersekkel tudott nagyobbat hozni).
Greg Berlanti eddig forgatókönyvekkel bíbelődött, első és eddig utolsó rendezése tíz évvel ezelőtt került bemutatásra (The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy), ám a nézők és a kritikusok pontozásai is azt mutatják jobban tenné, ha a szkriptekkel foglalkozna a jövőben. Az imdb-n 4-6en áll, míg a Rotten Tomatoes-on 29 % az átlaga. Az USA Today szerint a két főszereplő között megvan a szükséges kémia, a film azért bukik el, mert a készítők elég kínosan próbálják a sitcomban megszokott elemeket vegyíteni a szomorú témával. A Boston Phoenix azt írja, hogy a film száz pere tele van kaki-pisi poénokkal, púzással, humorosnak szánt szövegekkel és egy előre látható végkifejlettel.

13

A Sin City 2 lehet Rodriguez következő filmje

Mikor látnak végre hozzá a Sin City folytatásához? Az első felvonást 2005-ben mutatták be, az eltelt 5 év alatt a színészek, Robert Rodriguez és Frank Miller is mást mondott a forgatás kezdetével kapcsolatban. Miller 2008-ban bizton állította, hogy 2009 áprilisában elkezdődhetnek a munkálatok. Azonban úgy tűnik, hogy Rodriguez mindennel foglalkozik, csak ezzel nem, jelenleg is inkább a Kémkölykök 4-et készíti.  A rendező elárulta, hogy valószínűleg ez lesz a következő filmje, Miller és ő maga dolgozik a forgatókönyvön és remélhetőleg hamarosan elkészülnek vele (jó munkához idő kell). Rodriguez elárulta, hogy Bruce Willist is újra vissza akarja hozni, annak ellenére, hogy karaktere elhunyt az első részben, a direktor egyszerűen csak azért szeretné, hogy benne legyen, mert annyira badass.

0

Forgasd újra kedvenc filmed egy jelenetét

Az „Akcióhős” pályázat mindenkinek szól, aki szereti a filmeket, a filmcsillagokat, szenvedélyes mozibolond, vagy akár egy pillanatig is eljátszott a gondolattal, hogy milyen lehet egy direktori székben ülni és azt kiáltani: felvétel indul! A UPC most arra buzdít, hogy ragadjon videót, kamerát, webkamerát vagy mobilt bárki, és mutassa meg a benne szunnyadó rendezőt! Nem kell feltétlen dollármilliós büdzsé ahhoz, hogy valaki eljusson Hollywoodba. Elég egy percnyi tehetség is.
A honlap itt található: http://www.akciohos.hu/

19

Matt Damon nélkül készül el a The Bourne Legacy

Az Universal erősen erőlködik, hogy összejöjjön a következő Bourne film, ám a stúdió kezdetben némi nehézségekbe ütközött, mikor Paul Greengrass lelépését követően Matt Damon nem nyilatkozott valami bizalomgerjesztően a visszatérésével kapcsolatban. A héten jött az info, hogy, hogy az eddigi részek írója, Tony Gilroy fogja levezényelni a negyedik felvonást, amely Bourne Legacy névre hallgat. Mostanra az is kiderült, hogy ebben biztosan nem láthatjuk Damont, mivel a karaktere, Jason Bourne nem is fog feltűnni a filmben.

“A forgatókönyv teljesen eredeti történettel fog bírni ” – magyarázta Gilroy a Hollywood-Elsewhere oldalnak, arra célozva, hogy a film már nem Robert Ludlum könyvén fog alapulni – “Nem szerződtetünk új színészt és még csak nem is reboot vagy vagy folytatás lesz. Senki nem fogja Matt Damont leváltani, egy teljesen új hőst mutatunk be az új fejezetben. A történet önállóan is meg fogja állni a helyét.” – mondta a rendező – forgatókönyvíró, majd folytatta – “Jason Bourne ugyan nem lesz jelen a filmben, de ettől ő még nagyon is életben van. Az első három felvonás történései szolgáltatták az alapot ehhez a részhez.”

7

Bogárriadó, jön a Csillagközi invázió negyedik része

A Starshiptroopersfans.net arról tájékoztatta a polgárokat, hogy el fog készülni a Csillagközi invázió negyedik része, információik szerint a produkció zöld utat kapott és hamarosan hivatalosan is megerősítik a hírt. A történetről egyelőre nem tudni sokat, de nem nehéz kitalálni, hogy az emberiség ismét a földönkívüli “bogarakkal” fog szembenézni. Ezúttal nem élőszereplős alkotást fognak összehozni, CGI animációs filmre számíthatunk, tehát az eddig szereplők maximum csak a hangjukat tudják kölcsönözni, ha karakterük belekerül a negyedik részbe.

Paul Verhoeven 1997-ben tette le az első részt az asztalra, amely csúnyán megbukott, 2004-ben azonban kijött a második rész, ami az előző 105 milliójához képest csak 7 millióba került (meg is látszott rajta), ez mozikba már nem került. Két évvel ezelőtt pedig befutott a harmadik is Starship Troopers 3: Marauder címen.