John Cusack augusztusban szerződött le A holló (The Raven) filmre, ma pedig Luke Evans és a Túl jó nő a csajom (She’s Out of My League) bombázója, Alice Eve lépett fel mellé a fedélzetre. Korábban Jeremy Rennert emlegették a filmmel kapcsolatban, ám az Oscar-jelölése után rengeteg projekttel szóba hozták a színészt, Evans fogja helyettesíteni őt. Az Edgar Allen Poe műve alapján készülő alkotásban Cusack játssza Poe-t, aki egy sorozatgyilkos nyomában lohol, hogy megmentse szerelmét a kegyetlen bűnöző karmai közül. Eve formálja meg Poe szerelmét, Cusack társát a nyomozásban pedig Evans alakítja.
A filmet James McTeigue, a V, mint vérbosszú (V for Vendetta) és a Nindzsa gyilkos (Ninja Assassin) rendezője készíti. McTeigue azt mondta, hogy a produkció nem Poe versének szó szerinti másolata lesz, a történet cselekményét az 1850-es helyezték és Baltimore-ban fog játszódni a sztori.
Nem esett szó a forgatás kezdetéről, valószínű, hogy nem heteken belül látnak hozzá a ugyanis Eve az ATM thriller munkálatain vesz részt, Evans pedig A három testőr (The Three Musketeers) helyszínén látható.
Hollywoodban hirtelen népszerű lett Hófehérke, 3 projektet is beterveztek. Francis Lawrence a Snow White and the Sevent fogja rendezni, ám erről mostanában nem sokat hallhattunk. Az Universal pedig a
Az Alien forgatókönyvén Damon Lindelof ügyködött, aki el is készült a művével és bemutatta Ridley Scottnak, illetve a stúdió fejeseinek és mindenki elégedett a szkripttel. A stúdió két fő szempontja az volt, hogy a költségvetés ne legyen az egekben, illetve ne R kategóriás, hanem PG-13-as alkotás szülessen. Tehát úgy tűnik Scott korábbi ígéretét mégsem tartja be, a rendező ugyanis azt mondta, hogy kemény és ocsmány lesz a rendezésében készülő két Alien film.
Lassan megoldódni látszik az MGM problémája és mivel Peter Jackson elvállalta a Hobbit rendezést így már csak egyetlen gondot kell elhárítani, a szakszervezetekkel kellene valamiképpen zöld ágra vergődni. Korábban már felmerült, hogy a két Hobbit 500 millió dollárba fog kerülni, ami nevetségesen magas összegnek tűnik első és sokadik hallásra is, ám a New Zeland Herald ma azt írta, hogy valóban ennyibe fog kerülni a produkció.
Évek óta próbálták megfilmesíteni Arthur C. Clarke egyik klasszikusát, a Randevú a Rámával regényt. Legutóbb még David Fincher volt érdekelt a rendezésben és Morgan Freeman lehetett volna a főszereplő, ám 2008 őszén azt mondták, hogy a tervezetből nem lesz semmi. Freeman az MTV-nek árulta el, hogy a produkció nem került teljesen parkolópályára, ő nagyon is szeretné megvalósítani a filmet. „Még nem kell leírni a projektet. Jelenleg is azon vagyok, hogy megpróbáljam összehozni a Randevú a Rámával filmet. Ennek el kell készülnie, csak azt kell kitalálni, hogy miképp valósítható meg. Nem is tudom mennyi ideje már, de talán 15 éve hogy várok egy jó forgatókönyvre. Azt gondolná az ember, hogy ez nem lehet ilyen nehéz, de valójában mégis.” – mondta Freeman – „Fincherrel még mindig beszélünk erről. Kemény dió, de ha egyszer sikerült feltörni, akkor onnantól kezdve már lehet valami a dologból.” – A színész hozzátette, hogy 3D-ben szeretnék elkészíteni az alkotást, az Avatar után ez egyértelmű.




Volt idő mikor Christopher Lambertnek voltak élvezhető filmjei, egykoron neve még nem jelentett egy B kategóriás DVD-re száműzött vackokkal. A színész még olykor tiszteletét teszi egy-egy mozifilmben, feltűnt a A Káosz Birodalmában (Southland Tales) és játszott Sophie Marceau rendezésében, a 401-es szoba titka (La disparue de Deauville) krimiben. Eléggé kevés az esélye annak, hogy valamennyire vissza tudjon kapaszkodni a középmezőnybe, de ez nem akadálya annak, hogy tiszteletét tegye egy megaprodukcióban, ugyanis benne lehet a Szellemlovas (Ghost Rider) folytatásában, a szerződést még nem írták alá, egyelőre csak az egyeztetés folyik. Most még nem tudni, hogy kit játszana az egykori hegylakó.