2

Eve és Evans a The Raven filmváltozatában

John Cusack augusztusban szerződött le A holló (The Raven) filmre, ma pedig Luke Evans és a Túl jó nő a csajom (She’s Out of My League) bombázója,  Alice Eve lépett fel mellé a fedélzetre. Korábban Jeremy Rennert emlegették a filmmel kapcsolatban, ám az Oscar-jelölése után rengeteg projekttel szóba hozták a színészt, Evans fogja helyettesíteni őt. Az Edgar Allen Poe műve alapján készülő alkotásban Cusack játssza Poe-t, aki egy sorozatgyilkos nyomában lohol, hogy megmentse szerelmét a kegyetlen bűnöző karmai közül. Eve formálja meg Poe szerelmét, Cusack társát a nyomozásban pedig Evans alakítja.

A filmet James McTeigue, a V, mint vérbosszú (V for Vendetta) és a Nindzsa gyilkos (Ninja Assassin) rendezője készíti. McTeigue azt mondta, hogy a produkció nem Poe versének szó szerinti másolata lesz, a történet cselekményét az 1850-es helyezték és Baltimore-ban fog játszódni a sztori.

Nem esett szó a forgatás kezdetéről, valószínű, hogy nem heteken belül látnak hozzá a  ugyanis Eve az ATM thriller munkálatain vesz részt, Evans pedig A három testőr (The Three Musketeers) helyszínén látható.

0

Tarsem Singh és Hófehérke

Hollywoodban hirtelen népszerű lett Hófehérke, 3 projektet is beterveztek. Francis Lawrence a Snow White and the Sevent fogja rendezni, ám erről mostanában nem sokat hallhattunk. Az Universal pedig a Snow White and the Huntsmant fogja elkészíttetni  amiben a vadász kiképzi Hófehérkét, így a hölgyemény képes felvenni a harcot bárkivel. A Relativity Media pedig Tarsem Singh-et szerződtette le a The Brothers Grimm: Snow White élére, a forgatókönyvet Melisa Wallack tette le az asztalra.

Singh utoljára 4 éve jelentkezett filmmel, akkor a Zuhanást (The Fall) láthattuk tőle, jelenleg az Immortals fantasy utómunkálatain ügyködik, látványos harcokat ígérnek, Thészeusz a görög istenek segítségével seregeivel összecsap a barbárok légióival, akiknek oldalán a titánok pusztítanak.

38

Scott és a stúdió is elégedett az Alien prequel forgatókönyvével – Irány a PG-13

Az Alien forgatókönyvén Damon Lindelof ügyködött, aki el is készült a művével és bemutatta Ridley Scottnak, illetve a stúdió fejeseinek és mindenki elégedett a szkripttel. A stúdió két fő szempontja az volt, hogy a költségvetés ne legyen az egekben, illetve ne R kategóriás, hanem PG-13-as alkotás szülessen. Tehát úgy tűnik Scott korábbi ígéretét mégsem tartja be, a rendező ugyanis azt mondta, hogy kemény és ocsmány lesz a rendezésében készülő két Alien film.

“Úgy gondolják, ha az eredeti Alient ma mutatnák be és kihagynák belőle azokat a bizonyos F-fel kezdődő szavakat (a fuck-ra gondol), akkor PG-13-as besorolást kapna. Az Alien amolyan Cápa-szerű film: Nincs benne szex és az erőszakos jelenetek többségét pedig nem láthatjuk.” – mondta egy bennfentes, arra célozva, hogy csak azt láttuk, ahogy földönkívüli lény lecsap, de azt már nem mutatták miképp végez az áldozattal. (És az emberből kirobbanó csöppség? Az smafu?)

A főszereplő kiléte még nem ismert, azonban Scottéknak van egy listájuk, rajta a szóba jöhető színésznők neveivel, a felsorolás élén Natalie Portman álldogál, őt próbálják meggyőzni, ha ez nem jönne össze akkor folytatják a másodikkal, aki nem más, mint Noomi Rapace.

16

500 millió dollárba kerül a két Hobbit

Lassan megoldódni látszik az MGM problémája és mivel Peter Jackson elvállalta a Hobbit rendezést így már csak egyetlen gondot kell elhárítani, a szakszervezetekkel kellene valamiképpen zöld ágra vergődni. Korábban már felmerült, hogy a két Hobbit 500 millió dollárba fog kerülni, ami nevetségesen magas összegnek tűnik első és sokadik hallásra is, ám a New Zeland Herald ma azt írta, hogy valóban ennyibe fog kerülni a produkció.

 A Gyűrűk ura három része csupán 300 millió dollárba került és olyan látványos alkotások voltak ezek, amire könnyedén rá lehetett volna mondani, hogy a duplájából hozták tető alá.  A Gyűrűk ura fényében az 500 millió tehát nem tűnik reálisnak, ahol egy-egy rész kijött 100 millió dollárból, a Hobbit első és második felvonása  külön-külön  250 millióba kerülne. Elég kevés produkció mondhatja azt el magáról, hogy ennél többe került, viszont ezek rendelkeztek olyan látványvilággal, mint pl. A két torony. Kemény pénzmosásnak lehetünk tanúi. Vagy csak Gandalf varázsolgatott a háttérben egy picit?

40

Milyen lett volna a Vissza a jövőbe Eric Stoltz-cal?

Minden idők legjobb trilógiái között tartják számon a Vissza a jövőben filmeket. Bizonyára tudjátok páran, hogy a főszerepet eredetileg nem Michael J. Fox játszotta volna, hanem Eric Stoltz. Öt hete zajlott a forgatás, mikor az alkotók úgy döntöttek, hogy ez így nem jó, valami hiányzik a főhősből, a stúdió pedig belement, hogy Stoltzot lecseréljék Fox-ra, aki már hozta a vártakat. Kevés olyan produkció van, ahol hetekkel később rúgnak ki egy központi karaktert játszó színészt, de itt ezt megtették. A Vissza a jövőben Blu-ray kiadásán található ez az anyag, ahol néhány pillanatra látható, hogy miképp festett volna Stoltz, Steven Spielberg és Robert Zemeckis pedig magyarázzák, hogy miért döntöttek így.

23

Freeman mindenképp szeretne randevúzni a Rámával

Évek óta próbálták megfilmesíteni Arthur C. Clarke egyik klasszikusát, a Randevú a Rámával regényt. Legutóbb még David Fincher volt érdekelt a rendezésben és Morgan Freeman lehetett volna a főszereplő, ám 2008 őszén azt mondták, hogy a tervezetből nem lesz semmi. Freeman az MTV-nek árulta el, hogy a produkció nem került teljesen parkolópályára, ő nagyon is szeretné megvalósítani a filmet. „Még nem kell leírni a projektet. Jelenleg is azon vagyok, hogy megpróbáljam összehozni a Randevú a Rámával filmet. Ennek el kell készülnie, csak azt kell kitalálni, hogy miképp valósítható meg. Nem is tudom mennyi ideje már, de talán 15 éve hogy várok egy jó forgatókönyvre. Azt gondolná az ember, hogy ez nem lehet ilyen nehéz, de valójában mégis.” – mondta Freeman – „Fincherrel még mindig beszélünk erről. Kemény dió, de ha egyszer sikerült feltörni, akkor onnantól kezdve már lehet valami a dologból.” – A színész hozzátette, hogy 3D-ben szeretnék elkészíteni az alkotást, az Avatar után ez egyértelmű.

1

Tron: Örökség tévéreklámok

Az alábbi tv spotokat a Tron: Örökség (Tron Legacy) főszereplője, Garrett Hedlund kommentálja végig. Hedlund az első részben megismert Kevin Flynn fiát játssza, aki szintén bekerül a virtuális térbe. Itt pedig újra találkozik apjával, de a találkozás nem lehet teljesen örömteli, ugyanis küzdeniük kell életükért. Ha sikeres lesz, akkor további folytatások várhatóak, ám ezekre már nem kell várni évtizedeket. Ugyanakkor láttunk már csúnyán elbukni 200 millió dolláros költségvetésű filmeket, ahol szintén arra építettek, hogy több millió ember kedveli a témát és azok biztosan beülnek a filmre. 2010-ben Robin Hood és a Perzsia hercege (Prince of Persia), tavaly a Terminátor 4 hasalt.

2

Újabbb képek a Conan forgatásáról

Megint kikerült a netre egy adag fotó a Conan forgatásáról, Marcus Nispel rendező jelenleg az utómunkálatoknál jár, így esélyes, hogy hamarosan érkezik egy teaser vagy valami hasonló, amiben végre megnézhetjük Jason Momoát akció közben és talán valamennyire leszűrhetjük, hogy mennyire állja meg a helyét a szerepben.

9

Baleset a Transformers 3 forgatásán – Űrdongó megsérül

Baleset történt (ismét) a Transformers 3: The Dark of The Moon  forgatásán. Az Autobotok jármű formájában dübörögnek éppen valamerre, hozzájuk csatlakozna Űrdongó is, ám egy rendőrségi járművel ütközött. Az utat ugyan lezárták, de a tiszt mégis erre vette az irányt, hogy hamarabb érjen egy bombariadó helyszínére.

Korábban egy statiszta sérült meg, aki agykárosodást szenvedett. (Elszakadt egy kábel, ami lazán kettévágott egy kocsit és pont abban ült a nő is.) A hölgy családja beperelte a stúdiót, akik minden bizonnyal könnyedén ki fogják fizetni a követelt összeget a film bevételéből.

A JustJaredre kikerült néhány fotó a forgatásról, ezeken Shia LaBeouf és Rosie Huntington-Whiteley látható kiöltözve.

7

További poszterek a Harry Potter 7-hez

A Warner nagyon ráállt a Harry Potter poszterekre, még négyet tettek közzé. A stúdió úgy döntött, hogy mégsem lesz 3D-s Potter utolsó kalandjának első felvonása, mert az ezzel való bíbelődés miatt kicsúsztak volna a határidőből, tolhatták volna a premiert. Ha meg elkapkodták volna, akkor elég otrombán nézett volna ki az egész.

1

Animációs sorozatként folytatják a Napoleon Dynamite-ot

A Napoleon Dynamite-nak a stúdió 44,5 millió dollárt köszönhetett (400 ezer dollár volt a büdzsé) 2004-ben, a mozik közönsége pedig megismerhette Jon Hedert, aki ezután többek között Will Ferrell mellett játszhatott a Jégi dicsőségünkben (Blades of Glory) és ezzel megismerhette milyen érzés átlépni a 100 millió dolláros bevételi határt.

Csoda, hogy a Fox Searchlight eddig nem folytatta a Napoleon Dynamite-ot, de ez a pillanat is elérkezett. Ám nem a mozikban lesz látható, sőt még csak nem is DVD-n, hanem a tévében egy 6 részes animációs sorozat formájában térnek vissza a szereplők. Íme az első kép

5

Lambert a Szellemlovas 2-ben

Volt idő mikor Christopher Lambertnek voltak élvezhető filmjei, egykoron neve még nem jelentett egy B kategóriás DVD-re száműzött vackokkal. A színész még olykor tiszteletét teszi egy-egy mozifilmben, feltűnt a A Káosz Birodalmában (Southland Tales) és játszott Sophie Marceau rendezésében, a 401-es szoba titka (La disparue de Deauville) krimiben. Eléggé kevés az esélye annak, hogy valamennyire vissza tudjon kapaszkodni a középmezőnybe, de ez nem akadálya annak, hogy tiszteletét tegye egy megaprodukcióban, ugyanis benne lehet a Szellemlovas (Ghost Rider) folytatásában, a szerződést még nem írták alá, egyelőre csak az egyeztetés folyik. Most még nem tudni, hogy kit játszana az egykori hegylakó.

A Szellemlovas 2-ben ismét Nicolas Cage játssza a főhőst, Ciaran Hinds az ördögöt alakítja, Violante Placido, Idris Elba és Johnny Whitworth is látható lesz a folytatásban.