Nagyszabású franchise-ba kezdett bele az Universal, tavaly közzétették, hogy filmet készítenek Stephen King népszerű hét részes Setét torony könyvsorozatából. Ron Howard elárulta, hogy olyasmiben törik a fejüket, ami eleddig nem volt. Az első filmet egy sorozat követné, majd jönne a második rész, amelyet szintén egy sorozatban folytatnának, végül befutna a harmadik és egyben utolsó mozis felvonás. Tehát a regényeket 3 filmben és két sorozatban dolgoznák fel. A főszereppel kapcsolatban szóba jött Viggo Mortensen, Christian Bale és Javier Bardem neve is, ám végül az utóbbi, azaz Bardem írhatja alá a szerződést. Az Oscar-díjas színésszel a tárgyalások legvégén járnak és most már biztos, hogy ő fogja eljátszani Rolandot, a főhőst. Ez azt jelenti, hogy Bardem jó időre kivonja magát a “piacról”, hiszen legalább 5 évig csak ezzel a figurával kel és fekszik, más alkotásban nem nagyon tud főszerepet vállalni, így a 23. James Bond projekt egyik gonoszát sem fogja tudni eljátszani. Bár még az is megeshet, hogy az első rész nagyot zakózik és akkor a készítők kukázhatják a folytatásra vonatkozó elképzeléseiket. Erre azonban ne is gondoljunk. Az is jelzi, hogy Bardem biztosan elkötelezi magát a tervezett mellett, hogy a rendező, Howard már a mellékszereplőkre koncentrál.
Szeptemberben indul az első rész forgatása Howard vezénylete alatt, aki ezt követően a sorozatot is megcsinálja. Akiva Goldsman jegyzi a forgatókönyvet és producerként is kiveszi a részét a munkálatokból.
King Setét torony regényeinek a főhőse Roland, aki már régóta egy boszorkánymester nyomában lohol, végezni akar vele, így eljuthat a Setét Toronyhoz. A feketébe öltözött fickó több csapdát is állít Rolandnak és különös módon figyel arra, hogy üldözője ne veszítse el a nyomát.