8

Líbiában életét vesztette Tim Hetherington, a Restrepo társrendezője

Tim Hetherington, a sokak által agyondícsért Restrepo háborús dokumentumfilm társtrendezője éppen Líbiában forgatott az országban zajló eseményekről amikor egy aknavetőből kilőtt halálos lövedék végzett vele. Hetheringtonék Miszuráta városában tartózkodtak, mikor a két ellenséges fél, a kormányerők és a felkelők összecsaptak.  Az ABC információja szerint a vele lévő  Chris Hondros fotós is életét vesztette, a New York Times viszont úgy tudja, hogy a férfi él, ám életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba és és súlyosan károsodhatott az agya is. A forgatócsoport másik két tagja, Michel Brown és Guy Martin is megsérült, de ők kisebb sebekkel megúszta.

A Restrepo Afganisztánban játszódott és egy szakad egész évét mutatják be. Az alkotást Oscarra jelölték.

2

The Devil’s Double poszter

A valós történeten alapuló The Devil’s Double filmhez kikerült a netre egy poszter. Dominic Cooper játssza a főszerepet, azaz Latif Yahiát, Szaddam Husszein egyik hadnagyát. A katonát a palotába kéretik, ahol az a feladat várja, hogy Szaddam szadista fiának, Uday Husszeinnek az alteregója legyen. A férfinak nem volt más választása, mivel ha nemet mond, akkor családját kivégzik. A rendezői teendőket Lee Tamahori, a Halj meg máskor (Die Another Day) alkotója látta el.

9

Újabb X-Men: Az elsők előzetes

Még egy nemzetközi X-Men: Az elsők előzetes látott napvilágot, ebbe néhány új, eddig nem látott képkocka is bekerült. Így például láthatjuk a fiatal Eriket is. Nem kell már sokat várni arra, hogy megalakuljon az X-Men. A folytatást betervezték és állítólag jön az X-Men negyedik része is.

35

Emlékeztető: Holnap lesz az Ítélet Napja

James Cameron twitterén jelezte, hogy a Skynet kedden 20 óra 11 perckor életre kelt.

Az 1984-es filmből kiderül, hogy a Skynet 1997 augusztus 4-én világuralomra tör, robotjai kiírtják az emberiség nagy részét, a maradék pedig elszántan küzd a túlélésért, élükön John Connorral. A Gépisten tudatra ébredését sikerült picit eltolni, méghozzá 2004. július 24-re. Ezt követően megint történt egy kis csúszás, így elvileg amerikai idő szerint tegnap este a Skynet “felébredt”. Holnap pedig eljő az Ítélet Napja.

Cameron ugyan megjegyzi ahelyett, hogy attól félnénk, hogy a gépek vennék át az irányítást, jobban kéne aggódni a globális felmelegedés miatt.

9

Diesel Terminátor lesz?

Nemrég Justin Lin neve merült fel a következő Terminátor filmmel kapcsolatban, mint kiderült a rendező valóban érdekelt a produkcióban. Korábban már elmondta, hogy a Terminátor filmeken nőtt fel és tudja, hogy mi kell ebbe a franchise-ba, ezért elbeszélgetett Arnold Schwarzeneggerrel. Lin nagyon szeretné összehozni az ötödik kalandot, de csak a megfelelő emberekkel. Egyelőre van több más tervezet az asztalán, így a Skynet most még pihenhet.

A Moviehole-nak alkalma nyílt beszélni Linnel, aki elárulta, hogy Vin Diesel lehet az egyik szereplő. A rendező a Halálos iramban utóbbi két felvonásában dolgozott együtt a színésszel, bár Diesel még cameozott a Tókió hajszában. “Dumáltunk a Terminátor mitológiáról, szerintem ő igazán jó ember és remek színész. Nagyon szerettem vele dolgozni, szóval bármit is csinálok, azt általában megvitatom vele. “- Szóval ezek szerint elképzelhető, hogy  a kopasz “nagyerős” játszani fog a T5-ben? Lin nem adott egyértelmű választ, elintézte egy “Egyáltalán nem kizárt.” mondattal.

Mellesleg négy éve még Diesel nevét emlegették a T4 kapcsán, azonban mégsem bukkant fel halálosztóként.

0

DeWitt, Thirbly és Krasinski a Nobody Walks drámában

Ry Russo-Young, a You Wont Miss Me dráma rendezője készítheti el a Nobody Walks filmet, amelynek forgatókönyvet Lena Dunhammel közösen vetették papírra. Dunham írta és rendezte a Creative Nonfictiont és Tiny Furniture-t, amelyek kisebb költségvetésű alkotások voltak és az újabb dráma is hasonló büdzsével fog rendelkezni.

A főbb szerepekben Rosemarie DeWitt, John Krasinski és Olivia Thirbly fog játszani, legalábbis őket nézték ki az alkotók és egész jó úton haladnak a tárgyalások, hamarosan a szerződést is aláírhatják. A film egy los angeles-i család egy hetét fogja bemutatni, akik meghívnak magukhoz egy karizmatikus fiatal művészcsajt, aki azonban teljesen felforgatja addigi életüket.

4

Feige a Marvel filmek jövőjéről

Kevin Feige, a Marvel Studios vezére a D23 Magazine-nak adott interjújában arról beszélt, hogy tervezgetik az Amerika Kapitány és a Thor folytatását. Szerinte az X-Men filmekkel egy új korszak kezdődött a Marvel életében, a Vasemberrel pedig szintén elindult valami új, ezúttal viszont már a Marvel Studios berkein belül készülnek az új művek “A Bosszú Angyalai lesz a következő nagy lépés. Összegyűlnek a főbb karakterek, ez lesz a tetőpontja mindennek, amit előtte láthattunk. Ez megint egy teljesen új korszakot nyit a filmjeink történelmében.” – mondta Feige, majd a jövőbeli tervekről is ejtett néhány szót. “Thor újabb kalandok elé néz, Amerika Kapitány pedig a modern világban fog tevékenykedni a következő filmjében. Reméljük, hogy a többi karaktert is be tudjuk mutatni – Fekete Özvegy, Sólyomszem, a kémszervezet S.H.I.E.L.D. – mindegyik méltó és érdemes arra, hogy egy saját produkciót kapjon. Rengeteg karakterünk van, éppen tervezgetjük a mozis debütálásukat: bemutatnák a harcművészetek világát, a kozmikus űrkalandokat, Dr. Strange-et és a Marvel Világegyetem mágikus oldalát. Sok-sok történeten gondolkoztunk. “

Ki ne nézné meg, ahogy az Özvegy szétrúgja több tucat ember fenekét? A S.H.I.E.L.D.- ből pedig akár egy háborús filmet is össze lehetne hozni, amolyan G.I. Joe-szerű alkotás, földön, vízben, levegőben folynának az ütközetek. Rengeteg űrkaland volt, jöhetne akár Thanos és a Végtelen kesztyű vagy a Titkos háborúk, ezekről azonban most még csak álmodozhatunk.

4

Affleck következő rendezése az Argo lesz, főszerepet is eljátssza

Miután A tolvajok városa (The Town) szépen termelt a mozikban Ben Afflecket több film rendezői székébe is bele szerették volna ültetni, majd az Argo mellett horgonyzott le. Most már biztosnak tűnik, hogy ezt fogja megcsinálni és a főszerepet is el fogja játszani. A produkció egy újságcikken alapszik, amely 2007-ben látott napvilágot, ebben az 1979-es teheráni túszdrámáról esett szó.

Az irániak megszállták a nagykövetséget, mire a  CIA gyorsan kidolgozott egy mentőakciót. Egy nem létező hollywoodi produkciós cég munkatársainak adták ki a diplomatákat, akik Iránban mennek helyszínt keresni egy nagy költségvetésű sci-fihez. Még forgatókönyvet és concept artokat is fel tudtak mutatni, sőt még irodája is volt az állítólagos gyártócégnek. A politika thriller egyik producere George Clooney lesz. Én már csak azt várom, hogy mikor jelentik be, hogy megfilmesítik a CIA által kreált sci-fi forgatókönyvét is.

3

Fast Five interaktív előzetes

Mostanság egyre gyakoribbá válnak az interaktív előzetesek, ezúttal az Universal örvendeztette meg a Halálos iramban: Ötödik sebességre várókat ilyesmivel. Az aszfaltszaggató franchise franchise újabb felvonására már nem kell sokat várni, Amerikában április 29-én kerül a mozikba, hozzánk május 5-én száguld be.

4

Bőrpofa 3D-ben tér vissza

Tobe Hooper 1974-ben mutatta be Bőrpofát, akinek kedvenc hentelőeszköze a láncfűrész volt és Texasban tevénykedett. A texasi láncfűrészes mészárlás 4 részt élt meg, 1994-ben zárult le úgy-ahogy a franchise. Majd a Platinum Dunes újra elővette a horrorikont és Marcus Nispel segedelmével újrakezdték az egészet. A remake-ben Jessica Biel menekült a borzalmak elől, a a mozikban 107 milliót dollár termelt a 9,5 millióba került film. Folytatás? Naná. Jonathan Liebesman rendezése már az előzményeket taglalta kevesebb sikerrel. A 16 millió dollárba került horror csak 51 milliót kapart össze a filmszínházakban.

A láncfűrész csak időlegesen hallgatott, újra berreghet, mivel John Luessenhop fog beleülni a simán csak Leatherface 3D-re keresztelt folytatás rendezői székébe. A forgatókönyvet Debra Sullivan, Adam Marcus és Stephen Susco írták, a történetről sokat nem árultak el, csak annyit tudni, hogy ott indítanak, ahol Tobe Hooper eredetije abbamaradt.

Luessenhop tavaly a Tökéletes bűnözők (Takers) thrillert szállította, előtte pedig A fogoly drámát (Lockdown) tette le az asztalra.

14

Gordon-Levitt zsarut fog játszani a Batman 3-ban

0jglJoesph Gordon-Levitt már hetek óta a The Dark Knight Rises fedélzetén tartózkodik, úgy hírlett, hogy Alberto Falconét fogja játszani, ezt azonban megcáfolták. Marion Cotillard nevét is emlegették, ám a színésznő felbukkanására sokan nem láttak esélyt, terhessége miatt nem sok valószínűsége volt, hogy mégis látható lesz az alkotásban.

A Warner véget vetett a találgatásoknak, hivatalosan is bejelentették, hogy Gordon-Levitt John Blake-et kelti életre. A karakter Gordon felügyelő irányítása alatt ténykedik és különleges feladatot fog ellátni. Cotillard mégis benne lesz a folytatásban, Miranda Tate bőrébe bújik bele, aki a Wayne Enterprises igazgatói tanácsában foglal helyet és főnökének segít abban, hogy az üzlet zökkenőmentesen haladjon. Arra szeretné rábeszélni Wayne-t, hogy édesapjához hasonlóan folytassa a jótékonykodást, törődjön az emberekkel. (Ha tudná…)

A hivatalos bejelentés után persze újabb pletykát szült. Felmerült, hogy Tate valójában Talie al Ghul, aki számára az csak egy jó álca, hogy az igazgatói tanácsban ténykedik. Így próbál közelebb kerülni Wayne-hez, hogy aztán kegyetlen bosszút álljon rajta. Eddig nem érkezett olyan info, hogy Puzsér Róbertet felkérték-e volna szakértőnek vagy bárhogy belefolyna a munkálatokba.

Zárásként alább egy rajongói posztert láthattok, amelyet nemrég kaptam.

3

Chris Morgan írja a Halálos iramban hatot

A harmadik Halálos iramban rész csöppet gyengécske bevételt hozott, azonban a negyedikre visszahozták az első felvonásban megismert főbb karaktereket és a franchise legsikeresebb darabja lett. Az ötödik nyáron kerül a filmszínházakba, amihez ismét ismerős arcokat sikerült megnyerni, az Universal máris felkérte Chris Morgant a következő Halálos iramban megírására.

Morgan olyan szerződést kötött a stúdióval, hogy nekik kell bemutatnia először a forgatókönyveit és ha a fejesek nemet mondanak rá, akkor átviheti másik helyre. Morgan veti papírra a Bakugan szkriptjét és azt pletykálják, hogy a következő Terminátor film is az ő tollából fog származni.