3

Gainsbourg lesz von Trier erotikus filmjének a főszereplője

Az  év első felében derült ki, hogy Lars von Trier következő filmjének a témája az erotika, illetve a nimfománia kerül terítékre. De ki lehetne az, aki a rendező kedvéért képes lenne ledobni magáról ledobni a textílt és egy több percen keresztül zajló forró szeretkezést bevállalni? A válasz: Charlotte Gainsbourg. Úgy tűnik, hogy ő lesz a főszereplője a The Nymphomaniac főszereplője, a hölgy és a rendező jól ismeri egymást, együtt dolgozhattak az Antikrisztus (Antichrist) és a Melankólia (Melancholia) filmeken.

A produkció a nők szexuális ébredésére fókuszálni, bemutatná, hogy a nő mikor fedezi fel az erotikát. Von Trier a születéstől kezdve egészen 50 éves korig mutatná be a folyamatot, művét nyolc fejezetre bontaná. A rendező szándéka szerint a The Nymphomaniac két verzióban kerülne a mozikba, egy softcore a nagyobb közönség számára (von Triernek van nagyobb rajongótábora?), illetve egy hardcore. Rengeteg szexjelenetre számíthatunk, de az ígéretek szerint azért bőven lesz benne filozofálás is.

1

Még egy Paranorman előzetes

Szemkápráztató 3D-ben (legalábbis a trailer állítása szerint) nézhetjük a Paranorman animációs filmet. Hogy mikor? Augusztusban. Ejj, ejj, már túl vagyunk két előzetesen és még van hét hónap hátra, túl korán kezdték a marketinget. Bízzunk benne, hogy van még bően puskapor a stúdió tarsolyában és nem durrantotta el az összes érdekességet a produkcióval kapcsolatban. A történet főhőse Norman, aki képes látni a holtakat és csak ő tudja megmenteni faluját egy évszázados átoktól.

11

Az év legjobb filmjei a los angeles-i, bostoni és a new york-i kritikusok szerint

top10Az év vége közeledtével megszaporodnak a “Szerintünk ezek a filmek voltak legjobbak idén” listák. A los angeles-i filmkritikusok is összedugták a fejüket, aminek végeredménye az lett, hogy az Utódokat jelöltek meg az év legjobbjaként, a legjobb rendező pedig Terrence Malick lett. Ezzel szemben a bostoni kollégáik szerint 2012-ben A művész fekete-fehér produkciónál jobb nem született, sőt így vélekedtek a new york-i internetes kritikusok is és mindkét társaság szerint Albert Brooks volt a legjobb férfi mellékszereplő. Az Amerikai Filmintézet is közzétette mely mozifilmek és sorozatok volt a legkiemelkedőbbek idén. A listákat alant láthatjátok (az odeon.hu oldalról másoltam be).

Olvasd tovább

15

A Men in Black 3 előzetese

2009-ben döntött úgy a Sony, hogy itt az ideje a Sötét zsaruk visszatérésének. Októberben Etan Cohent állították rá a forgatókönyvre, majd a dolgok akkor lendültek be igazán, mikor Will Smith rábólintott arra, hogy ez legyen a következő filmje. 2010 májusában jelentették be, hogy Barry Sonnenfeld ül a rendezői székbe. Júniusban David Koepp látott hozzá átírni a szkriptet, ezt követően Jeff Nathanson is dolgozott a történeten.

A forgatáshoz 2010 novemberében láttak hozzá, bár a forgatókönyv nem állt még készen, Karácsony táján ezért félbe is szakadt a forgatás és áprilisban tudtak csak ismét nekiugrani . A huzavona végül rendesen megdobta a költségvetést, állítólag 210 millió dollárt tapsoltak el a filmre. Alec Baldwin kénytelen volt good bye-t inteni, mivel a halasztás áprilisban már nem tudott időt szakítani arra, hogy megjelenjen a munkálatokon, más elfoglaltsága akadt.

Emma Thompson játssza Oh ügynököt, fiatalkori énjét Alice Eve formálja meg, Josh Brolin pedig Tommy Lee Jones 1969-es verzióját alakítja. A történet nagy része ugyanis 69-ben játszódik, Smith visszautazik az időben, mivel ez az egyetlen esélye, hogy megmentse K ügynököt és a világot.

 

9

A Trónok harca 2 évadának teasere

George R. R. Martin regényéből készült Trónok harca az év egyik legjobb sorozata volt, tele érdekes karakterekkel és olyan fordulatokkal, amelyeken csak pislogott a néző. Egyszerűen lehetetlen volt nem kedvelni Peter Dinklage figuráját, Jack Gleeson pedig kiválóan hozta a pökhendi, nagyképű trónörököst, de mindenkiről csak jót lehetne mondani. 2012-ben érkezik a második évad, ami remélhetőleg gyűjt még pár millió rajongót és borítékolhatóan hoz pár elismerést vagy szobrocskát.

5

Trancsírák poszter

Néhány héttel ezelőtt a Ristretto Distribution úgy döntött, hogy nem maguk választanak magyar címet a Tucker and Dale vs Evil horror-vígjátéknak, hanem a közönségre bízzák. A facebook oldalukon is be lehetett dobni a kiötlött elnevezéseket, végül úgy döntöttek, hogy mind közül a Trancsírák (bár azért a Lincs, ami nincset is fontolóra vették) viszi a pálmát.

Mielőtt mindenki helyből hanyattvágná magát meg kell említeni, hogy a produkció a cím ellenére egy igen szórakoztató alkotást takar. A készítők a horrorfilmek közhelyeit fordították ki, itt az unszimpatikus figurák, a koszos parasztnak tűnő fickók  az ártatlanok, az erdőbe érkező, szórakozni vágyó fiatalok pedig egyik félreértett helyzetből csöppennek a másikba, önmaguk hülyesége miatt lassan fogyatkozni kezdenek, Tucker és Dale pedig meglepődve és ijedten pislog maga elé. Íme a magyar poszter, vagyis vélhetően ez lesz.

0

8 részes sorozat a Amazing Adventures of Kavalier & Clay-ből?

2000-ben jelent meg az Amazing Adventures of Kavalier & Clay, nem sokra rá merült fel, hogy filmet kellene készíteni Michael Chabon Pulitzer-díjas regényéből. A történet egy zsidó unokatestvérpárra fókuszál, akik a második világháború alatt kiadnak egy képregényt, amely hatalmas népszerűségre tesz szert, rengeteg országba eljut és mindenhol sikert arat.

Úgy 2004 táján lépett a fedélzetre Stephen Daldry, majd Natalie Portman, Andrew Garfield és Tobey Maguire jött szóba lehetséges főszereplőként. Azonban a tervezet soha nem került forgatás közeli állapotba. A Collider oldalnak alkalma nyílt arra, hogy interjút készítsen Daldryval, szóba került a Chabon adaptáció is. A rendező elárulta, hogy már nem filmként képzeli el a Kavalier & Clayt, szerinte sokkal jobban működne a dolog, ha az HBO berkein belül elkészíthetne az alapanyagból egy 8 részes minisorozatot. Egy bökkenő van, hogy a jogok nincsenek a birtokában és felmerül a kérdés, hogy a Paramount hajlandó lenne-e arra, hogy lemondjon róla.

5

Box Office: Gyenge Szilveszter

Észak-amerikai box office:

Új bemutatók:

0nyeAz idei Szilveszter érdeklődés hiányában elmarad – juthatna eszünkbe a Szilveszter éjjel által produkált bevételről. Amíg a közönség a Valentin nap esetében szépen bekajálta a több szálon, sztárokkal telenyomott romantikus vígjátékot, addig az emberek Szilveszter éjjel esetében már sokkal elővigyázatosabbak voltak. Ráadásul a Valentin nap pont jókor volt pont a megfelelő helyen, amikor az emberek többsége sokkal romantikusabb hangulatban van. Ráadásul Garry Marshall új filmjéről alig hallani pozitív visszajelzéseket, az imdb-n 4,7-en áll, a Rotten Tomatoes-on pedig 6 %-os az átlaga (a héten volt 3 % is). 13,7 millió dollár sikerült összekaparnia, ezzel szemben a valentinos produkció 56 millió dollárt produkált. Érezhető a különbség? Legalább a Warner nem gondolkodik el azon, hogy esetleg Húsvétra is egy hasonló művel rukkoljon elő.

13

Csizmás, a kandúr (Puss in Boots)

 

Ha már Csizmás Kandúr nem lehet elmenni szó nélkül a Shrek mellett sem. Jó pár évvel ezelőtt a DreamWorks gondolt egyet és egy puhos, fingó-böfögő csúnyaság mellé bepakolt egy rakás ismert karaktert a klasszikus mesék világából, de e mellett a humorral sem spóroltak, Shrek első kalandja kicsiket és nagyokat egyaránt megnevettetett. A folytatásban új karakterrel örvendeztették meg a nagyérdeműt, színre lépett Csizmás kandúr, aki szintén egy ismert mesehős, mellékszereplőként sok vidám percet szerzett. Sajnos a stúdió eljutott arra a szintre, hogy a szórakoztatni akarás helyett inkább az lebegett a szemük előtt, hogy minél jobban meg több zöldhasúval pakolják meg feneketlen pénztárcájukat. Szomorú, de a Shrek negyedik felvonása már a nézhető kategóriába sem csúszott bele, kedvenc ogrénk nem fejezte be szépen mozis pályafutását. Mindenesetre a cicus kapott egy esélyt, kár volt.

31

Ütős Batman poszter

The Legend Ends! Mit gondoltok, Christopher Nolan úgy fejezi be az általa felélesztett franchise-t, hogy a stúdiónak komoly problémát fog okozni, hogy miképp hozza el ismét a sötét lovagot a vásznakra? Egy biztos, a Denevérembernek nem lesz könnyű dolga Bane-nel.

0

The Motion Pictures of 2011

Újabb élvezetes videóanyag került ki a netre, amely 2011 filmjeiből mutat be pár másodpercet. A videó készítője a következő megjegyzést írta művéhez: “Rengeteg film készült idén, de képtelenség, hogy egyetlen videóban bemutathassam az összeset. Lehetetlenség lenne normálisan összevágni. De azért a legtöbbjük helyett kapott, pontosan 226.” Egyébként 2 hónapot vett igénybe a munka.