Észak-Amerikai box office:
A stúdiók folyamatosan keresik azokat a regénysorozatokat, amelyekből profitképes franchise-t lehetne faragni. Rengeteg próbálkozás fulladt kudarcba, de a Harry Potter és az Alkonyat filmek elég szépen tejeltek és most melléjük Az éhezők viadala is beállhat. Ezzel át is veheti a stafétabotot, hiszen Potternek vége, Belláék pedig idén fejezik be a szerelmes szenvelgést. A Lionsgate előre ivott a medve bőrére, a folytatás forgatókönyvéhez már hozzáláttak és a bemutatót 2013-ra ígérték. Alaposan nyomatták a marketinget, sok tíz milliót költöttek rá, de nem tolták olyan serényen az ember arcába a filmet, mint más szuperprodukciókat. Sőt, ugyan mutogattak pár jelenetet, de a közzétett anyagokban (a trailerekben is) a viadalról és annak fejleményeiről nem spoilereztek.
Számítottak a sikerre, de néhány héttel ezelőtt talán még ők is merésznek vélték volna a több, mint 150 millió dolláros nyitóhétvégét. Potter első kalandja 90 millióval indított, az Alkonyat első felvonása pedig úgy 70 millióval startolt el, szóval ha nagy is az érdeklődés bődületesen sok összeget nem szedtek össze. Aztán kiderült, hogy elővételben rettenetesen sok jegyet sikerült értékesíteni és jöttek a találgatások, az elvárások pedig egyre nőttek és nőttek, aztán megnyugodva dőlhettek hátra a fejesek hallván a pénztárgépek folyamatosan csilingelését. A nézők is kedvelik (imdb-n 8-as felett jár), a kritikusok többségének is kedvére való volt a film (Rotten Tomatoes 86 %), szóval nagyon úgy fest a helyzet, hogy bőven 300 millió felett teljesít a produkció.




Néhány hónappal ezelőtt jelentették be, hogy elkészül a Carrie horror remake-je, amelyet egyelőre Stephen King nem támogat, mivel szerinte totál felesleges megcsinálni a filmet. De talán ha David Lynch vagy David Cronenberg ülne a rendezői székben, akkor máris más lenne a dolog. Az MGM azonban egyik Davidet se kérte fel, Kimberly Peirce dirigálhatja le a remake-et.
A Warner újabb franchise-t szeretne elindítani, úgy gondolták, hogy John Twelve Hawk regénysorozata, a Fourth Realm pont megfelelő lesz számukra. Az utazó címre hallgató első regényből készítenének először filmet, keresik a megfelelő forgatókönyvírót hozzá.
Sacha Baron Cohen a Borattal elérte, hogy Kazahsztán idegenforgalma egy időre felvirágozzon, mellesleg az általa megformált kazah riporter marhaságain milliók röhögtek és sokan bosszankodtak. A filmben Borat előadja a kazah himnuszt, ami természetesen egy átköltött változat volt és köszönő viszonyban sem volt az eredeti verzióval.