2003-ban mutatták be a Fenegyerek (DareDevil) filmet, valahol itt kezdte Mark Steven Johnson elérni, hogy a képregények kedvelői sikítófrászt kapjanak neve hallatán. A Fox egy ideig gondolkodott a folytatásban, majd a reboot mellett döntött. Túl sok fejlemény nem látott napvilágot, kivéve, hogy David Slade, a 30 nap sötétség (30 Days of Night) rendezője dolgozik a projekten.
Teltek-múltak a hónapok, de a Fenegyerek háza tájáról nem szivárgott ki semmi. Majd kiderült, hogy Slade a Hannibal Lecter sorozathoz szegődött el és teljes figyelmét lekötik az előkészületek. A rendező twitterén a következőket írta a vak igazságosztó hős rajongóinak: “A helyzet az, hogy nem igazán tudok újdonsággal szolgálni a Fenegyerek filmmel kapcsolatban. Meg szeretnénk csinálni, de túl lassan haladunk vele és csak untatnálak titeket a részletekkel. Jelenleg a Hannibalra összpontosítok, remélhetőleg ezután újra mozgásba lendül az FGY tervezet.”
A Foxnak sietnie kellene, hiszen ha idén nem látnak hozzá a forgatáshoz, akkor a jogok visszaszállnak a Marvelre. Valljuk be, sokkal jobb lenne, ha stúdió képes lenne elengedni Fenegyereket. Minek sietni? Az Universal is sietve dobta össze a Szellemlovas folytatását, nehogy elveszítse a jogokat. És mi lett a végeredmény?


Négy éve jelentették be, hogy Tobey Maguire főszereplésével elkészül az Afterburn képregény mozis verziója. 2010-ben Maguire Gerard Butlernek adta át a stafétabotot, a rendezői székbe Antoine Fuqua huppant bele. A forgatás csak nem indult be, pedig Christian Gudegast, a Túl minden (A Man Apart) írója letette az asztalra a forgatókönyv kipofozott változatát. A stúdió annyira nem volt megelégedve a munkájával, felhívták Tommy Wirkolát, hogy vegye kezelésbe a szkriptet és egyúttal bevállalhatná a rendezői feladatokat. Wirkola a Náci zombik (Dead Snow) norvég horror-vígjátékkal szerzett hírnevet, majd a Hansel and Gretel: Witch Hunters fantasy-t készíthette el.
Akárcsak Hófehérke vagy Pán Péter Óz is eléggé felkapott mostanság az Álomgyárban. Sam Raimi már az utómunkálatoknál jár, John Boorman is tervezett nemrég egy animációs film és Drew Barrymore asztalán is akad egy tervezet. Mind közül a leghamarabb a Will Finn és Dan St. Pierre rendezésében érkező animációs alkotás fut be, amelyre akár folytatásként is lehet tekinteni.
Tom Hardy formálja meg Bane-t a következő Batman filmben, aki a sötét lovag méltó ellenfele lesz és mind lelkileg, mint fizikailag alaposan meggyötri a főhőst. A színész az Entertainment Weeklynek beszélt karakteréről, elmondta, hogy Bane-t össze sem lehet hasonlítani Jokerrel.
A Hammer Films szép sikert ért el A fekete ruhás nő (The Woman in Black) horrorjával, szépen be is jelentették a második részt. De nem csak ez az egyetlen produkció formálódik a cég falai között, Jared Harrist szerződtették le a The Quiet Ones tervezetre.
