Írta Doggfather
Hogy a Végre Péntek sorozatot befejezzem, még egy bejegyzés van hátra, 2007-ben csináltak egy 8 részes animációs sorozatot is a Péntek trilógiából, ennek Ice Cube már „csak” a producere lett. Az animáció hangjait mind profi színészek adták. Az MTV2-őn adták le először, dvd-n is megjelent. A New Line és a Cube Vision készítette ezt is. Kevin Lofton rendezte, aki egész életében animációkkal foglalkozott, de rendezése ez az egy sorozat volt.
Főleg az első rész karakterei térnek vissza, és visszatér a kultikussá vált Smokey is. Nem egybefüggő, hanem önálló részeket tartalmazó sorozat, Craig és Smokey mindenféle kalandokba keveredik a gettóban. Amolyan Friday 1,5 ez a sorozat, ahogy a Clerks animáció is Clerks 1,5 volt.



A sorozat 6 részt ért meg, Dante, Randal, és Jay és Néma Bob a szereplők benne, hangjukat az eredeti színészek adták. 2000-ben készült/adták le az ABC-n az első két részt, aztán törölték, 2002-ben pedig a Comedy Central-on adták le egészben. (fenn van a youtube-on, bárki rákereshet.) Eredetileg lett volna folytatása, illetve volt még ötlet további részekre, de azok nem készültek el. Amolyan átmenet, folytatás az első rész és a második rész között. Az embernek az-az érzése, hogy Smith-nek volt egy-két őrült párbeszédre ötlete és ezekből lett 6 animációs rész. Amolyan vázlatok, tervek a folyamatosan készülő Clerks 2-höz. Az animációs sorozatban majd minden rész azzal kezdődik, hogy Dante otthon alszik, felveszi a telefont, és siránkozik, hogy neki ma be se kellene lennie, de aztán csak elindul dolgozni. Ott aztán a legváltozatosabb dolgok történnek velük. Részletesebben nem akarok írni róluk, mert annyira spoiler lenne akármi, hogy megölné a sorozat élvezhetőségét.
Kezdjük egy legendával, állítólag ezt a filmet lopták el az amcsi tékákból a legtöbbször. És hogy miért? A főszereplője, és írója is egyben Ice Cube (az első részt még DJ Pooh-val közösen írta), a rapperből lett színész, akinek eddigre már komoly sikerei voltak a fekete filmek világában nagyon jól elkapta a fekete fiatalok egy napját, az ő gondjaikat, napjukat. Rendezője pedig F Gary Gray akinek a Törvénytisztelő polgárt is köszönhetjük később, de ez volt az egyik első filmje. A film akkora sikert aratott, hogy két folytatást is megért (Péntek esti gáz, és Már megint Péntek címmel, illetve egy animációs sorozat is lett belőle jelenleg tervezik a negyedik Utolsó Péntek című részt.) Egy sorozatban 4 egymást követő pénteken mutatom be a filmeket, ez az első.
2006-ban elérkezettnek látta az időt Kevin Smith, hogy mozivásznon folytassa első, és egyben korszakalkotó filmjét, a Shop Stop-ot. Most már volt rá 5 Millió Dollárja, és hozott is vagy 27 milliót, tehát a folytatás (anyagiakat tekintve) sikeres volt. A rajongók azonban nem voltak vele megelégedve, az első részhez képest nagyon pozitív, optimista happy end lett a végén. A stábban mindenki benne van, aki az első részben benne volt, sőt Smith univerzumában szereplők majdnem teljes létszámban cameóznak ki rövidebb, ki hosszabb ideig. A filmet már 1999 óta tervezte/készítette elő Smith, volt több változat a forgatókönyvre is, meg a film címére is. Mikor készítette folyamatosan ment a web kampány, forgatási naplók szereplőkkel forgatott kisfilmek kerültek ki a netre, látszott, hogy a rajongók várják ezt a filmet.
Kevin Smith első filmje, mely itthon a Shop Stop címet kapta eredetileg Clerks címen futott a mozikban. Amerikában akkora siker lett, hogy folytatta a rendező, sőt egy animációs sorozat is lement belőle, majd képregény is készült. Egy háromrészes cikksorozatban most én is végigvenném a filmeket és az animációs sorozatot.