2

Végre Péntek 4

Írta Doggfather

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e2/Friday_the_Animated_Series_Logo.pngHogy a Végre Péntek sorozatot befejezzem, még egy bejegyzés van hátra, 2007-ben csináltak egy 8 részes animációs sorozatot is a Péntek trilógiából, ennek Ice Cube már „csak” a producere lett. Az animáció hangjait mind profi színészek adták. Az MTV2-őn adták le először, dvd-n is megjelent. A New Line és a Cube Vision készítette ezt is. Kevin Lofton rendezte, aki egész életében animációkkal foglalkozott, de rendezése ez az egy sorozat volt.

Főleg az első rész karakterei térnek vissza, és visszatér a kultikussá vált Smokey is. Nem egybefüggő, hanem önálló részeket tartalmazó sorozat, Craig és Smokey mindenféle kalandokba keveredik a gettóban. Amolyan Friday 1,5 ez a sorozat, ahogy a Clerks animáció is Clerks 1,5 volt.

Olvasd tovább

1

Végre Péntek 3. – Már megint Péntek – írta doggfather

0fan1

Ez a film a Next Friday (Péntek esti gáz) folytatása, kvázi második része, a Friday-hez (végre péntek) nem sok köze van. 2002-ben hozta el a szokásos csapat (Cube írta, és a szereplők is maradtak), de a rendezőt ismét lecserélték, ezúttal Marcus Raboy egy eddig a filmig videoklip rendező dirigált. Lehet, hogy ez a rendező csere is oka lehetett a rosszabb fogadtatásnak. Vagy csak Cube, illetve a történet fáradt el. Halvány folytatása lett a sikeres második résznek, nem is hozott „csak” 33 milliót a konyhára.

Nem biztos, hogy ismét csak egy hét telt el, mint az első és második rész között, karácsony van, és a film megmutatja, hogy milyen a karácsony a gettóban.

Olvasd tovább

0

Rampart (2011)

0ramp1

Az alábbi kritikát Doggfather írta. Köszönet érte.

Woody Harrelson tavalyi filmje, melyben egy erőszakos, rasszista, nőcsábász, homofób, ego mániás, narcisztikus rendőrt alakít. És ezt a lánya mondja a szemébe. Ezzel az alkotásról magáról is sok mindent elmondtam.

A film az 1990-es évek Los Angelesében játszódik, ahol egy vietnami veterán, egy sáros közrendőr Dave Brown (Woody Harrelson) pokolra jutását mutatják be. Nem egyszerű rendőr, a régi iskola egyik utolsó dinoszaurusza, ő dönti el, hogy mi törvényes, egyszerre bíró és ügyész, nem kevés esetben hóhér is. Amolyan Dredd Bíró a valóságban. Nem is csoda, ha figyelembe vesszük, hogy hol dolgozik, a film címe a munkahelyét a Rampart kapitányságot jelöli, egy erőszakos bandák elleni osztagnak hozták létre, több mint 70 rendőrt foglalt magába, és rendkívüli esetekkel foglalkoztak. Elsősorban Los Angeles bandák uralta negyedeiben, droggal, erőszakkal, bandaháborúkkal foglalkoztak.

Olvasd tovább

1

Végre Péntek 2. – Péntek Esti gáz – írta doggfather

0nf1Az első rész sikere után egyértelmű volt, hogy a filmet folytatni kell. 2000-ben mutatták be, és olyan sikeres lett, hogy Ice Cube-ot az MTV movie awards-on még jelölték is a best comedic performance díjára.

A film 11 millió dollárból készült, meg is látszik rajta, hogy többet költöttek rá, és majd 60 milliót termelt, tehát igen sikeres folytatás lett. Rendezője Steve Carr akinek ez volt az első munkája, és később olyan filmeket csinált, mint a Dr Dollitle 2. Írni ezt a részt is Cube írta, de ezt már egyedül. Ice Cube egyszer azt nyilatkozta, „ha tudsz lemezt írni, akkor filmet is”. És a filmek sikere alapján lehet benne valami. Az első részt még a Priority Films csinálta, de ezt már Cube saját cége a Cube Vision.

Olvasd tovább

0

Nekem ma bent sem kellene lennem! III. – írta doggfather

A cikksorozat harmadik, befejező része a Shop Stop: The Animation Series-ről szól. Rövidebb lesz, mint az eddigiek, de mivel kapcsolódik szorosan egyik filmhez sem nem akartam csak úgy „hozzácsapni” valamelyik poszthoz.

clerkskevinsm.pngA sorozat 6 részt ért meg, Dante, Randal, és Jay és Néma Bob a szereplők benne, hangjukat az eredeti színészek adták. 2000-ben készült/adták le az ABC-n az első két részt, aztán törölték, 2002-ben pedig a Comedy Central-on adták le egészben. (fenn van a youtube-on, bárki rákereshet.) Eredetileg lett volna folytatása, illetve volt még ötlet további részekre, de azok nem készültek el. Amolyan átmenet, folytatás az első rész és a második rész között. Az embernek az-az érzése, hogy Smith-nek volt egy-két őrült párbeszédre ötlete és ezekből lett 6 animációs rész. Amolyan vázlatok, tervek a folyamatosan készülő Clerks 2-höz. Az animációs sorozatban majd minden rész azzal kezdődik, hogy Dante otthon alszik, felveszi a telefont, és siránkozik, hogy neki ma be se kellene lennie, de aztán csak elindul dolgozni. Ott aztán a legváltozatosabb dolgok történnek velük. Részletesebben nem akarok írni róluk, mert annyira spoiler lenne akármi, hogy megölné a sorozat élvezhetőségét.

4

Végre Péntek! (1995) – írta doggfather

Így a hétvége előtt bemutatnék egy filmet amolyan kedvcsinálónak, még 1995-ből a Friday, magyarul Végre Pénteket.

friday.jpgKezdjük egy legendával, állítólag ezt a filmet lopták el az amcsi tékákból a legtöbbször. És hogy miért? A főszereplője, és írója is egyben Ice Cube (az első részt még DJ Pooh-val közösen írta), a rapperből lett színész, akinek eddigre már komoly sikerei voltak a fekete filmek világában nagyon jól elkapta a fekete fiatalok egy napját, az ő gondjaikat, napjukat. Rendezője pedig F Gary Gray akinek a Törvénytisztelő polgárt is köszönhetjük később, de ez volt az egyik első filmje. A film akkora sikert aratott, hogy két folytatást is megért (Péntek esti gáz, és Már megint Péntek címmel, illetve egy animációs sorozat is lett belőle jelenleg tervezik a negyedik Utolsó Péntek című részt.) Egy sorozatban 4 egymást követő pénteken mutatom be a filmeket, ez az első.

Olvasd tovább

9

Nekem ma bent sem kellene lennem! II. – írta doggfather

Shop Stop 2 (2006)

clerks2.jpg2006-ban elérkezettnek látta az időt Kevin Smith, hogy mozivásznon folytassa első, és egyben korszakalkotó filmjét, a Shop Stop-ot. Most már volt rá 5 Millió Dollárja, és hozott is vagy 27 milliót, tehát a folytatás (anyagiakat tekintve) sikeres volt. A rajongók azonban nem voltak vele megelégedve, az első részhez képest nagyon pozitív, optimista happy end lett a végén. A stábban mindenki benne van, aki az első részben benne volt, sőt Smith univerzumában szereplők majdnem teljes létszámban cameóznak ki rövidebb, ki hosszabb ideig. A filmet már 1999 óta tervezte/készítette elő Smith, volt több változat a forgatókönyvre is, meg a film címére is. Mikor készítette folyamatosan ment a web kampány, forgatási naplók szereplőkkel forgatott kisfilmek kerültek ki a netre, látszott, hogy a rajongók várják ezt a filmet.

A film úgy kezdődik, mint az első rész, fekete fehérben Dante megy a Shop Stop-ba kinyitni. Felhúzza a redőnyt, és alatta lángol a bolt, kiderül, hogy tűz ütött ki, Randal bekapcsolva felejtette a kávéfőzőt. Snitt, és Dante megy felvenni (immár színesben) Randalt, akivel együtt dolgoznak egy gyorsétteremben.

Olvasd tovább

7

Nekem ma bent sem kellene lennem! I. – írta doggfather

clerks.jpgKevin Smith első filmje, mely itthon a Shop Stop címet kapta eredetileg Clerks címen futott a mozikban. Amerikában akkora siker lett, hogy folytatta a rendező, sőt egy animációs sorozat is lement belőle, majd képregény is készült. Egy háromrészes cikksorozatban most én is végigvenném a filmeket és az animációs sorozatot.

Az első film (Shop Stop), mely Smith saját univerzumában játszódik, View Askewniverse az a hely ahol minden filmje játszódik, részben valóságos, részben fikció, minden filmjét összekötik a szereplők, a történeti háttér, egymásra utalgatás, egymásból idézés. Nevét a View Askew Productions Smith cégéről kapta.

Olvasd tovább