3

Hogyan nézz 3D-s filmeket egyszerűen

3D-s filmeket egyelőre nem nézhetünk otthon. Illetve de, ám a szükséges eszközök beszerzése nem éppen olcsó, sőt egy 3D-s tévé is legalább 5-600.000 Ft. De akkor mégis miképp tudnánk ilyen műveket megtekinteni komoly pénzösszeg elköltése nélkül? Kaptam egy e-mailt, amelyben elárulják a megoldást. “BKF-es hallgatókkal készítettünk egy kisfilmet, amelyik azt hirdeti, hogy azok is nézhetnek 3D-s filmet otthon, akiknek nincsen speciális szemüvegük. Ezt a filmet egy tükör segítségével lehet megnézni.”

“Készítettünk egy olyan videot is, amelyik megmutatja, hogyan lehet a tükörrel nézni az ilyen típusú filmeket. ”

3 komment

  1. Nem értem miért kell 3D-s TV egy 3D-s filmhez, mikor sok-sok évvel ezelőtt a Kémkölykök3-at már 3D-ben adták ki szemüveggel, amit meg is néztem a 63-as tévémen! 😀

  2. @Rolee83: Csak azért, mert az a film anaglyph módszerrel készült, aminek az a lényege, hogy 2 nézőpontot egyesítenek egy képben és a klasszikus piros-kék szemüveggel mélységérzetet ad a képnek. Viszont a mostani 3d-s filmek már polarizált eljárással készülnek, ami egy projektor rendszeren alapszik. Ezek a projektorok más-más képet juttatnak az ember két szemében. Ehhez pedig kell egy polarizált 3d-s szemüveg, sőt a vászon is speciális, valamiféle ezüst borítást kap.

    Most már érted?!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *