8

Morricone soha nem fog ismét Tarantinoval dolgozni

morriconeEnnio Morricone a római LUISS Universityn vendégeskedett, a hallgatók előtt beszélt Quentin Tarantinoról is. A legendás zeneszerző és az Oscar-díjas rendező a Kill Bill két részén és a Becstelen brigantyk (Inglourious Basterds) filmeken dolgozott együtt és azt hihettük, hogy a Django elszabadul (Django Unchained) kapcsán is összedugták a fejüket. Ám ez nem így történt, sőt, Morricone soha többé nem is akar Taraninto filmjeihez zenét szerezni.

“Soha többé, semmilyen alkotáson nem akarok együtt dolgozni vele. Tavaly megkeresett, mivel már a Becstelen brigantyk óta szeretne ismét rám bízni valamit, de erre nem vagyok hajlandó, mivel már eddig is túl kevés időt adott nekem a munkára. Szóval fogta magát és egy korábbi szerzeményemet használta fel a Djangohoz” – a soundtracken szerepel az Ancora Qui, amelyet Elisa Toffoli előadásában hallhatunk és Morricone szerezte a zenét.

A zeneszerző hozzátette, hogy ráadásképp Tarantinonak fogalma sincs mit csinál, amikor egy-egy zenét belepakol filmjébe. Úgy fogalmazott, hogy mindenféle összefüggés és következetesség nélkül használja a zenéket műveiben, az efféle dolog pedig nem túl dicséretes és ő se nézi jó szemmel.
Morricone megnézte a Django elszabadul Oscar-díjas alkotást is, de nem jött be neki, szerinte túl sok volt benne a vér.

8 komment

  1. Sajnálom a dolgot. Tarantino meg lehetne egy kicsit okosabb, hiszen csak több idő kell az öregnek, ennyi. Pedig legendás páros lehetnének.

  2. Az idő dologban igaza van, de az egy iszonyú nagy baromság, hogy Tarantino randomra pakolja be a számokat a filmjeibe. Lehet, hogy nincs köztük összefüggés, de okosan vannak válogatva és bitang erős zenék.

  3. Tarantino az egyik legjobb zenei ízléssel megáldott rendező. Bármely filmjének az OST-je önmagában megállna mint csak válogatáslemez. Ráadásul szerintem nincs szüksége Morricone-ra, maradjon csak a liszencelt daraboknál.

  4. Szóval az öreg nem képes betartani a határidőket. Egy filmbemutatót elhalasztani emiatt nem szerencsés.

  5. Én Tarantinonak adok igazat. Milyen idő kell Morricone-nak, aki félezer produkcióhoz dobott össze zenét, annak minek idő? Egyébként is eléggé problémás és sértődős az öreg.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *