George Clooney újabb rendezése, az Ides of March a díjszezon egyik favoritja, Clooney máris kinézte magának a következő projektet, amelyet ő dirigálhatna le. Robert M. Edsel könyvének, a The Monuments Mennek készíti el a filmváltozatát, a forgatókönyvbe is besegít, illetve belebújik az egyik főszereplő bőrébe.
A történet szerint a II. világháború idején a nácik a Führer parancsára keresték és kutatták a legértékesebb, leghíresebb művészeti értékeket, tárgyakat, festményeket, amelyeket aztán katalogizáltak. Némelyeket megsemmisítettek, másokat megkíméltek. Az angolok és az amerikaiak egy múzeumigazgatókból, kurátorokból, történészekből álló különleges egységet hoztak létre, a Monuments Mennek nevezett csapat az ellenséges vonalak mögött próbálta megmenteni a különféle értékeket.
Clooney ezúttal nagyobb költségvetésből dolgozhat, egyelőre még nem szerződtettek senkit a filmre, de akár az Ocean’s Eleven csapatának máris szólhatnának.
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
Nem tűnik túl fantáziadúsnak. Tucatkalandfilm még lehet belőle.
Jaj, ne!
Ez a sztori elsőre érdekesnek tűnik, de jobban belegondolva, nem is tudom, mi lenne a jobb: a mesés, kalandos megközelítés, amelyben egy csapatra való Indy, tarisznyájában összetekert Mona Lisákkal aprítaná a fritzeket, vagy egy realista dráma, ahol a tisztességben megőszült művészettörténész professzorok és professzorasszonyok szenvedélyes vitáit látnánk egy füstös tárgyalóteremben, és a film végére nagy nehezen eldöntenék, hogy a willendorfi vénusz (upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/50/Venus_von_Willendorf_01.jpg) is megmentendő műalkotás, a Vámos Rousseau Önarcképével (upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Rousseau09.jpg) együtt – ám az operatív tervek kidolgozására már nem maradna idő, mert közben a Reichstagra kitűzték a szovjet lobogót… 😀
A történet tök jó, hozzák össze az Ocean’s bandát és menni fog 🙂