0

Box Office: Riszálom úgyis-úgyis

 

 

Új bemutatók:

2005-ben a DreamWorks Madagaszkárja 532 milliót hozott világszerte (Amerikában 193-at), a folytatást bejelentették, amit pénteken mutattak be és ezen a hétvégén 63 millióval indult útjára az oroszlán, az a víziló, a zsiráf, a zebra illetve a pingvinek új kalandja. Az elődje csupán 47 millióval kezdett, szinte biztos, hogy a Madagaszkár 2 200 millión túl fog megpihenni.

A második helyet szerezte meg a Role Models vígjáték, a kritikusok ¾-e kedvelt a produkciót, az imdb-n pedig jelenleg 7,5-en áll. Sean William Scott és Paul Rudd közös vígjátéka elég szépen kezdett. A film címe kezdetben még Big Brothers volt és Luke Greenfield rendezhette volna meg, később azonban David Wain vezényelhette le a filmet. A forgatókönyvet többször átírták, legutoljára Paul Rudd piszkálgatott bele, majd a forgatáshoz is hozzákezdtek., a cím is megváltozott Little Big Men-re, majd ebből lett Role Models. A női főszereplő Elizabeth Banks, aki még 2 mozikban futó produkcióban is látható (W., Zack és Miri)

A firkászok 41 %-a találta jónak a Soul Men-t, az imdb-n sem néz ki túl szépen az a 5.0 átlag, ennek tetejébe még a pénztáraknál sem szerepelt jól Bernie Mac egyik utolsó alkotása, akinek a hangját a Madagascarban is hallani lehet.

Régebbi filmek:

75 milliónál jár már a High School Musical 3: Végzősök (Amerikán kívül is már 92 milliónál jár), a 90-ig tuti eljut, a 100-as határ bevétele sem lehet elérhetetlen számára. Clint Eastwood drámája az Elcserélt életek az előző hétvégi bevételéhez képest keveset csökkent, továbbra is a negyedik helyen áll. Kevin Smith rendezése, a Zack and Miri Make a Porno már 20 milliónál jár, simán hozza Smith előző filmjeinek bevételét, a harmincon túl fog jutni. A Sasszem egy-két héten belül átnyomul a 100 millión, de a Beverly Hills Chihuahua 90 és 100 között fogja befejezni pályafutását. A Max Payne-t (kritika) több, mint ezer moziból vonták ki, a közönsége is megfeleződött, 40 millió után hagyja abba Mark Wahlberg az egyszemélyes háborúját. Hozzácsaptak a Rachel Getting Married-hez (előzetes) még 258 mozit, így már 391 helyen fut, bevétele is megnőtt 133 %-kal.

Limitált bemutatók:

363 moziba nyomták be a House horrort, az eredmény egy siralmas 355 ezer dolláros bevétel. Ezzel szemben a Csíkos pizsamás fiú (előzetes) 17 moziban keresett 255 ezer dollárt, ami 15 ezres átlagot jelent. Csak 8 helyen vetítették a Repo: The Genetic Opera horror-musicalt, 51,600 dollár volt a jussa. Jean-Claude Van Damme-mal készült a J.V.C.D. (trailer), amit csak két filmszínházban nézhették meg az érdeklődők, 23,300 dollár került be a kasszába

Jövő héten érkezik James Bond 22. kalandja (szinkronizált előzetes). Magyarországon egy nappal korábban tekinthető meg, mint Amerikában. Angliában már fut, a kritikusok és a nézők is kedvelik.

Box Office Top 10, az adatok millió dollárban vannak megadva.

 

Cím

Hétvégi bevétele

Eddigi amerikai bevétel

Büdzsé

Info

Madagaszkár 2 (Madagascar 2: Escape 2 Africa)

63,50

63,5

Szinkronizált előzetes, betétdal

Role Models

19,51

19,51

Előzetes

High School Musical 3: Végzősök (High School Musical 3: Senior Year

9,29

75,70

11

Előzetes

Elcserélt életek (Changeling)

7,28

20,58

Előzetes

Zack and Miri Make a Porno

6,52

20,93

Poszter és előzetes

Soul Men

5,6

5,6

Poszter és előzetes

Fűrész 5 (Saw V)

4,2

52,3

10,8

Jelenetek, képek

The Haunting of Molly Hartley

3,49

10,23

5

poszter, az első 6 perc

The Secret Life of Bees

3,12

29,93

Előzetes

Sasszem (Eagle Eye)

2,59

96,4

80

Kritika

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *