A sztálingrádi csata a II. világháború egyik legvéresebb és legkeményebb csatája volt. A várost a németek kulcsfontosságú stratégiai pontnak tekintették, az oroszok Sztálin parancsára a végsőkig kitartottak és némi idő elteltével már nem házról házra folyt az előrenyomulás, hanem szobáról szobára küzdötték át magukat a felek.
Az orosz filmgyártás most erről az ütközetről készített filmet és ez az alkotás lesz az első IMAX 3D-s produkció. A kegyetlen, hat hónapos csatát elregélő művel Fjodor Bondarcsuk, a Lakott sziget (Inhabited Island) alkotója dirigálta.
A forgatás két felvonásban zajlott 2011 őszén 17 nap alatt vették fel a film két legnagyobb csatajelenetét. Összesen 900 statiszta volt jelen. Majd ezt követték a főbb munkálatok, amelyek 2012 májusától július végéig tartottak. 120 millió rubelbe, vagyis úgy 30 millió dollárba került a film, a készítők azon voltak, hogy a lehető leghitelesebben ábrázolják az egykori állapotokat és a várost. 400 ember 6 hónapon keresztül dolgozott a “díszletek” felhúzásán. A németek nem oroszul fognak beszélni, hanem feliratozni fogják a szövegeiket.
Coulson ügynök visszatér! A szuperhősök sokkal nagyobb problémákkal vannak elfoglalva, no meg azért nem is lehetnek ott mindenhol, így néhány esettel a S.H.I.E.L.D.-nek kell foglalkoznia. Coulson összeállít egy csapatot, akik nem rendelkeznek különleges képességekkel. Lesz itt hacker, harcművész, kém és pilóta is. Az első részt Joss Whedon dirigálta le.


Sajnos nem idén fog igazságot tenni Detroitban a Robotzsaru, ugyanis az MGM a bemutatót 2014 februárjára tolta át. Nem ritka, hogy egyes filmek esetében pótforgatást rendelnek el, mivel időközben kiderülhet, hogy fel kell venni még ezt-azt. A reboot esetében két hétig vesznek fel újabb jeleneteket Vancouverben. A főhős Joel Kinnaman játssza, a rendezői székben Jose Padilha ül. 
