Nem tévedés, nem rontottam el a címet, ez még az 1988-ban készült Punisher. Ekkoriban már futott Magyarországon a Pókember képregény, amelynek oldalain később feltűnt a Megtorló is, de 88-ban még se híre, se hamva nem volt (itthon legalábbis), így a címadók Büntetőnek nevezték el a szikár bosszúállót.
Egy tévében leadott előzetes. Személy szerint nekem nem jött be Eva Green az előző filmben, szegény Caterina Murino meg elég hamar kilépett a képből. Itt Olga Kurylenko nem tűnik rossz választásnak. Be is szól Bondnak: Azt mondtam, szállj be! 🙂
Ez pedig néhány “fantasztikus” és izgalmas jelenet
Bolt azt gondolja magáról, hogy szuperképességei vannak, ám valójában előre megterveznek minden mozdulatot számára, őt pedig rejtett kamerákkal veszik. Íme az első 4 perc a Disney új sikervárományos meséjéből.
Amerikai remake készül a 2005-ben bemutatott 13-as (13 Tzameti) fekete-fehér francia filmből. A főszerepre 50 Cent, Mickey Rourke és Jason Statham szerződött le. A forgatókönyvet Géla Babluani írja, aki az eredetit ledirigálta. A film 2006-ban Cannes-ban megnyerte a Zsűri nagydíját. November 17.-én kezdődik a forgatás New York közelében.
A francia film sztorija: Nagy szegénységben élő emigráns családját a húszéves Sebastian alkalmi munkákból tartja el. Egy elhanyagolt tengerparti villa morfinista tulajdonosa megbízza a tető javításával. A fiú munka közben fültanúja lesz egy beszélgetésnek, az anyagi gondokkal küzdő beteg férfi egy nagy pénzösszeg gyors megszerzéséről beszél az egyik barátjának. Amikor a házigazda váratlanul meghal, és nincsen, aki kifizetné Sebastian munkadíját, a fiú úgy dönt, hogy átveszi a férfi szerepét, és megpróbál a pénz közelébe jutni. Követi a nevére érkező instrukciókat, vonatra száll, és rejtélyes üzenetek nyomán egy isten háta mögötti udvarházhoz érkezik. Minden, ami a normális világhoz kötötte, a kapukon kívül marad, és egy ördögi játszma veszi kezdetét, ahol a tét az életben maradás. (port.hu)
Láttam már a filmet régebben, tetszett is, izgi volt, stb, de akkor is zavaró volt már valami. Mostanában futottam megint bele ebbe a műbe (a Robotzsaru után gondoltam még egy Peter Weller főszereplésével készült produkciót megtekintek), leginkább azért néztem meg újra, mert felrémlett ez a zavaró tényező. Újbóli megnézése után azt mondom, hogy megint tetszett, bár ismét zavarnak a robotok. Abban a csapatban, aki visszatérnek a Szövetség bázisára, már két robot is van, azok miért lövik szét a többit? Ha olyan nagyon ügyesek, hogy fejlődtek az évek során, miért nem raktak be maguknak valami jeladót, ha már érzelmeket képesek voltak magukba programozni? Azért gondolom ezt, hogy nincsenek tisztában a másik robi kilétével, mert akkor a fickó nem árulta volna el magát a robbanás után, de akkor meg a kisebb gépek miért nem támadták őket? Esetleg a versenyszellem is kialakult náluk? Értem ezalatt, hogy letojják mit csinál a másik, csak a Földre ő jusson el mihamarabb? Na így hirtelen ennyi.
A történet ott folytatódik ahol az első rész abbamaradt, Azumi és a társa, Nagara (Ishigaki Yuma-Battle royale 2) a még életben maradt Nagyúr kivégzésére készülnek.
Azumi egy este egy teaházba megy, hogy vacsorát vegyen, mikor banditák törnek be hogy kirabolják a vendégeket. Azumit is ki akarják, de a banditák vezetője, Ginkaku (Oguri Shun) futni hagyja a lányt. Azumi nagyon meglepődik mikor meglátja, mert Ginkaku egy az egyben úgy néz ki, mint Nachi (a legjobb barátja, akit az első részben olyan frankón kinyírt).
Azumi és Nagara, útjuk során megismerkednek Kozue-val (Kuriyama Chiaki- Battle royale, Kill Bill vol.1) a lánnyal aki mutatja nekik az utat. Kozue valójában spicli és ellenség, hamar megtalálja a módját, hogy szétválassza a bérgyilkospárost. Nagara a lány tanácsára megkéri Azumit, hogy váljanak szét, majd ő és Kozue elintézik a Nagyúrat. Azumi nem akar ebbe belemenni, de kénytelen, mert Nagara elég erélyesen mondja neki. Azt kéri tőle, hogy legyen boldog Ginkakuval.(de nem értem miért, mert Azumi Nachit szerette)
A filmet 2005 március 12-én mutatták be Japánban, Kaneko Shūsuke (Death Note, DN: The last name) rendezésével.
Azt kell hogy mondjam, hogy ebben a részben már nagyobb hangsúlyt fektettek a speciális effektekre- bár még így is kevésnek találtam- és kihagyták belőle a vicces részeket. Komolyabbnak hat mint az első rész, a harci részek is egy fokkal kidolgozottabbak. (Az egyik legjobb jelenet, amikor Azumi a pengés-drótköteles Tsuchigumo-val (Sakaguchi Tak- Shinobi) harcol, persze Azumi lematekolja)
Összességében nézhető, de csak egyszer és akkor sem marad meg utána benned semmi. Amit viszont nem értek, az a címválasztás. Szerelem vagy halál, de hogy miért? Semmi sem utal arra hogy a két dolog közt választani kell, még csak ki sem bontakozik semmi Azumi és Ginkaku közt.
Egy profi illusztrátor munkáját dicsérik ezek a képek, Benjamen Carre már néhány játéknál közreműködött, neki köszönhető néhány concept art az Alone in the Darkhoz és a Cold Fearhez.
Frank Bannister néhány éve feleségével balesetet szenvedett, neje elhalálozott, ő pedig azóta látja a szellemeket. Ezt ki is használja szépen, mégpedig úgy, hogy néhány túlvilági haver káoszt teremt egy házban a kétségbeesett lakók pedig hozzá fordulnak segítségért. Fairwaterben azonban nem csak az ő kísértet cimborái ügyködnek, hanem egy más, halálosabb kísértet is. A hatóság pedig ezeket az esetekkel Bannistert gyanúsítja, az ő fejére pályázik egy nem túl épeszű FBI ügynök is.
Robert Zemeckis éppen a Mesék a kriptából horror sorozatot készítette és ez lett volna az egyik epizód, ám végül úgy gondolta jó lesz ez mozifilmnek is. Így a sztoriból nagyobb lélegzetvételű történetet faragott Fran Walsh és Peter Jackson, utóbbi be is telepedhetett a rendezői székbe. Jackson igazán csak a Gyűrűk urával lett ismert, előtte is népszerű volt a horrorrajongók körében, köszönhetően a Bad Taste-nek, de leginkább a Hullajónak. Zemeckisnek hála Jackson nagyobb költségvetésből ga(rá)zdálkodhatott és egy jó filmmel hálálta meg a belévetett bizalmat. A trükkök pofásak lettek, néhány mai effektekkel telített filmmel is gond nélkül veszi fel a versenyt, a szellemalakok teljesen úgy tűnnek, mint épp ott lennének az élők mellett, természetesen a főgonosz is „pofásra” sikeredett. Itt mutatkozott be a WETA, amit még ekkor nem emlegettek az ILM vetélytársaként, leginkább azért mert nem járult a mozik kasszájához szélesebb közönség. Jackson persze nem hagyta parlagon a cégét, a Gyűrűk Urával jutott neki meló rendesen.
Néhány tv, újság nem hajlandó reklámozni Kevin Smith filmjét, aminek a teljes címe az, hogy Zack and Miri Make a Porno. Így a stúdió enélkül a szó nélkül folytatja a marketinget.