A Lépegető evolúciója:)

És Star Wars Steampunk stílusban


Itt vannak a jelöltek a Golden Globe-ra, a Benjamin Button 5 díjra is esélyes, ott van a listán Tom Cruise is, a Trópusi vihar miatt és… A sötét lovag egyetlen elismerésre esélyes csak. 2009. január 11.-én adják át a díjakat.
Legjobb film – Dráma:
Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
Frost/Nixon
A felolvasó (The Reader)
A szabadság útjai (Revolutionary Road)
Slumdog Millionaire
Legjobb film – Musical vagy vígjáték:
Égető bizonyíték
Happy-Go-Lucky
Erőszakik
Mamma Mia!
Vicky Cristina Barcelona
Az előzetes erre találtható. A filmet David S. Goyer rendezte, aki leginkább forgatókönyvíróként tevékenykedik (A sötét lovag, Hipervándor), de sajnos néha dirigálásra is adja a fejét (Penge 3).

A franciák se maradhatnak ki a jó kis zombifilmekből, ők is bemutatkoznak egy ilyen témájú mozival. Íme a poszter és egy kis promó videó a Paris By Night of the Living Dead-hez.

Oliver Stone marad a politikai témában, és megint egy elnököt nézett ki magának. Stone már készített filmet a Kennedy gyilkosságról (JFK), Nixonról (Nixon), meginterjúvolhatta Fidel Castrot (Commandante), idén pedig George W. Bushról jött egy életrajzi produkcióval (W.). Most pedig Hugo Chavezről, Venezuela elnökéről szeretne dokumentumfilmet készíteni.
Stone elmondása szerint röviden a produkció Chavezről és a dél-amerikai forradalomról szólna. A rendező leginkább azt mutatná be, hogy milyen ellentétek dúlnak az elnök és az országa, illetve a többi állam között. Természetesen benne lesz a Chavez vs. Bush kormány nézeteltérés is.
6 darab új film kerül ma a magyar mozikba.
Amikor megállt a Föld (The Day the Earth Stood Still): Klaatu (Keanu Reeves) űrlény közli az emberekkel kiirt mindent, hogy azután újra benépesítse bolygónkat a most élő fajok klónjaival. Tegnap láttam az eredeti változatát, nekem az tetszett. Erre még ma elmegyek a tervek szerint, mivel ebben az évben hiányzott a kínálatból a “jönnek a szörnyék, űrlények és rombolnak” filmek. Előzetes
1969-ben mutatták be az Olasz munkát, amelyből már készült egy remake 2003-ban és ennek a folytatását is tervbe vették már. Bollywoodban pedig elkészülhet az indiai változat, hiszen a The Indian Film Company már meg is vette a jogokat a Paramounttól. A forgatókönyvet Abbas-Mastan írják, akik az egyik legismertebb akció-thriller írónak számítanak Indiában. A Minis verdákat híres indiai kocsikkal helyettesítik és természetesen lesz benne sok tánc és éneklés is (itt ez a módi, minden filmben van ilyen) .Ha ez a verzió sikeres lesz, akkor számítani lehet rá, hogy jön a Mamma mia! és A Riviéra vadorzói bollywoodi változata.
Nem tudom, látott-e valaki közületek indiai filmet, nekem volt szerencsém régebben néhányhoz, azt hiszem, elegem is lett a legutóbbi után ezekből. A Krrish volt (Magyarországon is kapható), 3 órás akció volt és tele volt tánci-táncival meg énekléssel. Mutatok egy előzetest, a Chandni Chowk to China jövőre kerül bemutatásra, alább láthatjátok az előzetesét.
Ehhez is kijött a héten egy új előzetes, jelenleg pedig négy darab posztert láthattok a Dragonball filmmel kapcsolatban




A héten megjött az előzetes, ezek után pedig lassan nyomatni fogják a képeket. Érkezett is egy, ezen az látható, hogy John Connor a Terminator gyárba nézelődik. Azok a robotok dísznek vannak ott?

1942-ben járunk, egy Nadya nevű 14 éves kislányról kiderül, hogy médium, képes előre látni a jövőt, a harcok kimenetelét, stb. A hadsereg fel is szeretné használni őt, mivel az SS okkultizmussal foglalkozó csoportja meg szeretne idézni a sötétség hercegét, Baron von Wolff-ot, akinek segedelmével a németek világuralomra tehetnének szert. A rendező orosz, az animében is oroszul fognak beszélni viszont Japában készül az anime.


.jpg)



Az első évad felvezetése még tetszett, aztán a kezdeti szép remények eltűntek, maradt a középszer, sok felesleges részt láthattunk, a rétestészta-effektus is bejött a képbe, nyújtották, ahogy tudták és nem haladtak előre, a finálé pedig enyhén szólva csalódás volt. A másodikat három-négy epizód után hagytam abba, nem volt hangulata, konkrétan untam. A harmadik szezonba lesz, ami lesz alapon kezdtem bele, eléggé felemásak az érzéseim így a felénél, sok hülyeség, feleslegesség és átgondolatlanság jellemzi ezt az évadot, én pedig mégis nézem agyatlanul.

Eklektikus depresszív agyrém.
Miike Takashi 2004-es összevisszasága, mely bővelkedik filozófiai kérdésekben és töménytelen gyilkolásban. Nagyon nem az én világom, tulajdonképpen csak az első óra után kezdtem érteni hogy miről van szó, nagyon bonyolult film. Izo, a szuperharcos nagyon berágott és bosszút akar állni, szinte senki sem marad életben azok közül akikkel összetalálkozik. Nem menekül még a saját anyja sem, de előtte még jól megszexeli az emberiség anyját, aztán folytatja a pusztítást. Izo-t minden lehetséges eszközzel próbálják megölni, de nem sikerül. Baromi dühítő hogy lenyilazzák, késelik, kardozzák, nundzsakuzzák, bézbólütővel verik szét, lapáttal, ásóval, pisztollyal, lándzsával, UZI-ból több tárat is kap, és semmi nem állítja meg, ő egy Izominátor, sebezhető, de megölni senki nem tudja. Bíztam is nagyon Bob Sapp-ben, de hiába, Izo kettészedte, mint egy Kinder-tojást.
Azonban voltak olyan részek, melyek kifejezetten tetszettek, nem a látvány, sem a mondanivaló, csupán a hangok. Volt egy fickó, egy banda feje, aki simán megkapja tőlem a japán Vito Corleone címet, mert totál olyan volt, nagyot is nevettem rajta és vissza is tekertem, mert ilyet nem minden nap hall az ember.
Az Izo-t alakító Nakayama Kazuya eszméletlen gyengén játszik, nyomát sem láttam Izo világfájdalmának, inkább volt szánalmas, mint könyörtelen gyilkos.
Kitano Takeshi is szerepel egy picikét, de nem tudom minek, az egyetlen, aki hozza a szerepet, az az Istent játszó Matsuda Ryuhei (Tabu, Nana), aki úgy formálja meg a karaktert, hogy elhiszem róla hogy ő isten. A nyakában a kígyó persze szimbolikus, ezt díjazom is és még pár olyan mozzanatot a filmből, amire rájöttem, de azt kell hogy mondjam, hogy ezt a múvít csak művészlelkek nézzék meg, ők bizonyára érteni fogják teljes egészében.
Előzetes
És hogy megspóroljatok 128 percnyi betonkemény vérengzést, nézzük hogyan intézi el Izo-t Isten. Zseniális.