Az Music Television riportere feltette James Cameronnak a kérdést, hogy tetszett-e neki a Terminátor: Megváltás, a rendező pedig azt mondta, hogy nem volt rossz. Camerontól nemrég Jordan Hoffman kérdezte ugyanazt, amit az MTV-s kollégája, amire ez volt a válasz:
“Igen, láttam… este néztem, amikor otthon dolgoztam, két vagy három estét vett igénybe, mire a végére értem. Úgy gondolom, Sam (Worthington) remekül játszott a filmben, de szerintem Sam bármit is csinál, az csak kiváló lehet. McG is jó munkát végzett, de túlságosan nagyon is szerette volna felidézni az első és második részt, túl sokat akart. Úgy értem, hogy mi a második filmet teljes egészében újragondoltuk, a Terminátorból jó fiút csináltunk és előrukkoltunk egy teljesen új gonosszal, ez az, ami igazán újszerűnek hatott. Nem éreztem eléggé újszerűnek a negyediket. Aztán hiányoltam, hogy Arnold nem volt benne, mármint digitálisan ott volt, de ez nem ugyanaz. Nem volt rossz a film, nem volt kiábrándító. (“I didn’t think it was bad. I didn’t think it was embarrassing. I don’t think he let the franchise down in some huge way, but I did feel some sort of unease that it didn’t go beyond.”)



2001-ben mutatták be A kísérletet, a németek értik a dolgukat, ha drámát vagy thrillert kell összehozni, ez ebben az esetben is bebizonyosodott. A film az év egyik legjobb alkotása volt szerintem. Csak idő kérdése volt mikor jelentik be Hollywoodban, hogy remake-et készítenek belőle. Ez a pillanat is eljött.


