1

Beastly képek

Alex Flinn 2007-ben megjelent azonos című könyvén alapszik a Beastly film,  ami a klasszikus Szépség és a Szörnyeteg modern feldolgozása. A fantasy-romantikus alkotást Daniel Barnz írta és rendezte, a főbb szerepekben pedig Vanessa Hudgens, Alex Pettyfer, Mary-Kate Olsen és Neil Patrick Harris látható.

Adott egy okos, jóképű gimis srác, akit megátkoz az osztálytársa, Kendra. Ennek hatására a srác külseje változáson megy keresztül és nagyon randa kinézettel fog rendelkezni. Hogy ismét visszanyerje régi alakját meg kell találnia az igaz szerelmet.

Olvasd tovább

0

True Legend karaktervideók

Többek között Cung Le, Michelle Yeoh, Jay Chou és David Carradine játszik a True Legend wuxia filmben. Yuen Woo-ping rendezte a produkciót. A történet szerint a főhős nagy gazdagságban él a Qing dinasztia idejében, ám hamarosan az utcára került egy összeesküvés miatt, ám később bosszút áll. A film előzetese erre látható, alább pedig hat teaser a karakterekkel kapcsolatban.

Olvasd tovább

7

2010-ben indul a Sin City 2 forgatása

Úgy gondolom már a vicc kategóriába tartozik, ami a Sin City folytatása körül megy. Először 2007-re ígérték a második részt, majd később azt mondogatták majd 2008-ban érkezik a mozikba. Tavaly Frank Miller elárulta, hogy elkészült a forgatókönyvvel és áprilisban hozzá is látnak a forgatáshoz… ami végül nem történt meg.

Gyakorlatilag beszélt már mindenki a második részről, emlegettek több időpontot is, de azért egyet azért mindenki szóba hozott: Szeretne benne lenni. Kivéve persze Mickey Rourke-ot, akit már a kezdetektől fogva nem érdekelt a második felvonás.

Most Stephen L’Heureux produceren volt a sor, hogy mondjon valami a Sin City kettővel kapcsolatban. A producer azt mondta, hogy 2010 második felében indulhat a forgatás, az alkotás ezúttal nem Miller képregényén fog alapulni, hanem a Miller által írt forgatókönyvön. Robert Rodriguez fogja rendezni a produkciót Millerrel közösen.

Erre már csak azt tudom mondani: Hiszem, ha látom. Nem lepődnék meg, ha mondjuk 2023-ban azt mondaná Bruce Willis, hogy vissza fog térni a második részre, a forgatás pedig 2025-ben indul.

0

Clare fantasy trilógiája a vászonra költözik

Cassandra Clare fantasy könyvtrilógiája a The Mortal Instruments a gyöngyvászonra költözik, Bob Shaye és Michael Lynne legalábbis azon munkálkodik, hogy mihamarabb a mozikban láthassuk az írónő regényeit. Jessica Postigo (Operation Checkmate) írja a forgatókönyvet a City of Bones, a City of Ashes és a City of Glass regények alapján (ha jól tudom az első könyv decemberben jelenik meg nálunk).

“Cassandra egy igazán különleges, képzeletgazdag és mindenki számára vonzó világot mutat be egy 16 éves lány szemén keresztül” – mondta az egyik producer, Robert Kulzer.

A történetben egy Clary Fray nevű tini lány a főszereplő, aki eltűnt édesanyját keresi, a nyomokat követve egy olyan városba téved, ami tele van tündékkel, vámpírokkal, warlockokkal és különféle démonokkal.

2

Thor apját Hopkins játssza

Nyáron még úgy volt, hogy Brian Blessed brit színész lesz Odin a Thor képregényfilmben. Azonban Blessed lelépett, helyette pedig Anthony Hopkins fogja alakítani Asgard uralkodóját és Thor apját.

A főszereplő Chris Hemsworth lesz, gonosz féltestvérét peig Tom Hiddelston játssza. Natalie Portman pedig Jane Fostert, Thor földi szerelmét formálja meg. Kenneth Branagh januárban láthat hozzá a filmhez. Valószínűsíthető, hogy Samuel L. Jackson is benne lesz a produkcióban, mint Nick Fury, aki a végén felajánlja hősünknek, hogy csatlakozzon a Bosszú angyalai csapathoz.

A történetben Thor, a villámisten egy arrogáns harcos, akinek tettei miatt egy ősi háború újra előtérbe kerül. Büntetésképp Odin a Földre száműzi fiát, arra kényszeríti, hogy az emberek között éljen, itt megtanulhatja hogyan viselkedik egy igazi hős. Asgardról azonban az egyik gonosztevőnek köszönhetően sötét erők érkeznek a Földre, hogy meghódítsák azt. Thor az egyetlen, aki megállíthatja őket.

1

Hardy és Theron leszerződött a Mad Max 4-be

Na végre, úgy tűnik sínen van a Mad Max 4, némi huzavona után kiderül kik lesznek a főszereplők a folytatásban. Tom Hardy (RocknRolla) játszhatja el Max Rockatansky-t, a karaktert korábban Mel Gibson alakította az első három felvonásban. Korábban pletyka szinten Sam Worthington és Jeremy Renner nevét emlegették a figurával kapcsolatban. Charlize Theron pedig a női főhőst fogja megtestesíteni. Mel Gibson nem lesz benne, de szerintem talán egy cameo-ra rá tudják majd beszélni.

A történetről még nem lehet tudni semmit, de annyi már biztos, hogy a sztori röviddel  a Mad Max 3. – Az igazság csarnokán innen és túl eseményei után fog játszódni. Ide kattintva egy videót nézhetsz meg, ahol Miller a filmbéli kocsiról ejt néhány szót.

Miller jelenleg a Táncoló talpak folytatásán ügyködik, jövő nyáron lát hozzá a Mad Max 4-hez.

4

Írják a Men in Black 3-at

Tavaly szeptemberben Walter Parkers producer azt mondta, hogy szó volt már a harmadik Men in Black filmről, csak a forgatókönyv összehozása elég kemény dió lenne és Will Smith és Tommy Lee Jones is eléggé elfoglalt. De megemlítette azt is, hogy mindenki szeretné a folytatást. Áprilisban a ShoWesten hivatalosan is bejelentették a harmadik felvonást, ám több részletről nem esett szó.

Ma arról jött hír, hogy a Sony Ethan Cohen (Trópusi vihar) forgatókönyvírót kérte fel a szkript megírására és a rendezői széket ismét Barry Sonnenfeld alá tolnák be, de vele még nem állapodtak meg és Smith és Jones se szerződött le még a folytatáshoz. A terv az, hogy tavasszal indulna a forgatás.

Az első MIB 90 millióból készült és 590-et hozott világszerte, míg a második rész már 140 millióba került és 442-őt termelt összesen a mozikban.

11

Utószó és köszönet

Kedves még talpon maradt olvasó!

Köszönöm, hogy megtiszteltél figyelmeddel az este folyamán.
Remélem, hogy elfogadható volt, ahogy összekötöttük a divatot a filmművészettel.

Sajnálom, hogy nem jöttek tömegével a kommentek. Szívesen látom a véleményeket, visszajelzéseket, feedback-eket a ma estével kapcsolatban akár emailben, akár skype-on.

Mégegyszer köszönöm azoknak, akik kitartottak ma este mellettünk!

További kellemes és szép estét mindenkinek!

És divatra fel!

2

Coco Chanel

Meglepődve tapasztaltam, hogy Coco Chanel életéből 2 film is készült. Mindkettőnek megvan, hogy miért jobb, de lényeg ugyanaz: Coco Chanel.

Audrey Tautou féle film: 

Hogy mi az, amiben jobb ez a film? Valahogy sokkal megrázóbb, sokkal átérezhetőbb. Szinte bele remegtem és majdnem sírni kezdtem, mikor Boy meghalt.

Shirley MacLaine féle:

Hogy ez miért tetszik? Sokkal nőiesebb a Coco-t alakító színésznő. Sokkal szerethetőbb és kedvesebb arcú. Ellenben nem érzi át a történetet annyira az ember.

Természetesen a két film azért különbözik egymástól, de megéri megnézni mindkettőt.

Pár hasznos link:

http://www.noilapozo.hu/20091004/coco_chanel_egykor_megfogalmazott_forradalmi_ruhatervei_es_divatotletei

http://lilla.sellei.hu/node/226

http://www.imdb.com/title/tt1094661/

http://www.imdb.com/title/tt1035736/

http://hu.wikipedia.org/wiki/Coco_Chanel

 

A Divatblogok Éjszakája teljes programja itt található

2

Anime & HP

Bevallom, nem vagyok jártas ezekben a körökben, ezért tényleg csak nagyvonalakban érinteném.

Valamelyik nap a tévé előtt ülve egy külföldi csatornán megláttam egy átalakítós műsort. Ebben egy anime őrült csajból faragtak csinos lányt kisebb-nagyobb sikerrel. Nem is ez a lényeg. Bennem mindaddig fel sem merült, hogy az anime iránti szeretet nemcsak összehozza az embereket, de trendet is határoz meg. Hisz a lány közvetlen ismerősei közül egyetlen olyan ember sem volt, akinek ne lett volna anime füle, anime sapkája, anime palástja, anime ruhái. Ez határozta meg az ő trendjüket.

Bekukkantva a lány ruhatárába megdöbbenve látta mindenki, hogy ez tényleg meghatározza a divatot. Csak anime ruhái voltak, minden olyan, ami hasonlít az anime szereplők ruháihoz, akár macska fülei vannak a szereplőnek, akár bojtos farka, minden hozzájuk hasonlított. Ami még hozzájárul az egész életstílushoz, minden anime volt: kiegézítők (öv, táska, stb), noh meg a „kedvencek” is. Ha anime őrült valaki, akkor nagy valószínűséggel ismeri a japán pop-ot is, hisz ez is a trendjükhöz tartozik.

A másik általam említett a HP őrület. Igen ez a Harry Potter fanatizmus. Mikor elmentem megnézni a moziba az új részt szintén megdöbbenve tapasztaltam, hogy micsoda trendet alakított ki maga köré a film. Jó kis Halloween party-n még el is ment eddig is, amikor valaki mint varázsló  vagy varázslótanonc jelent meg beöltözve. Ám most már nem ritka, hogy ha megjelenik a következő könyv, vagy premierje van a következő mozifilmnek, akkor fiatalok tömegével jelennek meg varázsló palástokban varázslópálcákkal varázsló sapkában. Mi több, találkoztam olyan egyénnel is, akinek a fején az a választósapka volt, valami sipka a neve.

Nem tudom, mennyire emlékeztek, mikor Harry Potter kerek keretes szemüvege kezdett teret hódítani magának. Mikor felkapták azt a szemüveg-stílust, egyre több ember kezdte el büszkén hordani. Volt olyan is, akink kár volt követnie a divatot, mivel olyanok is azt hitték jól áll nekik, akik inkább nevetségesen néztek ki benne mint trendinek. Természetesen ehhez a stílushoz hozzátartozott az is, hogy mindenhonnan Hedvignek, a bagolynak kellett visszanéznie ránk, valamint ha iskolás gyermekünk meglátta, hogy „Harry Potter”-es vagy sima füzet, akkor biztos, hogy a „Harry Potter”-essel távoztunk a pénztártól, hisz a Bélukának és a Katikának is az van. És ha valaki kimondta, hogy „Vingardium Laviosa” vagy „Expectum Patronum”, legalább illet tudni, hogy mit jelent.

Számomra teljesen meglepő, hogy egy „mese” is ki tud alakítani egy trendet és meg tud határozni egy életformát.

A Divatblogok Éjszakája teljes programja itt található

0

Szex és New York 2

(folyt.)

Viszont világméretű őrületet indított el Carrie saját nevéből készült nyaklánca. A világ minden részéről próbálnak beszerezni hasonlóakat. Ha jobban utánanézünk, rájövünk, hogy nem is olyan nehéz beszerezni. Lehet drága weboldalakról is rendelni, de ha bemegy valaki a helyi ékszerészhez, ő is tud csodálatosat készíteni. Mindenesetre a sorozat ezen része is jövedelmező lett, pontosabban az ékszerkészítők jól jártak.

De ami a legizgalmasabb: még az ágynemű huzat is márkás. Vagyis Carrie ágynemű huzatát Calvin Klein tervezte. Lényegében a lányok lakása is egy márka kavalkád, egy követhető trend.

Nah de a „Szex és New York” feeling-et az is meghatározza, hogy miket olvas az ember lánya. Természetesen a szentírás az Elle, Vogue és a Vanity Fair. Jó newyork-i életérzésből nem maradhat ki a The New Yorker sem.

Másik divat, amit behozott a sorozat nem csak az öltözködés terén, az italok. Lány barátnők, baráti társaságok isszák előszeretettel Carries, Miranda, Charlotte, Samantha stílusban a Cosmopolitan nevezetű koktélt. Mindenkinek a Szex és New York-ról a Manolo Blahnik mellett a Cosmopolitan jut eszébe, hiszen bárhova mentek a lányok, mindig ezt itták. Ám felcsendült a Manhattan neve is. Mindenesetre igazi csajos bulizás része volt, ha 4 lánybarátnő Cosmopolitan-t szürcsölget. Halkan megjegyzem, mi is kipróbáltuk, de a bibi ott volt, hogy nem nagyon ízlett a Cosmo.

Több internetes portálon is találtam kérdéseket a Szex és New York-ról, vagy –ból és nem meglepő módon a legtöbb kérdés a sorozat által megteremtett és erősen befolyásolt divatra, stílusra utalt. Legtöbben a nyakláncot szeretnék leutánozni, de számtalan kérdést találtam arra vonatkozólag, hogy a hasonló ruhákat hol lehet beszerezni.

Egy divatba nem tudott még beleszólni. Egy kérdés a következőképpen hangzott: „Mi a könyvnek a címe, amit Carrie olvasott?”. Erre nem volt egy válasz sem és szerintem a megszállott fanatikus rajongóknak is el kell rajta gondolkozniuk. Azt még nem sikerült meghatároznia, hogy könyvekből miket olvassunk.

Mindent összevetve a Szex és New York jelenség lenyűgöző, lehengerlő és mindent elsöprő. Káprázatos… és bevált, követik és még mindig lázba hozza az embereket, holott már se a sorozat nincs, és a film is lecsengett már. De senki ne féljen, már a film bemutatójakor szárnyra kelt a sanda gyanú, hogy lesz ebből még film 2. is.

Jah és egy film premierjére is illik Szex és New York-osan menni… ezt jó lesz, ha mindenki számontartja! 😉

A Divatblogok Éjszakája teljes programja itt található

0

Szex és New York

Ez nem csak egy sorozat: egy jelenség. Hisz az egész világban a mai napig él a „szexésnewyork” láz. Lányok ezrei keresik a 4 szingli ruháit, ékszereit, cipőit, kiegészítőit a boltokban.

 

Az első évad csak elvetette magvait a divat világában. 2004-re eljutottunk oda, hogy a Carrie-t alakító Sarah Jessica Parker a való életben megkapta a divat ikon címet és az elismerést a Fashion Icon Award-on (Audrey Hepburn, Sophia Loren, Elizabeth Taylor és Nicole Kidman is megkapta már előtte).

Noh de mégis miket keresnek fiatalok ezrei a boltokban? Mik azok a trendek, kik azok a divatmogulok, akiknek ruháit, cipőit, kiegészítőit elkapkodják a láz következményeként?

Amit szinte minden egyes részben hallunk: Manolo Blahnik. Bizony Carrie cipőiről van szó. Valamit biztos nagyon tud Manolo cipőgyártásban, hisz átszámítva magyar forintba, Carrie sokszor 50 ezer forintot is képes kiadni egy olyan cipőért, amire amúgy semmi szüksége nincs. Manolo Blahnik egyszer azt nyilatkozta, hogy elege van abból, hogy a Szex és New York-ban ennyit „szerepelnek” cipő, mivel elvileg nem volt szerződésük, hogy ezt a márkát reklámozzák. Mindenesetre jó boltot hozhatott Manolo-nak, hogyha már elege van a reklámból. Mindenesetre egy biztos: Carrie Bradshaw neve összefonódott a Manolo Blahnik cipővel. Cipők terén még Jimmy Choo és a Prada cipői jelennek meg a sorozatban. A filmre eljutottak oda, hogy már a Miu Miu cipők is képbe kerültek.

Ruhák… egy cikkben leírták, hogy Carrie ruhatára került szinte minden alkalommal a legtöbbe, de az együtt töltött 10 évet elnézve, míg Samantha a pasik számában vezet, addig Carrie a ruhatárára költött összegben. Ami a felsorakoztatott ruhatervezőket és márkákat tekintve nem volt nehéz feladat: Chanel, Chole, Christian Dior, Dolce Gabbana, Jimmy Couture, Blurmarine, Roberto Cavalli. A 2008-as filmben már Calvin Klein, Alberta Ferretti, Zenobia, Armani és Guci ruhákat is adtak a szingli vagy már kevésbé szingli hölgyekre.

 

folyt. köv.

A Divatblogok Éjszakája teljes programja itt található