2003-ban került a filmszínházakba az Eddie Murphy nevével fémjelzett Elvarázsolt kastély, a produkció nem sikerült valami fényesen (csak úgy, mint a színész elmúlt években készült alkotásai). Guillermo Del Toro mégis elővette a témát, saját maga fog írni egy forgatókönyvet és elmondása szerint eszébe sincs olyan történet papírra vetni, mint amilyen a Murphy-s film volt, nem egy vígjáték lebeg a szeme előtt, hanem egy félelmetes és ugyanakkor szórakoztató produkciót szeretne, amelyben az ijesztő jelenetek tényleg ijesztőek. A 3D-s Elvarázsolt kastélyt nem ő fogja rendezni, ugyanis így is tömve van munkával, ám producerként azért felügyelni fogja a munkálatokat, ha egyszer majd elkezdődik a forgatás. Azt meg kell említeni, hogy nem folytatás lesz, hanem egy teljesen új változat.
Del Toro elmondta, hogy gyerekkorában a legrémisztőbb műveket Walt Disneytől látta és az emberek sajnos elfelejtették, hogy ő nem csak aranyos és bájos mesefigurákat talált ki, hanem olyasmikhez is köze volt, amelyek félelmetesek voltak. A rendező-író-producer tisztelegni akar Disney öröksége előtt azzal, hogy ő is egy olyan alkotást készít, amely rémisztő és félelmetes. Alább a film logója látható.

Alfonso Cuaron, Az ember gyermeke (Children of the Men) alkotója fogja rendezni a Gravity űrthrillert, amelyhez sikerült megnyerni Robert Downey Jr.-t. A női főszerepre Angelina Jolie-t akarták, aki először igent mondott, majd nem sokra rá visszaadta a szerepet, amit úgy tűnik, hogy Scarlett Johansson fog megformálni, így Downey Jr. és Johansson a Vasember 2 után ismét együtt játszani.
A
Még tavasszal jelentették be, hogy film készül a Dan Dare képregényből, akkor a producerek Sam Worthingont akarták a főszerepre, vele most sikerült megegyezni, a színész leszerződött a produkcióba. A forgatás kezdete még nem ismert, Worthington naptára tele van és mivel még se írója, se rendezője a projektnek, a színésznek pedig hamarosan a 






