Az Indiana Jones negyedik felvonása után Harrison Ford és Steven Spielberg is azt mondta, hogy nagyon szívesen benne lennének a folytatásban, George Lucas és Spielberg hozzálátott a következő rész történetének a kidolgozásához. Felmerült, hogy az ötödikben már Indy fia kerül az előtérbe, amit Lucas később megcáfolt, mondván, hogy egy Indiana Jones film Indiana Jones-ról kell szólnia, azaz Harrison Fordnak kell mindenképpen a középpontban állnia.
LaBeouf karakteréről sem fognak megfeledkezni, a fiatal színész a ShowbizSpynak mondta azt, hogy „,Jelenleg is írják a forgatókönyvet. Steven felhívott az irodájából és elárult néhány dolgot belőle és eléggé hajmeresztőnek hangzott, de ugyanakkor nagyon klassz is volt.”
Elvileg a forgatás 2011-ben indulna és a 2012-ben lenne a bemutató, de a producer, Frank Marshall cáfolt minden ilyen pletykát, mondván, hogy most éppen fogalmuk sincs mikor dördülhet el az első csapó.
Clive Barker 1987-ben indította útjára a Hellraiser franchise-t, eddig összesen nyolc részt élt meg a széria. A Dimension néhány éve betervezett egy feldolgozást, azonban az eltelt időszakban nem nagyon haladtak semerre a projekttel, nagy ritkán érkezett csak egy-egy info a filmmel kapcsolatban, legutóbb még úgy volt, hogy , Pascal Laugier, a Mártírok (Martyrs) rendezője fogja dirigálni a produkciót, de már-már úgy tűnt, hogy a sok huzavona miatt nem is fog megvalósulni a film. A Bloody-Disgusting azonban megtudta, hogy a stúdió nem mondott le a horrorról, szeptemberben látnak hozzá a forgatáshoz, ám már nem Laugier fogja elkészíteni a filmet, hanem Victor Garcia, a Visszatérés a Kísértet-hegyre Return to House on Haunted Hill) alkotója vezényelheti le a művet Gary Tunnicliffe forgatókönyve alapján. Szintén kiderült, hogy mégsem remake-et fognak forgatni, hanem a kilencedik részt, Pinheadet pedig ismét Doug Bradley kelti életre.

Bryan Singer az első két X-Men film rendezője az aintitcool oldalnak árult el néhány részletet az X-Men: First Classról. A történet a 60-as években fog játszódni és John Fitzgerald Kennedy is fel fog tűnni benne. Annak ellenére, hogy sokan számítottak rá, Küklopszot nem fogjuk látni a produkcióban, pedig eleinte a Wolverine-ben a figurát játszó Tim Pocock még nagyon mondogatta, hogy ő fogja alakítani a mutánst, aztán Aaron Johnson jött szóba a szereppel kapcsolatban. Küklopsz testvére, Plazma azonban jelen lesz, őt Lucas Till játssza. Tanúi lehetünk, hogy Xavier és Erik Lehnserr hogyan találkoztak és miképp álmodoztak arról, hogy az emberiség és a mutánsok békében fognak egymás mellett élni. James McAvoy formálja meg a profot, aki ekkor még minden gond nélkül járt-kélt (a harmadik X-Men film elején is a két lábán sétálgatott), de be fogják mutatni, hogy miképp sérült meg úgy, hogy végül tolószékbe kényszerült. Oh és Xaviernek lesz haja is. Singer elárulta, hogy a mutánsok kosztümjei sokkal inkább hasonlítani fognak a képregényben látottakra, mint eddig bármikor.
– Hayden Christensen benne lenne a Jumper (Hipervándor) második részében.



