Márciusban derült ki, hogy a Spartacus sorozat főhősénél, Andy Whitfieldnél Non-Hodking lymphomat diagnosztizáltak, szerencsére még időben észrevették a rákot, így időben hozzá is kezdtek a kezeléshez, ám e miatt a Spartacus sorozat második évadának a forgatását is eltolták. A Starz csatorna úgy döntött, hogy először elkészítteti az előzményeket bemutató néhány részt, majd ha Whitfield felépül hozzálátnak a második évadhoz. Eddig úgy látszott, hogy Whitfield sikeresen vette fel a harcot a benne dúló rák ellen, ám sajnos kiderült, hogy csak időlegesen tudott győzelmet aratni a lymphomán. A rák ugyanis visszatér és újabb, még agresszívabb kezelésre van szükség.
“Legmélyebb sajnálatomra kénytelen vagyok elhagyni ezt a rendkívüli sorozatot, amelyen annyi csodálatos ember dolgozott. Úgy tűnik, hogy nekem és családomnak újabb rendkívüli utazásra kell mennünk. Mindenkinek szeretném megköszönni, hogy szurkolt nekem. ” – mondta Whitfield.
“Ezekben a nehéz időkben lélekben Andyvel vagyunk és imádkozunk érte és családjáért. Andy nem csak egy csodálatos színész, aki Spartacus megformálójaként mély benyomást tett a Starz nézőközönségére, hanem nagyszerű ember is, aki rendelkezik elegendő bátorsággal, erővel és kitartással, hogy szembeszálljon a betegséggel és ez mindannyiunk számára inspilárólag hat.” – mondta a Starz igazgatója, Chris Albrecht.
Egyelőre még nem született döntés a széria jövőjét illetően, majd később határoznak a Spartacus sorozat sorsáról. Az előzményeket bemutató, Spartacus: Gods of the Arena címre hallgató pár részes évad 2011 januárjában indul és Batiatusra és ludusára koncentrálnak a történetben, a történet még azelőtt játszódik, hogy Spartacus odakerült volna. John Hannah, Lucy Lawless, Peter Mensah Manu Bennett azonban mindannyian láthatóak lesznek ezekben az epizódokban. (Az első évadról itt írtam)

.jpg)
Nagy a titkolózás J.J. Abrams egyik filmje, a Super 8 körül. Eddig sokat nem akartak elárulni az alkotók, annyi biztos, hogy most Kyle Chandler és Elle Fanning szerződött le a produkcióra, ám azt homály fedi, hogy kit fognak eljátszani.

Tavaly ősszel jelentették be, hogy el fog készülni a Reykjavik-Rotterdam izlandi film feldolgozása, amely hazájában 5 díjat is nyert az Edda Awardson. Akkor már tudni lehetett, hogy Mark Wahlberg játssza a főszerepet és a rendezői teendőket Baltasar Kormakur fogja ellátni, aki az eredeti alkotás egyik szereplője és producere volt. Az amerikai verzió Contraband címen fog futni és Kate Beckinsale is leszerződött az egy éve tervezgetett projektbe.
Joaquin Phoenix egy szép nap (?) úgy döntött, hogy nem folytatja a színészkedést, inkább rappernek áll. S lőn…Phoenix a zenei életben találta magát, leszőrösödött, alig lehetett ráismerni. Casey Affleck pedig elhatározta, hogy készít róla egy dokumentumfilmet, ezt idén a Velencei és Torontói Filmfesztiválon is bemutatták, Észak-Amerikában múlt hétvégén vetítették 19 moziban és közel 100.000 dollárt hozott az alkotás.
Takashi Miike japán rendező véres, sokkoló és brutális alkotásairól vált ismertté. Idén készítette el az 1963-as szamurájfilm feldolgozását, a Thirteen Assassins-t a Velencei és a Torontói Filmfesztiválokon is bemutatták, ahol pozitív kritikákat kapott. Miike jelenleg ismét egy remake-en töri a fejét, az 1962-ben műsorra tűzött Harakirit (Seppuku) forgatná újra, ám ezúttal 3D-ben. A főszereplő Ebizo Ichikawa lesz és a tervek szerint októberben indulna a forgatás.