Néhány hete jelentették be, hogy mozifilmet készítenek a 80-as években futott The Equalizer sorozat alapján és a főszereplő Russell Crowe lesz. A széria producere, Mac Neufeld korábban is azon volt, hogy összehozzanak filmet és vágya valóra válik, legalábbis úgy tűnik.
A forgatókönyvre Paul Haggist, az Ütközések alkotóját állították rá és elképzelhető, hogy ő maga fog beleülni a rendezői székbe. Haggis nemrég fejezte be a The Next Three Days thriller utómunkálatait, ahol szintén Crowe-val dolgozhatott együtt. Úgy volt, hogy legközelebb a Ranger’s Apprentice-hez lát hozzá, ám ebből jó idieg nem lesz semmi, mivel az MGM égisze alatt készülne a film és a stúdió most a mélyponton van.
Crowe játszaná Robert McCallt, aki titkos ügynökként tevékenykedett, majd úgy dönt, hogy kilép és tudását inkább egy kevésbé veszélyes porondon folytatja, olyan embereknek segített, akiknek szüksége volt védelemre vagy ki kellett deríteni valamit.

George Lucas a 70-es évek végén megalkotta a filmtörténelem egyik legkörülrajongottabb alkotását, a Star Warst. Az elsőnek leforgatott trilógia főszereplője Mark Hamill volt, akinek a mozi világában ez volt az egyetlen sikere, de nem kopott fel az álla, képregényeket készít, rajzfilmekhez, számítógépes játékokhoz adja a hangját. Hamill e hónapban beszélt a Moviewebnek arról, hogy Lucas hiába is tagadja, nem csak hat Csillagok háborúja filmben gondolkodott, hanem 12-ben. Márpedig Lucas a Baljós árnyak bemutatója idején is arról beszélt, hogy soha nem is szándékozott két trilógiánál többet csinálni.

Chap Taylor eddig egyetlen forgatókönyvet tett le az asztalra, az Ütközépsont (Changing Lanes) thrillert írta, ezen kívül a 90-es években vett részt 4 filmben produkciós asszisztensként. Michael Bayt azonban meggyőzte arról, hogy ő megfelelő ember arra, hogy papírra vesse a Gideon’s Sword szkriptjét. Douglas Preston és Lincoln Childs 2011-ben megjelenő regényét a Paramount vásárolta meg még tavasszal. A történet főhőse Gideon Crew, aki megpróbálja tisztázni apját, aki ártatlanul ül a sitten, mellesleg pedig megpróbálja megmenteni a világot is. Baynek valószínűleg ez utóbbi lehetőség nyerte el tetszését, amikor úgy döntött, hogy producerként veszi ki részét a munkálatokból. Bay a stúdióval karöltve azt reméli, hogy minimum egy Bourne-stílusú filmet fognak összehozni, ami egy franchise nyitó darabja lesz.
Darren Aronofsky eleddig még nem készített nagy költségvetésű alkotást, kétszer majdnem összejött a dolog. A forrás (The Fountain) eleve egy látványosabb, 80 millió dolláros produkciónak indult Brad Pitt főszereplésével, ám a színész kilépett, így Aronofksy kénytelen volt jelentősen átírni a forgatókönyvet. A Robotzsaru rebooton is dolgozott, ám itt a stúdió csődhelyzete miatt került parkolópályára a film. A rendező neve most két megaprojekt körül kering, az egyik a Wolverine folytatása (A forrásban Hugh Jackman volt a főszereplő), a másik pedig a Superman film. Aronofsky saját bevallása szerint soha nem volt képregényrajongó, nem voltak képregényei, azt se tudta mi fán terem az a Wolverine, míg Jackmannel nem beszélt erről. Érdekes lenne látni, hogy ő miképp rendezné meg az Acélember új kalandját, talán pont azért lenne jó, mert nem ismeri a főhőst, így másképp is állna hozzá. Az is kiderült, hogy Ben Affleck is pályázott a Superman rendezői székére, ám A tolvajok városa (The Town) direktora már nem akarja ezt a melót.
Gore Verbinski lassan végez a Rango animációs filmmel, így elgondolkodhat azon, hogy mihez lát hozzá legközelebb. A Deadline információi szerint a Disney stúdióval egyeztet a Lone Ranger filmváltozatával kapcsolatban. A figura kalandjai a 30-as években voltak hallhatóak a rádióban, később sorozat és film is készült, ahol ő volt a központi figura. Az eredeti történetben egy csapat bűnöző lemészárol néhány Rangert, csak egy éli túl, akit egy indián gyógyít meg. A férfi az indiánnal együtt a bűnözők nyomába erednek. A főszereplő Johnny Depp lehet, aki a Karib-tenger kalózai trilógián és a Rangon is dolgozott együtt Verbinskivel.